Güzergah yardımı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Değerli forumdaşlarım silivride ikamet etmekteyim ve nasipse önümüzdeki pazar sabahı Karadenize doğru yola koyulmayı planlıyorum. Samsundan sonrasını biliyorum daha önce rizede 4 yıl çalıştığımdan dolayı. Fakat İstanbul samsun arası Zonguldak safranbolu sinopu görmek istiyorum. Tam net Bi rota çizemedim, önce Zonguldak sonra safranbolu mu yoksa önce safranbolu sonra Zonguldak ve oradan sinop mu? Bilen üstatlar bilgilendirirse sevinirim. Bir de yine o bölgede 2 gece konaklamayı planlıyorum kalacak yer tavsiyeniz varsa onu da alayım. Saygılar

Aracınız
Civic FC5 2020
İlk gerededen Safranbolu’ya geçip oradan Zonguldak’a gidip ardından Ereğli sonra Amasra Cide Sinop yapabilirsiniz. Ya da devrek üzerinden gelip Zonguldak ve Ereğli sonra Safranbolu Amasra Cide Sinop da olabilir. Ben ilk seçeneği tercih ederdim. Tabi burada harita üzerinde detaylı da bakabilirsiniz. Km olarak. Yol durumu olarak bence hepsi iyi. Yolun zor kısmı olarak Safranbolu- Bartın arasını zor diyebilirim. Amasra Cide arasında kuruçaşile kısmında bir iki yıl önce yağışlardan dolayı göçükler olmuştu ancak yol yapılmıştır diye tahmin ediyorum. Ki o zamanlarda bile iki üç kere gitmiştim. Bir tehlikeyle karşılaşmadım. Tabela ve kurallara uyduğumuz da bu güzergahlar tehlikeli diyemem.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Siz nereye daha fazla vakit ayırmak istiyorsunuz bu da önemli bence. Bu güzergahta konaklama yapacaksanız neresi olsun istiyorsunuz. Benim size önerim iki gece bir yerde değilde birer gece olarak farklı yerlerde konaklamanız. Duraklar arasında mesafe çok değil. Rahatlıkla kısa zamanda geçiş yapılabilir. Amasra’da bir gece konaklamanızı tavsiye ederim. Bir gece de başka yerde durabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Safranbolu ve Zonguldak biraz ters oluyor. Fazla km yapmanıza sebep oluyor. Gittiğiniz yolun bir kısmını tekrar geri dönmenize sebep oluyor. Km sorun ediyorsanız birini eleyebilirsiniz. Yok sorun değil diyorsanız ikisini de görebilirsiniz. Tamamen sizin tercihinize kalıyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Zonguldak’ta da konaklayabilirsiniz. Safranbolu’dan girip sonra Zonguldak’a geçip konaklayıp Amasra’dan devam edebilirsiniz

Aracınız
Civic FC5 2019
Zonguldak’ta da konaklayabilirsiniz. Safranbolu’dan girip sonra Zonguldak’a geçip konaklayıp Amasra’dan devam edebilirsiniz

Amasra üzeri sinopa yol iyi mi? Zonguldak Amasra sinop olacak sanırım yolum. Çok da uzatmak istemiyorum çünkü Artvin ve oradan Erzurum Elazığ olacağı için yol çok uzuyor

Aracınız
Civic FC5 2020
Amasra üzeri Sinop yolu yol virajlı ve bölünmüş yol olmayan karşılıklı git gel kısımlar var kıyı şeridini takip ediyor. Gitmesi güzel doğayla ve denizle iç içe acele etmezseniz zevkli olur. Ama Amasra Safranbolu Araç Kastamonu üzerinden giderseniz yol daha iyi. Hem Safranbolu’yu da ziyaret etmiş olabilirsiniz. Cide’ye gitmezsiniz. Cide’de çok gezilecek bir yer yok. Ama Safranbolu’da ilçeyi gezebilirsiniz. Yol boyunca manzaranız doğa(orman) olur.

Aracınız
Civic FC5 2020
Çok uzatmayayım direk Samsun’a ulaşayım. Yolum uzun rahat yolculuk yapmak istiyorum diyorsanız. En iyi yol Bolu Gerededen Karabük’e geçip Çerkeş Tosya üzerinden Samsun’a geçmektir

Aracınız
Civic FC5 2019
Çok uzatmayayım direk Samsun’a ulaşayım. Yolum uzun rahat yolculuk yapmak istiyorum diyorsanız. En iyi yol Bolu Gerededen Karabük’e geçip Çerkeş Tosya üzerinden Samsun’a geçmektir

Üstat Zonguldakta Bi arkadaşım var onda 1 gece konaklamayı düşünüyorum yoksa Zonguldakı çıkarıp safranbolu üzeri giderim. Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

Geri