Hafif gaz verdiğimde su fokurdama sesi

Merhaba, 2017 civic lpg aracımda hafif gaz verdiğimde 0- 30 km hız arası su fokurdama sesi gibi bir ses geliyor. Hızlandıkça bu ses azalıyor. Özellikle rampa vb gibi aracı zorladığımda ses daha da artıyor. Ataşehir honda damla yetkili servise götürdüm. Isınmaya bağlı motor kablolarının genleşmesinden kaynaklandığını ve problem olmadığını söylediler. Benzer sorun yaşayanlar varsa lütfen çözümü ile bilgi verebilir mi. Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhaba, 2017 civic lpg aracımda hafif gaz verdiğimde 0- 30 km hız arası su fokurdama sesi gibi bir ses geliyor. Hızlandıkça bu ses azalıyor. Özellikle rampa vb gibi aracı zorladığımda ses daha da artıyor. Ataşehir honda damla yetkili servise götürdüm. Isınmaya bağlı motor kablolarının genleşmesinden kaynaklandığını ve problem olmadığını söylediler. Benzer sorun yaşayanlar varsa lütfen çözümü ile bilgi verebilir mi. Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kablo genleşmesiyle ilgisi olacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Hortumların genleşmesi demiş olsa hiç değilse alaka kurulabilirdi...!

Araç garanti kapsamında mı?
Siz ilk sahibi misiniz?
Araç hararet görmüş mü?

Motor soğutma suyu sisteminde hava olmasıyla ilgili olabileceğini belirtmiş Ahmet Hocam.
Ben de katılıyorum ve eğer sebep buysa aracı en kısa sürede tamir ettirmenizi öneriyorum. Soğutma suyunda kompresyon var mı yok mu kontrol ettiriniz.

Soğutma suyu seviyesini araç motoru soğukken kontrol ediniz. Anlamıyorsanız anlayan birisine baktırınız. Eksikse belirtilen seviyeye kadar ilave ediniz. Aracı kullanırken gözünüz hararet göstergesinde olsun.
Can yakar ALLAH korusun.
Umarım soğutma suyu ile alakalı bir şey değildir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bir fikir olarak. Motor su soğutma sisteminde hava var ise bu tarz bir ses duyulabilir.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.
+1 (y) Bence de hava olma ihtimali yüksek, yedek su kabında herhangi bir su taşmasını da kontrol edin.

Geri