• Forumumuzun gelişimini ve ayakta kalmasını desteklemek için, Özel üye olabilir veya Sticker alabilirsiniz, detaylar için lütfen TIKLAYIN!
  • Foruma eklenen yeni özelliklere linken ulaşabilirsiniz TIKLAYIN!

Civic FB7 Hareket halindeyken LPG den çıkma sorunu.

Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
230
Tepki puanı
46
Konum
İstanbul
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba 2013 model (fb7) fabrika çıkışlı LPG li aracımda arada bir LPG ışığı sarıya dönüp, yanıp sönme şeklinde LPG den çıkıyor özellikle gaza fazla bastığımda bu sorun daha da belirgin oluyor. Ana gösterge ışığı sarı oluyor ve bütün ışıklarla birlikte yanıp sönüyor. Video ekleyemedim fotoğrafta göründüğü gibi yanıp sönüyor. Başına gelen var mı? Yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 259415


iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bu bende de olmuştu araba uzun süre yatmıştı 1 aya yakın çalıştırıp gittiğimde bu şekil sarı kırmızı yeşil arası gidip geliyordu. Sonraki depoyu doldurduğumda yapmadı hatta geçenlerde uzun yola gidip geldim 6 depo bitirdi. Hiç yapmadı stabil çalıştı. Ben o anki depodaki basınca yordum bunu
 
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
230
Tepki puanı
46
Konum
İstanbul
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim aracımda özellikle ilk çalıştıktan bir süre sonra gazdan benzine geçiyor çok nadir sesli öterek ama çoğunda sessizce kırmızı noktaya düşüyor bir süre sonra tekrar lpg ye geçiyor. Bu sürekli böyle tekrarlıyor. Sebebi ne olabilir sizce?
 
Katılım
31 May 2016
Mesajlar
596
Tepki puanı
119
Konum
Osmaniye
Basitten karmaşığa doğru sıralarsak iki filtre de değişmemiş ise değişmeli sonrasında ayar yapılıp agresif bir test sürüşü yapılıp ustanın yanına tekrar gelip basınç kontrol edilmeli. Regülatöre uygun basınç var ise enjektör vs diye kontrole devam edilmeli. Benim usta bu şekilde çözmüştü.

Honda Civic Fb7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
 
Katılım
14 Nis 2019
Mesajlar
230
Tepki puanı
46
Konum
İstanbul
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben filtreyi 9 ay önce değiştirdim ortalama 10 bin km yol yaptım değişimden sonra
 
Katılım
15 Kas 2015
Mesajlar
376
Tepki puanı
274
Konum
Çayırova / KOCAELİ
Aracınız
Hocam lpgyle ilgili elektrik tesisatında temassızlık oldduğunda da aynısı yapıyor. Bende de gaz olduğu halde benzine atıyordu. Temeassızlıkmış. Hava filtresinin altındaki kablolarla, soketlerle uğraşmışlardı. Kablolar bükülü olduğundan yapıyormuş heralde.


Kün feyekün..
 
Üst