? Güncel > Benzin / Motorin / Lpg Fiyatları

Aracınız
Civic FB7 2012

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yukarıdaki görselin konumunu bilemiyorum.
Bulunduğum yerde Shell pompa fiyatları 7,20/8,79 seviyesindeydi.
Oran olarak 1,22!

Doktor ne isterse yesin diyor artık
Konum İstanbul ama ilçeyi bilmiyorum, sizde bulunduğunuz yerdeki Shell’den geçerken foto çekip koyabilirseniz daha sağlıklı karşılaştırma yapabiliriz.

Aracınız
Civic FB7 2012
Anladığım kadarıyla yakın zamana kadar aşırı tepki almamak adına devlete gelen ÖTV gelirinden feragat ediyorlardı. Küçük küçük denemelerle tepkiyi ölçtüler ve en sorunlu alanın tweet atmak veya bir iki sinirli vatandaşın pompa başında tatsızlık yaşaması olduğunu gördüler.
Artık devlete gelecek ÖTV oranını, artan petrol hammadde fiyatlarını, dolarize üretim maliyetlerini, kâr hedeflerini vs eski yerine getirmede mahzur görmüyorlar.
Şimdilik bunlar zengin(!) dertleri ve araç sahiplerini ilgilendirdiğini düşüneneler hiç de az değil. Sıra boşalan raflara gelince belki destek yüzdeleri yükselmeye başlar.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar ben 21 kasımda lpg ve benzin kıyaslaması yaptım. Öncelikle Hopa'da petrol ofisinde benzin ve lpg fulledim. İlk önce 100 km lpg'de gittim. Ardından benzine aldım aracı. 104 km de benzin de kullanarak petrol ofisine gittim ve her ikisini de fulledim. Sonuç olarak benzin 30 TL aldı, lpg 41 TL aldı. İstikamet Hopa Trabzon sahil yolu yokuş iniş rampa viraj yok. Hava 15 derece ve kış lastikli olarak. Her iki durumda da hızım 115'e sabitlendi. Bu hızda kullanmamın sebebi uzun yolda genelde kimse 90 - 100 ile gitmez. Bu arada lpg ve benzinde sonuna kadar basıldı. Pompa atsa da doluma devam edildi. Daha önce böyle bir test yapıldı mı bilmiyorum. Ertesi gün Ordu-ünye-Ordu güzergahında da aynısını denedim. Tam 66 km. Yine benzin lpg den 5 lira az yaktı. Bunu iki kez denemiş biri olarak söylüyorum ki eğer benzin lpg den 5 lira fazla fazla yaksaydı da yine benzin kullanırım. Eskiden Benzin 6 liraya verilirken lpg 2.50 kadardı. Yani %60 daha ucuzdu. Şimdi bırak ucuzluğu fark 2 liranın altında. Benim hesaplarıma göre - ki genelde tutar- benzin ile lpg arasında en az %40 fark olmalı ki tasarruf yapalım. Şu durumda benzin lpg den 3 kuruş fazla bile yaksa benzin daha iyi. Ama görünen ortada benzin uzun yolda az maliyetli. Şehir içi nasıldır bilemem.

M2003J15SC cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri