­čöą G├╝ncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatlar─▒

m2hamid

Sayfa Y├Ânetim
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
7 Eyl 2014
├ç├Âz├╝mler
11
Tepki puan─▒
10,953
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2013
O ┼čekilde oldu─čunda benzin g├Âstergesi s├╝rekli bitti diye uyar─▒ veriyor. Ben hep yar─▒m depo ├╝st├╝ tutuyorumÔÇŽ
FD6larda g├Âsterge sorunu yok, FB7lerde de Eco modellerinde mod├╝l mevcut ve arac─▒ her ├žal─▒┼čt─▒rd─▒─č─▒n─▒zda yeniden yak─▒t─▒ okuyor.
Her halikarda benzin pompas─▒n─▒n sa─čl─▒─č─▒ i├žin deponuz dolu gezmeniz faydal─▒d─▒r.

Kat─▒l─▒m
26 Ocak 2018
Tepki puan─▒
776
FD6larda g├Âsterge sorunu yok, FB7lerde de Eco modellerinde mod├╝l mevcut ve arac─▒ her ├žal─▒┼čt─▒rd─▒─č─▒n─▒zda yeniden yak─▒t─▒ okuyor.
Her halikarda benzin pompas─▒n─▒n sa─čl─▒─č─▒ i├žin deponuz dolu gezmeniz faydal─▒d─▒r.

Hocam dolu iken s─▒cak havalarda bas─▒n├ž yap─▒yor, birde benzin bekledik├že ayn─▒ kalitede olmayacakt─▒r diye d├╝┼č├╝n├╝yorum lpg kullanan i├žin yar─▒m depo ile gezip ├žeyrek deponun alt─▒na d├╝┼čt├╝k├že yar─▒m depoya tamamlamak daha makul gibime geliyor. Birde a─č─▒rl─▒k olarak fazladan ta┼č─▒mak da yak─▒t─▒ az da olsa art─▒racakt─▒r.

iPhone cihaz─▒ndan CivicTR mobile app kullan─▒larak g├Ânderildi.

w0lkan

Super Moderator
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
25 Ocak 2018
├ç├Âz├╝mler
1
Tepki puan─▒
1,197
Yaz─▒n ├žeyrek, k─▒┼č─▒n yar─▒m depo olsa daha g├╝zel olur.

Tam tersi olmas─▒ gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum;yaz─▒n yar─▒m depo -k─▒┼č─▒n yar─▒mdan az olabilir en az. Ara├ž lpg de kullan─▒lsa bile benzin pompas─▒ ├žal─▒┼č─▒r yak─▒t by-pass hatt─▒ndan depoya geri d├Âner.Yak─▒t her git gel yapt─▒─č─▒nda motordan daha fazla ─▒s─▒narak depoya d├Âner.Benzin pompas─▒n─▒n da ├žal─▒┼čmas─▒ndan kaynakl─▒ kendi ─▒s─▒s─▒ da mevcut ve so─čumas─▒n─▒ benzinin i├žerisinde olmas─▒yla yapar.Deponuzda az yak─▒t varken yak─▒t daha ├žabuk ─▒s─▒n─▒r ve pompan─▒n so─čumas─▒na yard─▒mc─▒ olmaz.Devam─▒nda da pompa ar─▒zas─▒ ka├ž─▒n─▒lmaz olur ├Âzellikle uzun yol kullan─▒m─▒nda.

Kat─▒l─▒m
12 Ocak 2018
Tepki puan─▒
10
Fk7 ort h─▒z 18km. 348 km de 34.5 lt.benzin t├╝ketti. Yol bilgisayar─▒ 9.4 lt.g├Âsteriyor.

m2hamid

Sayfa Y├Ânetim
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
7 Eyl 2014
├ç├Âz├╝mler
11
Tepki puan─▒
10,953
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2013
Hocam dolu iken s─▒cak havalarda bas─▒n├ž yap─▒yor, birde benzin bekledik├že ayn─▒ kalitede olmayacakt─▒r diye d├╝┼č├╝n├╝yorum lpg kullanan i├žin yar─▒m depo ile gezip ├žeyrek deponun alt─▒na d├╝┼čt├╝k├že yar─▒m depoya tamamlamak daha makul gibime geliyor. Birde a─č─▒rl─▒k olarak fazladan ta┼č─▒mak da yak─▒t─▒ az da olsa art─▒racakt─▒r.

