Havalandırmadan sürekli hava üfleme

2019 lpg li civic sedan executive aracım Var Tecrübeli arkadaşlara birkaç sorum olacak
Uzun yolda hız sabitleyici ve econ modu devrede ve 120 km ye sabitlenmiş iken özellikle rampalarda belli bir süre araç çok bağırıyor ve devir göstergesi 5 altı binleri görüyor bu normal midir?
İkinci olarak havalandirma kanallarından araç hareket halinde iken klima kapalıyken bile acayip bir şekilde soğuk hava üflüyor ancak hava kanallarını kapalı konuma getirerek bunu durdurabildim bu normal mi ve başka bir durdurma yöntemi varmı
Son olarak arka koltuklar için başka marka ve modellerde orta kısımda havalandırma kanalı vardı civic sedan da arka taraf için havalandırma kanalı yok mu yoksa varda ben mi bulamadım cevaplar için şimdiden teşekkürler

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sabitlemede yokuslarda bagirmasi normal arac sabit hiza yetisebilmek icin vites kuculterek gaz veriyor.havaladirmadan da hava girisi normal onu da dagilim yonunu cam ve ayaklara vererek yada disardsan hava girisini engelleyen fmdugmeyi acik konuma getirerek asabilirsiniz.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sabitlemede yokuslarda bagirmasi normal arac sabit hiza yetisebilmek icin vites kuculterek gaz veriyor.havaladirmadan da hava girisi normal onu da dagilim yonunu cam ve ayaklara vererek yada disardsan hava girisini engelleyen fmdugmeyi acik konuma getirerek asabilirsiniz.

SM-A320F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Dışardan fm düğmeyi açık konum demişsiniz fm düğmesi ne?resim atma imkaniniz olabilirmi

Redmi Note 5 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Klima on of düğmesi var, orta konsol sicaklik qyar dugmesi yaninda, oradan kapatırsanız hava gelmez,
Yokuşta bağırma normal, arkadaş söylemiş yukarıda
Hava kanalı olarak on koltukların altında hava çıkışı var sadece, orta konsolda yok maalesef. on koltuğun altına bakarsanız görürsünüz,

Geri