Hararet göstergesi

Ad Soyad
es7
Aracınız
Civic ES7 2004
Cümleten selamın aleyküm 2004 vtec2 aracımın hararet göstergesi normalmidir. Rektefiye yaptırdım yaptırmadan öncede bu şekildeydi devir daim, termostat, müşür değişti. Fan açmasında bi problem yok Ankara'da özel Honda servisinde yapıldı.
IMG_20240524_143604.jpg

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cümleten selamın aleyküm 2004 vtec2 aracımın hararet göstergesi normalmidir. Rektefiye yaptırdım yaptırmadan öncede bu şekildeydi devir daim, termostat, müşür değişti. Fan açmasında bi problem yok Ankara'da özel Honda servisinde yapıldı.
Ekli dosyayı görüntüle 272099
Ve aleykümselam
Normalden yüksek duruyor. Obd ile bağlanıp dijital olarak ne gösteriyor bakılması lazım. 100 dereceyi geçmemeli. Buradan geçmiş gibi duruyor. Sistemin havası tam alındı mı kontrol edilebilir.

Ad Soyad
es7
Aracınız
Civic ES7 2004
Yaptırdığım yere uğradım bağlayıp baktılar 90 küsürlerde fan çalışıyordu rolantideyken 100 dereceye ulaştımı emin değilim. İlk çalıştırdığımda hava serinkende bu noktaya hızlı geliyor gibi. Hava alma işlemini en sağlıklı nasıl yapabilirim acaba
Ve aleykümselam
Normalden yüksek duruyor. Obd ile bağlanıp dijital olarak ne gösteriyor bakılması lazım. 100 dereceyi geçmemeli. Buradan geçmiş gibi duruyor. Sistemin havası tam alındı mı kontrol edilebilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Yaptırdığım yere uğradım bağlayıp baktılar 90 küsürlerde fan çalışıyordu rolantideyken 100 dereceye ulaştımı emin değilim. İlk çalıştırdığımda hava serinkende bu noktaya hızlı geliyor gibi. Hava alma işlemini en sağlıklı nasıl yapabilirim acaba
Seviye aynı yerden iken hararetin kaç olduğunu bilmek lazım.
Hava için radyatör kapağı açık şekilde uzun bekleme veya boğaz kelebeğine giden hortumlardan birini çıkarıp takma veya lazer ısı sensörü ile ısısı düşük olan hortumlar çıkarılıp tekrar takılır.

Ad Soyad
es7
Aracınız
Civic ES7 2004
Seviye aynı yerden iken hararetin kaç olduğunu bilmek lazım.
Hava için radyatör kapağı açık şekilde uzun bekleme veya boğaz kelebeğine giden hortumlardan birini çıkarıp takma veya lazer ısı sensörü ile ısısı düşük olan hortumlar çıkarılıp tekrar takılır.
Çok sağolun Ahmet bey deneyeceğim.

Aracınız
Civic ES7 2003
Ekli dosyayı görüntüle 272099
Aleyküm selam normalden yüksek duruyor. Geçmiş olsun rektefiyede neler yenilendi. Rektefiye sonrası anormal ses var mı

Ad Soyad
es7
Aracınız
Civic ES7 2004
A'dan Z ye hemen hemen herşey usta piston gömlek ana kol yatak ay yatak triger kayışı vs. Aksine ses olarak araba daha çok rahatladı

Geri