HGS

Aracınız
Merhaba bir sorum olacak.

Eski OGS araç camında olduğu gibi kalsa ve HGS çıkartmasını ön cama dikiz ayna arkasına yapıştırsam sizce otobanlarda geçiş esnasında sorun yaşar mıyım ? :unsure:

Hocam ogs bitti zaten.
Eğer bulabilirseniz yapıştırma değilde kart tipinde olan var onu alın. Çünkü araç değişiminde aynı kartı yeni araca tanımlayıp eski plakayı düşürebiliyorsunuz. Yapıştırma gibi herseferinde yeni alınmıyor. Cam değişse, etiket çıksa sıkıntıydı.
Bu arada öncelikle plaka tanıma ile düşüyor artık. Önceden ilk olarak ogs, etiket, karta öncelikli bakıp sonra olmazsa plakaya bakıyordu ama şimdi plakadan düşüyor artık.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben yıllardır yapıştırmıyorum. Ruhsatın içinde duruyor.
Hatta yeni aracımda HGS bile yok, aracı aldığım zaman etiket sıkıntısı vardı, kaç kere PTT 'ye gittim, veremediler. Ben de artık karayolları Websitesi'nden ödüyorum.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Caner
Aracınız
Civic Type R
6 sene önce hgs kart almıştım. Aldığımdan beri Geçişlerde okutmuyorum bile otomatik plakadan geçiyor. 3. Aracımada simdi aynı kartı taşıdım

Aracınız
Civic FB7 2013
Hgsyi cama veya herhangi bir yere yapıştırmak anlamsız. Torpido gözünde taşıyın yeter. Hatta ondan bile gerek yok da... Numarası filan lazım olur

Torpido gözünden nasıl okuyacak anlamadım herkes ayna altına yapıştırmış dışarıdaki araçlara baktım dün iş çıkışı yapıştırmadan ön konsolun üstüne mi koysam olur mu öyle ?

Aracınız
Civic FB7 2013
Hgsyi cama veya herhangi bir yere yapıştırmak anlamsız. Torpido gözünde taşıyın yeter. Hatta ondan bile gerek yok da... Numarası filan lazım olur

Bende FB7 Civic var torpido gözünden nasıl okuyacak peki kameralar sorun olmaz mı geçiş yaparken alarm çalarsa bu kezde ceza kesiyorlar kaçak geçiş sanıp.

Bende de OGS vardı, aynanın arkasındaki siyah noktalı alana yapıştırıp kullanıyordum ve her geçişte öttüğü için okudu-okumadı derdi yoktu. OGS artık kullanılmayacak diye bende dün gittim bankadan HGS etiketi aldım ama yeni etiketler gerçekten kocaman, 10cm genişliğinde çok kaba görünümlü bir şey olmuş. Camda görünen bir yere yapıştırmak istemiyorum, dışarıdan çok çirkin görüneceği daha yapıştırmadan bariz belli oluyor. İnternetten etiket kabı sipariş verdim ve o kabın içerisine koyduktan sonra yine ayna arkasındaki siyah noktalı alana kabı yapıştırmayı planlıyorum. Gerçi talimatlarda noktalı alanın altına yapıştırın diyor ama, ben öyle yapmayacağım. Sonrasında bir kaç geçişte problem olup olmadığına bakarım. En azından dışarıdan görüntü çok çirkin olmaz diye düşünüyorum. Torpido’da bulunması yada araçta hiç bulunmaması halinde sıkıntı olur mu bilemiyorum, o yüzden mümkün olduğunca dışarıdan gözle az görünebilen bir bölgeye yapıştıracağım.

Geri