Belirtti─činiz a├ž─▒dan yakla┼č─▒m─▒n─▒z mant─▒kl─▒ hocam ama yak─▒t─▒ yar─▒m─▒n biraz ├╝st├╝nde tutup yar─▒n─▒n alt─▒na d├╝┼čt├╝k├že ├žeyre─če gelmeden tamamlamak benzin pompas─▒n─▒n ├Âmr├╝ a├ž─▒s─▒ndan sanki daha sa─čl─▒kl─▒ olur gibi geliyor.

apoduman42

├ľzel ├ťye
Kat─▒l─▒m
15 Tem 2020
Tepki puan─▒
171
Ya┼č
32
Arac─▒n─▒z
Civic FC5 2020
Meslekten kalma al─▒┼čkanl─▒k midir hep dolu gezme taraftar─▒y─▒m ve son 5 y─▒ld─▒r hep doludur depom. Zarar─▒ olur mu olmaz mi bilmiyorum ama @m2hamid hocam.

Kat─▒l─▒m
8 Nis 2018
Tepki puan─▒
175
Arac─▒n─▒z
Civic FC5 2019
Benzine 0,82 kuru┼č,mazota 1,20 kuru┼č zam yolda bug├╝n yar─▒n yap─▒┼čt─▒r─▒rlar.┼ču an ├╝lkedeki ara├žlar─▒n ├žo─ču LPG li veya dizel zaten en ├žok akaryak─▒t zamm─▒ndan bundan sonra bu ara├žlar etkilenecek.├ç├╝nk├╝ ├ťlkemizde benzine talep azald─▒.Arz talep fiyat.

h.k_Ahmed

Sayfa Y├Ânetim
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
27 Ara 2015
├ç├Âz├╝mler
4
Tepki puan─▒
7,210
Arac─▒n─▒z
Civic ES7 2001
Tam tersi olmas─▒ gerekti─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum;yaz─▒n yar─▒m depo -k─▒┼č─▒n yar─▒mdan az olabilir en az. Ara├ž lpg de kullan─▒lsa bile benzin pompas─▒ ├žal─▒┼č─▒r yak─▒t by-pass hatt─▒ndan depoya geri d├Âner.Yak─▒t her git gel yapt─▒─č─▒nda motordan daha fazla ─▒s─▒narak depoya d├Âner.Benzin pompas─▒n─▒n da ├žal─▒┼čmas─▒ndan kaynakl─▒ kendi ─▒s─▒s─▒ da mevcut ve so─čumas─▒n─▒ benzinin i├žerisinde olmas─▒yla yapar.Deponuzda az yak─▒t varken yak─▒t daha ├žabuk ─▒s─▒n─▒r ve pompan─▒n so─čumas─▒na yard─▒mc─▒ olmaz.Devam─▒nda da pompa ar─▒zas─▒ ka├ž─▒n─▒lmaz olur ├Âzellikle uzun yol kullan─▒m─▒nda.

Evet hocam sistemin ├žal─▒┼čma mant─▒─č─▒n─▒ biliyorum. ├çeyrek depo s─▒n─▒r seviyedir. Yaz─▒n k─▒sa mesafede kurtar─▒r. Uzun yol yapanlar i├žin yar─▒m depo daha faydal─▒ olur. K─▒┼č─▒n ise benzin daha h─▒zl─▒ bitti─či i├žin fazla almakta fayda var.

m2hamid

Sayfa Y├Ânetim
Y├Ânetici
Kat─▒l─▒m
7 Eyl 2014
├ç├Âz├╝mler
11
Tepki puan─▒
10,953
Arac─▒n─▒z
Civic FB7 2013
Meslekten kalma al─▒┼čkanl─▒k midir hep dolu gezme taraftar─▒y─▒m ve son 5 y─▒ld─▒r hep doludur depom. Zarar─▒ olur mu olmaz mi bilmiyorum ama @m2hamid hocam.
Belki yak─▒ta ├žok minimal etkisi vard─▒r, ama benzin pompas─▒n─▒n ├Âmr├╝ a├ž─▒s─▒ndan full gezmek bence faydal─▒. Bende s├╝rekli benzin seviyesini kontol edemedi─čim i├žin (├ž├╝nk├╝ bazen 1-2 hafta arac─▒ hi├ž kullanm─▒yorum hep ailede kal─▒yor) riske girmemek ad─▒na benzini fulleyip yar─▒n─▒n alt─▒na d├╝┼čt├╝─č├╝n├╝ g├Âr├╝nce tekrar fullerim.

├ťst