Hararet

resul

0
Arkadaşlar ıyi bayramlar bugün başıma bi olay geldi anlayan varsa yazarsa sevinirim 2001 vtec aracım var arabamda su vs. Herşey normal hararet göstergesi ilk defa normalde durdudgu yerin üstüne çıktı yani dayanmasına çeyrek kalmıştı hararetin bu esnada uzun yoldan gelmiştim araç park halindeydi ama çalışıyordu durunca yükseldi zaten hararet sonra arkadaşı evine bırakmaya gittim normale döndü sonra yine o termostat göstergesini biras geçti yine eski haline geldi sorun nedir acaba

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Fanın çalışıp çalışmadığını kontrol edin bence birde radyatör kapağı arıza yaptıysa fan açmıyor ve hararet yapıp conta yakıyor fd6 da başıma gelmişti Allahtan conta yakmadan farkedip kapağı değiştik

Arkadaşlar ıyi bayramlar bugün başıma bi olay geldi anlayan varsa yazarsa sevinirim 2001 vtec aracım var arabamda su vs. Herşey normal hararet göstergesi ilk defa normalde durdudgu yerin üstüne çıktı yani dayanmasına çeyrek kalmıştı hararetin bu esnada uzun yoldan gelmiştim araç park halindeydi ama çalışıyordu durunca yükseldi zaten hararet sonra arkadaşı evine bırakmaya gittim normale döndü sonra yine o termostat göstergesini biras geçti yine eski haline geldi sorun nedir acaba

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Radyatör kapağı arızalı ise zaten suyu yedek su deposundan taşırır onu öyle kontrol edersin termostat,yada fan açmıyor olabilir honda da hararet ibresi havadan bağımsız bir şekilde yerinde çakılı durur oynuyorsa bişeyler ters gidiyor demektir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Aynı araç bendede var. Hararet sıkıntısı bendede vardı. Termostat, gösterge ve 88 dereceden sonra açılan yaylı bir valf var ismini hatırlayamadım. Hepsini japon olarak değiştirdim. Uzun yolda yine yaptı. Fan çalışıyor. Radyatör tıkanmış olabilir dedik. Açtık temizledik presledik. %20 tıkanma varmış. Sonra bir daha yaptı. Suyu 2 litre azaldığı zaman fan devreye girmiyor. Gösterge fırlıyor. Neyse su ekleye ekleye yolu bitirdim. Hortumlarda Kaçak olabilir diye düşündük. Çok su attığında. Suyu doldurduk. 30 km. 5.000 devirde gittim. Tamircime geldim. Kaçak bulamadık. Enson kapakta damlalar farkettik. Orjinal değildi. Orjinal kapak ile değiştirdik. Sonra 10.000 Km. Yaptım uçtum kaçtım zorladım. Gram eksiltme olmadı. Problemi çözdük Elhamdülillah...
Bulmaca gibi oldu. Lakin sıkıntın bunlardan biridir diye düşünüyorum.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri