HB İle İlgili Yorumlarınız

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhabalar arkadaşlar aracım şu an 3.000 KMde ve bazı tespitlerim var.

- Cam tavan kapalıyken tıkırtımı diyim başka birşeymi diyim bilemedim ama açınca kesiyor sesi.
- Frenlerde bir sürtme sesi var hareket halinde yavaşlarken oluyor ama garip durum şu araç hareketsiz iken frene basınca bir gırç sesi geliyor ayağımı çekince 2. gırç sesi geliyor.
- Ön mesafe sensörü ise aman Allahım esirgesin azııcık ıslanmasın ciyak ciyak bağırıyor. Forumda araştırdım panjur değişmeliymiş garantiden. Ama öte yandan az biraz bir arabaya yaklaşsın sabit bir şekilde ötüyor. Buda mantıksız geldi bana yani mesafenin durumuna göre sinyalde bir değişkenlik ya da ekranda gösterip artık son raddede bağırsa güzel olabilir çzöümü varmı bilmiyorum.
- Kapı döşemelerinin bazılarında tıkırtı geliyor. ama bazen hiç gelmiyor anlam veremedim henüz.
- Aracın orjinal halı paspaslarında döşemeye monte edilen klips delikleri var ama gelin görünki döşemede bunun karşılığı yok.
- Yangın tüpü ilk yardım çantasında bir cırt cırt koyulmamış yolda bir sağ bir sol vuravur gidiyoruz.
- Sileceklerde ise bir kalibrasyon sorunu var tükürsen metrekareye 200 litre yağmur düşüyor gibi çalışıyor.

Bu gibi sorunları olanlar var mı ? Çözüm olarak neler yaptınız ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Merhabalar arkadaşlar aracım şu an 3.000 KMde ve bazı tespitlerim var.

- Cam tavan kapalıyken tıkırtımı diyim başka birşeymi diyim bilemedim ama açınca kesiyor sesi.
- Frenlerde bir sürtme sesi var hareket halinde yavaşlarken oluyor ama garip durum şu araç hareketsiz iken frene basınca bir gırç sesi geliyor ayağımı çekince 2. gırç sesi geliyor.
- Ön mesafe sensörü ise aman Allahım esirgesin azııcık ıslanmasın ciyak ciyak bağırıyor. Forumda araştırdım panjur değişmeliymiş garantiden. Ama öte yandan az biraz bir arabaya yaklaşsın sabit bir şekilde ötüyor. Buda mantıksız geldi bana yani mesafenin durumuna göre sinyalde bir değişkenlik ya da ekranda gösterip artık son raddede bağırsa güzel olabilir çzöümü varmı bilmiyorum.
- Kapı döşemelerinin bazılarında tıkırtı geliyor. ama bazen hiç gelmiyor anlam veremedim henüz.
- Aracın orjinal halı paspaslarında döşemeye monte edilen klips delikleri var ama gelin görünki döşemede bunun karşılığı yok.
- Yangın tüpü ilk yardım çantasında bir cırt cırt koyulmamış yolda bir sağ bir sol vuravur gidiyoruz.
- Sileceklerde ise bir kalibrasyon sorunu var tükürsen metrekareye 200 litre yağmur düşüyor gibi çalışıyor.

Bu gibi sorunları olanlar var mı ? Çözüm olarak neler yaptınız ?

selamlarlar bende de hb var. bahsettiklerinizden sadece ön park mesafe sorununu yaşadım. 10000 bakımda servise götürünce söyledim, parçayı sipariş ettiler gelince ön panjuru değiştirdiler. yağmurlu havalarda o kadar saçmalıyordu ki sensörü kapatıyordum artık. bende bagajda bir göz var yedek lastik yerine ilk yardım seti orada birkaç temizlik malzemesi ile hiç o sorunu yaşamadım. silecekte fasıla ayarı var onu değiştirince istediğim gibi çalıştı hep.

Aracınız
Civic FB7 2015
hocam yorumlarınız genel anlamda güzel :D ancak cam tavan kısmına gerçekten güldüm. arabayı çekemeyen bir arkadaşım cam tavan çok gereksiz zaten açmıyor kimse demişti o aklıma geldi :D
Teşekkür ederim anlayışınız için. Allah kaza bela vermesin. Çok güzel bir aracınız var. Bu gibi kusurlar her markanın her modelinde var. Ailenizle ve tüm sevdiklerinizle Keyifle binersiniz inşallah.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Teşekkür ederim anlayışınız için. Allah kaza bela vermesin. Çok güzel bir aracınız var. Bu gibi kusurlar her markanın her modelinde var. Ailenizle ve tüm sevdiklerinizle Keyifle binersiniz inşallah.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Amin çok teşekkür ederim.

Keşke benim fk7 de sunroof olsa da ses gelse birde bu açıdan düşünün :))

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam çok daha güzelleri sizin olsun inşallah. :)

selamlarlar bende de hb var. bahsettiklerinizden sadece ön park mesafe sorununu yaşadım. 10000 bakımda servise götürünce söyledim, parçayı sipariş ettiler gelince ön panjuru değiştirdiler. yağmurlu havalarda o kadar saçmalıyordu ki sensörü kapatıyordum artık. bende bagajda bir göz var yedek lastik yerine ilk yardım seti orada birkaç temizlik malzemesi ile hiç o sorunu yaşamadım. silecekte fasıla ayarı var onu değiştirince istediğim gibi çalıştı hep.
Servis sonrası yağmurda da silecekleri test ettim. Kalibrasyon çok başarılı olmuş. Panjur konusunda çok haber yok ancak servis memnuniyet için aradı ve frenlerden yine ses geldiğini söyledim 27 Mayıs'a geri çağırdılar getirin diye. bu arada ilk yardım çantasını ilk defa elime aldım dışındaki ambalajı açtım çantaya bir cırtcırt yappmışlar :) şimdi sabitledim. Şu anda yeni olarak gündemimde şöför camını yükseltirken ya da alçaltırken ilk hareket anında tikkk diye ses geliyor diğer hiçbir camda o yok çözemedim henüz. biraz kıl bir müşteriyim sanırım honda için ya da ruh hastası diyebilirsiniz :D

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
arkadaşlar herkese merhaba arabam honda civic 2018 dizel hb modeli arabada sanrufum var ve yolda giderken kapalı olduğunda tık tık tık tık ses geliyor kafayı yiyeceğim aynı sorununu olan varmı varsa nasıl çözüldüğünü anlatabilirmi teşekkür ederim ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
arkadaşlar herkese merhaba arabam honda civic 2018 dizel hb modeli arabada sanrufum var ve yolda giderken kapalı olduğunda tık tık tık tık ses geliyor kafayı yiyeceğim aynı sorununu olan varmı varsa nasıl çözüldüğünü anlatabilirmi teşekkür ederim ?

merhaba hocam, müziği açıyorsun rahatına bakıyorsun. :) ne kadar kurcalatırsan ses o kadar artar. Servise söylediğinizde randevu verelim ama uzun iş tavan döşemesi sökülcek falan filan. Ben iç trimde sökülen bir şeyin bir daha randuman verdiğini görmedim. Tabi karar sizin bu sebeple müzik çözümü bana keyifli geliyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
merhaba hocam, müziği açıyorsun rahatına bakıyorsun. :) ne kadar kurcalatırsan ses o kadar artar. Servise söylediğinizde randevu verelim ama uzun iş tavan döşemesi sökülcek falan filan. Ben iç trimde sökülen bir şeyin bir daha randuman verdiğini görmedim. Tabi karar sizin bu sebeple müzik çözümü bana keyifli geliyor.
Bu kadar para verip aldığımız araçlarda bu salak saçma sesleri dinliycez he en sonunda balyozla kırıcam sanrufu ? yarın servis randevu verdi bakalım ne diycekler araba 7 binde kullanıcı hatası falan derlerse olay çıkartıcam ?

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Bu kadar para verip aldığımız araçlarda bu salak saçma sesleri dinliycez he en sonunda balyozla kırıcam sanrufu ? yarın servis randevu verdi bakalım ne diycekler araba 7 binde kullanıcı hatası falan derlerse olay çıkartıcam ?

hocam bizim araba 4.000'de geçen hafta ön panjuru değiştik saçmalıyor sensörler diye garantiden değişti. Ama deneyimlediğim şu teknolojik özellik açısından arabaya hiçbir lafım yok. ancak dediğiniz gibi tıkırtı çatırtı vs. bunlar mide bulandırıyor. Günün sonunda ise şu yorum geliyor herkesten abi araba honda yani ne bekliyorsun bu mercedes bmw audi değil ya da dahada ultra lüx segment bir araba değil. Tabi şimdi sıfırı 235.500 liraları görünce insan kafayı yiyor.

Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Benim arabada da var cam tavan sesi kulak asmiyorum alıştım sanırım ilk başlarda çok dikkat ediyordum sese artık dikkat etmediğimden ses azalmış gibi geliyor :) düz yolda değil de kasislerde falan hafif tıkırtı var. Ön panjur yağmurda ya da yıkamadan sonra park sensör saçmalamak bende de vardı 1 buçuk ay oldu parça yeni gelmiş yarın gidicem panjur garantiden değişecek bakalim ( hondapark İstanbul)

Bi de zaman geçtikçe arabayı daha çok inceledim de ufak tefek işçilikde eksiler var ama göz önünde değil bunlar mesela ön konsol kapı taraf köşeler ya da vites konsolunu elinizle hafif kaldırın sanki yerinden çıkacakmış gibi oluyor hemen geri bastırdım :D tabi her firmanın artisi eksisi var kesin, 2013 de sıfır Passat almıştım daha 20 bine falan geldiğinde fren disk ve jant iç kısmı pas yapmıştı servis "normal abii bunlar " çekmişti bana. O yüzden önemli olan iç güzellik bence bu araç konularında yürürü sıkı güvenli olsun yeter. Aç muzigi bak keyfine arkadaşın dediği gibi :D

MI 9 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

18' Honda Civic RS (Kırmızı)
18' Honda Civic Sport Plus (Füme)

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Benim araç da sanruf yok ama baya bi ses var ? şöfor kapisini 3 kez, orta konsolu 3 kez söktüler yaptilar sorsan ama bişe değişmedi sonunda bende müzikle çözdüm olayı

Geri