Hava filtre hortumu hakkinda

Merhaba benim hava filtresi çıkışındaki körük hortum yook orası açık ses yapıyor bı zararı olur mu motora açık olması sizce?

Ne olur mesela açalım. Biraz?

Aracınız
Hava filtresi olmazsa ne olur? Bir sürü katı partikül filtre edilmediği için motora girer. Yağın çabuk kirlenir, motorda biriken parçacıklar aşınmayı artırır vs, sonra bir bakmışsın motorda yağ kalmamış ve sana yeni bir motor lazım olmuş.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hava filtresi var hocam hava giris hortumu yok körük yani. hava filtresi olmazmı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Filtreden motora giden kısım mı yoksa aracın önüne giden kısım mı yok?
Filtre kutusunun önüne giden yoksa ciddi bir problem olmaz ama filtreniz çok hızlı kirlenir.
Motora giden kısımda sorun var ise kesinlikle o kısımdaki parçanın değişimi gerekir.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Sistem delta da denilen rezinatörden havayı emer ve hava hortumu ile filtre kutusuna sokar. Partikül temizliği olan hava filtre çıkışından motora girer. Sizde hangi hortum yok? Rezinatörde olqn en ufak çatlak veya hortum yırtılması ses yapar. Eğer motora giren hortum hasarlı veya yok ise arabayı çalıştırmak bile sıkıntıdır.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Filtre kutusundan aracin önüne giden hortum yok . Sanırım önceki aracı kullanan performans kiti takmış araci satınca onu sökmüş orası boş kalmış... çok da kirlenmiyor hava filtresi . Oraya sinek teli yaptım böcek falan girmesin diye ?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Filtre kutusundan aracin önüne giden hortum yok . Sanırım önceki aracı kullanan performans kiti takmış satınca onu sonra orası boş kalmış çok da kirlenmiyor hava filtresi . Oraya sinek teli yaptım böcek falan girmesin diye
Yokuş çıkarken ses yapmıyor mu @fahrios

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çok rahatsız etmiyor ses. Hatta hoşuma gidiyor bazen vop vop Aragaz yaparken

Geri