Hangi araç daha mantıklı?

Aracınız
Diğer Markalar
Herkese merhaba,

Bir konu hakkında fikrinize başvurmak istiyorum. 2018 Corolla aracımı satıp 2020-2021 civic alma niyetindeydim. Corolla aracımı da dün sattım. Şu an belirlediğim 2 araç var. Biri 2021 model elegance(lpg’siz) 4 bin km de. Diğeri ise 2020 model eco elegance 14 bin km de. İkisininde fiyatı 271.000 TL. Aracı öyle çok aktif kullanan biri değilim, sadece haftasonları. Sattığım araç ile 20 ayda 9 bin km yol yapmıştım. Bu iki araçtan hangisini almak daha mantıklı olur. Önceden hiç uzun süreli honda kullanmadığım için sizlerin düşüncesini öğrenmek istedim.

Fazla kilometre yapmıyorsanız bindiğiniz sürede de keyif almak istiyorsanız 1.5 turbo vtec veya rs öneririm. Bende şuan rs kullanıyorum en azından gaza bastığınızda karşılığını alıyorsunuz arabadan.

Aracınız
Civic FC5 2020
Fazla kilometre yapmıyorsanız bindiğiniz sürede de keyif almak istiyorsanız 1.5 turbo vtec veya rs öneririm. Bende şuan rs kullanıyorum en azından gaza bastığınızda karşılığını alıyorsunuz arabadan.

Bende katılıyorum zaten az kullanıyormuşsunuz rs almak daha mantıklı o fiyatlara da düşük km temiz var sanırım ama eğer ki ara sıra bile hız yapmam sevmem illa ikisinden biri olucak derseniz lpg li model derim

35 ARS 909

Ad Soyad
Suat Tanar
Aracınız
Civic HB 9. Jen.
Rs almak daha mantıklı ama yüksek model istiyorsanız eco elegance almak daha mantıklı.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Herkese merhaba,

Bir konu hakkında fikrinize başvurmak istiyorum. 2018 Corolla aracımı satıp 2020-2021 civic alma niyetindeydim. Corolla aracımı da dün sattım. Şu an belirlediğim 2 araç var. Biri 2021 model elegance(lpg’siz) 4 bin km de. Diğeri ise 2020 model eco elegance 14 bin km de. İkisininde fiyatı 271.000 TL. Aracı öyle çok aktif kullanan biri değilim, sadece haftasonları. Sattığım araç ile 20 ayda 9 bin km yol yapmıştım. Bu iki araçtan hangisini almak daha mantıklı olur. Önceden hiç uzun süreli honda kullanmadığım için sizlerin düşüncesini öğrenmek istedim.
Hocam az kilometre yaptığınız için benzinli araç tercihlerinizin arasında belirtmişsiniz. Burada şu tarz kıyas daha anlamlı olur.
> 1.5 turbo Rs
> 1.6 eco elegance
Benim fikrim 1.5 turbodan yana olur. Lpg'nin senelik bakımları ile uğraşmak istemem. Tek yakıtlada kafa rahat olur. Geriye isteğe bağlı donanım özellikleri kalıyor.

Geri