? Güncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatları

Renault’un kullandığı 1.0 tce fabrikasyon landirenzo lpgli modelleri oldukça uygun yakıt tüketimine sahip. Şu an dacia sandero, duster Renault taliant ve clio modellerinde var. Ama yalnızca manuel vitesli modellerde mevcut.

Arkadaşlar selamlar

Birşey sorup danışacağım ne kadar mantıklı fikirlerinizi merak ettim. 2020 eco elegance sahibiyim ve lpg de ve benzinde aracımız çok yakıyor hertürlü. Ben Beşiktaş bölgesinde kullanıyorum yoğun trafikteyim ve araç LPG de 13-14/100km altına düşmüyor. Benzinde 11-12/100km

2021 Yeni Polo 1.0 TSİ 95beygir veya clio tarzı ufak bir ara almak istiyoruz. Hemde eşim kullanması açısından bizim araba büyük kullanamıyor.

Yakıt konusunda biraz daha az yakar diye düşünüyorum. Nedir fikirleriniz ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sıkışık trafikte kullanım yüksekse en mantıklı araçlar elektrikli veya hibritler oluyor, klasik içten yanmalı motorlu araçları bence düşünmeyin.
Eğer amaç tüketimse ve durumunuz müsaitse öncelikle hibrit corolla’ya bakmanız faydalı olur düşüncesindeyim. Ufak araç olarak hibrit yaris yakıt olarak çok daha düşük ama fiyatı nerdeyse Corolla ile aynı olduğu için çok anlamı kalmıyor.

Sıkışık trafikte kullanım yüksekse en mantıklı araçlar elektrikli veya hibritler oluyor, klasik içten yanmalı motorlu araçları bence düşünmeyin.
Eğer amaç tüketimse ve durumunuz müsaitse öncelikle hibrit corolla’ya bakmanız faydalı olur düşüncesindeyim. Ufak araç olarak hibrit yaris yakıt olarak çok daha düşük ama fiyatı nerdeyse Corolla ile aynı olduğu için çok anlamı kalmıyor.

Hybritlerecok baktım fakat alacağım araç sedan olmayacak eşiminde kullanması İçin.

Corolla hackbacklerinde maşallahı var sedandan pahalı.

Aklıma kalitesi ve görselliği içinin konforu dolayısıyla Polo 1.0 tsi life paket geldi

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Toyota hybridin bir anlamı kalmıyor yakıttan sağladığı tasarrufu vergi ile geri alıyor. Bataryaları en iyi şartlarda 10 sene gidiyor Muş ileride birde batarya maliyeti olacak ülkemizde hiç mantıklı değil. LPG civicler 1.0tsi türevi araçlardan daha az yakar şu akaryakıt fiyatlarında.

Arkadaşlar selamlar

Birşey sorup danışacağım ne kadar mantıklı fikirlerinizi merak ettim. 2020 eco elegance sahibiyim ve lpg de ve benzinde aracımız çok yakıyor hertürlü. Ben Beşiktaş bölgesinde kullanıyorum yoğun trafikteyim ve araç LPG de 13-14/100km altına düşmüyor. Benzinde 11-12/100km

2021 Yeni Polo 1.0 TSİ 95beygir veya clio tarzı ufak bir ara almak istiyoruz. Hemde eşim kullanması açısından bizim araba büyük kullanamıyor.

Yakıt konusunda biraz daha az yakar diye düşünüyorum. Nedir fikirleriniz ?

Ben 2.5 sene 1.2 tsi 90 hp manuel Polo kullandım hocam. Genel ortalamam 6.6 litreydi. Çoğunluğu şehir içi yoğun trafik, şehir dışında da yüksek hız. Kısacası yakıt konusunda çok tutumluydu araç. Bu 1.0'lar daha iyidir diye düşünüyorum. Sizinki otomatik olacak sanırım. 7 litreyi geçmezsiniz diye düşünüyorum.

Ben 2.5 sene 1.2 tsi 90 hp manuel Polo kullandım hocam. Genel ortalamam 6.6 litreydi. Çoğunluğu şehir içi yoğun trafik, şehir dışında da yüksek hız. Kısacası yakıt konusunda çok tutumluydu araç. Bu 1.0'lar daha iyidir diye düşünüyorum. Sizinki otomatik olacak sanırım. 7 litreyi geçmezsiniz diye düşünüyorum.
1.4 TSI manuel golf kullandım, o da dediğiniz değerlerde hatta daha da altını yaktı. Bende bayrağıdır 1.0 golf bakıyorum ama pek düşecek gibi görünmüyor hatta bu aralar fiyat arttirdilar maalesef. Bayilerde sıfır araç yok ve Ocak ayı fiyatları tekrar yüzde 10a yakın arttı. 2019 makyajlı Eco exetuve aracımı 400 bin civarına sattığımda üzerine 120 bin civarında koyup ancak 1.0 life golf alabiliyorum:(

Brent petrol fiyatları tekrar 90 dolar üzerine çıktı.Kalıcı olması durumunda kısa sürede 120-130 dolar seviyeleri görürüz.Tahminime göre 14-15 TL benzin ve Motorin için ucuz kalacak,dolar da tekrar harekete geçerse litre bazında 20 tl üzerini kısa sürede görmemiz sürpriz olmaz benim için.

Geri