Civic ES7 Hararet [emoji938]

Ad Soyad
Ahmet inanç
Aracınız
Civic ES7 2005
Selamın aleyküm arkadaşlar 2005 cıvıc aracımı yeni aldım lütfen yardımcı olun : aracım bakımlı antifriz var kontrolde etmiştim 850 km yol yaptım hiç problem olmadı hararet konusunda yol boyunca. Ama gece gece evin önüne geldiğimde hararet 2 tık yükseldi fan aktifti araç çalışmaya devam ederken kırmızıya dayandı sonra kaloriferi açtım ılık üflüyor normalde ateş gibi üfleyen araç yardımcı olur musunuz askeri personelim bulunduğum yerde pek usta yok

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ve aleykümselam
Geçmiş olsun hocam aniden hararet yapmasının nedenini bulmaya çalışın. Yeni alınmış araç bu yüzden eski sahibi ile konuşun soğutma sistemi hakkında neler biliyor öğrenin. Hararetin kırmızıya gelmesi pek iyi değil. Bu gibi durumda hemen aracı stop edip kontak açıp klimayı çalıştırmalısınız. Sistemde su dönmüyor ise kalorifer ılık üfler. İnşâallah conta zarar görmemiştir. Başka nedenler sistemde su kaçağı vardır. Yolda yavaş yavaş azalır. 1.5 litre kadar azalınca fan çalışmaz hararet birden yükselir. Araç soğusun radyatör kapağını aç arıtma suyu ekle miktarı öğren. Motor havuzunda hortum ve kelepçelerde kaçak var mı kontrol edin. Sonra motor çalıştırıp hararet göstergesi orta seviyenin bir tık altında seyretmeli. Fan çalışıp kısa süre sonra duruyor ise güzel. Conta için ayrı uygulamalar var. Fakat onları kendi başınıza yapamazsınız. Sadece yedek su değosundan su çıkması ve hortumların sişmesi bir nebze bakılabilir.

Ad Soyad
Ahmet inanç
Aracınız
Civic ES7 2005
Şöyle Ahmet bey ikinci gün sabah bakıp kontrol ettim su eksiltme yoktu ama gece kaloriferde soğuk üfledi 850 km yol yaptım sorun olmadı kapının önünde yükseldi hararet bi ustaya sordum termostat paslandıysa açık kalmıştır o da harareti yükseltir dedi sizce termostat mıdır

Ad Soyad
Ahmet inanç
Aracınız
Civic ES7 2005
Ama 2 gündür problem yok trafikteyim biraz sıkıştırmada yaptım fan açıyor geri duruyor hararet ortanın bi tık altında

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Şöyle Ahmet bey ikinci gün sabah bakıp kontrol ettim su eksiltme yoktu ama gece kaloriferde soğuk üfledi 850 km yol yaptım sorun olmadı kapının önünde yükseldi hararet bi ustaya sordum termostat paslandıysa açık kalmıştır o da harareti yükseltir dedi sizce termostat mıdır

Su azalması yok ise su devir daim etmemiştir. Termostat açık değilde kapalı kalır ise su kısa döngüde döner belki öyle olmuştur derim. Su problemini çözmek ise kolay değil. Belki bir yerde tıkanıklık oldu o yüzden fırladı. En uç noktası ise contadır. Takip ve sabır lazım. Aracınızı iyi takip edin. Termostat basit bir müdahele çok masraflı olmaz.

Son düzenleme:
Ad Soyad
Ahmet inanç
Aracınız
Civic ES7 2005
Termostat almam gerekirse nerden ve orijinal bulurum abi link var mı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Termostat almam gerekirse nerden ve orijinal bulurum abi link var mı

Şunlar gözüne ilişti. Fakat tecrübem yok.

Geri