HGS

ozqury

0
Aracınız
Civic FC5 2018
Eğer alacaksanız direkt kart olandan alın. Ben Garanti Bankası' ndan aldım kart olarak, orta gözde duruyor ve gayette sorunsuz olarak HGS geçişleri sağlanıyor. Zaten HGS, arkadaşların da dediği gibi plakaya tanımlı olduğundan herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Aracınız
Civic FB7 2013
Eğer alacaksanız direkt kart olandan alın. Ben Garanti Bankası' ndan aldım kart olarak, orta gözde duruyor ve gayette sorunsuz olarak HGS geçişleri sağlanıyor. Zaten HGS, arkadaşların da dediği gibi plakaya tanımlı olduğundan herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Kart olarak nasıl oluyor ki bize işbankası yapışkanlı sticker olarak verdi üstteki arkadaşın dediği uzunlukta

Kart olarak nasıl oluyor ki bize işbankası yapışkanlı sticker olarak verdi üstteki arkadaşın dediği uzunlukta

Evet hocam, bize etiket olanı verdiler. Mevcut OGS’ye karşılık HGS etiketini ücretsiz veriyorlar (normalde almaya kalksan 70TL ücreti var). HGS kart ise kredi kartına benzer bir kart görünümünde galiba, ancak onu ücretsiz vermiyorlar. Fiyatı 125TL. Bildiğim kadarıyla tek avantajı aynı OGS gibi plaka tanımlamasını istediğin gibi sonradan internet bankacılığı üzerinden bile kolayca değiştirebiliyorsun. Ben OGS etiketini 7-8 ay önce para verip yeni aldığım için tekrar karta para vermek istemedim.
Pek çok kişi etiketi veya kartı yapıştırmaya gerek olmadığını yazmış, bir bildikleri vardır muhakkak. Öyle ise bende etiketi hiç yapıştırmayayım bari. Gerçekten ucube bir şey yani.

Aracınız
Civic FB7 2013
Evet hocam, bize etiket olanı verdiler. Mevcut OGS’ye karşılık HGS etiketini ücretsiz veriyorlar (normalde almaya kalksan 70TL ücreti var). HGS kart ise kredi kartına benzer bir kart görünümünde galiba, ancak onu ücretsiz vermiyorlar. Fiyatı 125TL. Bildiğim kadarıyla tek avantajı aynı OGS gibi plaka tanımlamasını istediğin gibi sonradan internet bankacılığı üzerinden bile kolayca değiştirebiliyorsun. Ben OGS etiketini 7-8 ay önce para verip yeni aldığım için tekrar karta para vermek istemedim.
Pek çok kişi etiketi veya kartı yapıştırmaya gerek olmadığını yazmış, bir bildikleri vardır muhakkak. Öyle ise bende etiketi hiç yapıştırmayayım bari. Gerçekten ucube bir şey yani.

Haklısın yazmışlar fakat bizzat deneyerek mi yazdılar emin olmak lazım şimdi stikerı dedikleri gibi torpidoya koyup geçerken kaçak geçti olacaksa sonradan cezası ile uğraşmakta zor olur ben ogs cihazını camdan çıkarmadım cunku işime yarıyor aracımda ön camda kaza kayıt kamerası var onun kablolarını ona doluyorum yani işime geliyor orada olması bu sitcker ı da oraya bantını açmadan koysam mı diyorum ama camı açıncada uçabilir uzun yolda ya da mecbur kılıfından alıp onunla yapıştıracaz ama şu plaka tanıma kesin doğru mu belki de boşuna uğraşacaz :)

Haklısın yazmışlar fakat bizzat deneyerek mi yazdılar emin olmak lazım şimdi stikerı dedikleri gibi torpidoya koyup geçerken kaçak geçti olacaksa sonradan cezası ile uğraşmakta zor olur ben ogs cihazını camdan çıkarmadım cunku işime yarıyor aracımda ön camda kaza kayıt kamerası var onun kablolarını ona doluyorum yani işime geliyor orada olması bu sitcker ı da oraya bantını açmadan koysam mı diyorum ama camı açıncada uçabilir uzun yolda ya da mecbur kılıfından alıp onunla yapıştıracaz ama şu plaka tanıma kesin doğru mu belki de boşuna uğraşacaz :)

Haklısın, açıkçası benim de aklımda soru işareti bu durum. En iyisi etiketi kabıyla beraber yapıştırıp kullanmak, yinede gözü rahatsız ederse bir kaç resmi kaynaktan teyit ettiken sonra çıkarmak daha uygun olabilir.

Aracınız
Civic FC5 2020

Hocam dediklerim deneyim ile sabit.
Civic e ilk aldığımda etiketi denilen yere yapıştırdım gişelerden geçerken ne kadar yavaş geçersem geçeyim hep kaçak geçiş diye ötüyordum. Ama HGS gişesinden geçtiğim için plakadan ücret düşüyordu. Hiç ceza gelmedi. Bu dediğim 2 yıl kadar önceydi. Artık sistem değişti. Plakadan HGS yi algıladığı için etiket işi bitti. Gönlün rahat olsun.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Bende FB7 Civic var torpido gözünden nasıl okuyacak peki kameralar sorun olmaz mı geçiş yaparken alarm çalarsa bu kezde ceza kesiyorlar kaçak geçiş sanıp.
Hocam, bu üçüncü aracım 6 senedir, üçünde de etiketi yapıştırmadim, hatta yerini bile bilmiyordum. Etiket tamamen gereksiz, çünkü plakadan okuyor. Zaten ceza olsa bile hesapta para varsa direkt alıyor. Yani etiket hikaye. Şu anki aracımda eski sahibinin iptal ettiği HGS etiketi camda duruyor. Torpidodan okumuyor yani aslında, hiç okumuyor :) plakadan alıyor hepsini. Hesabınızı kontrol edin, para yükleyin yeter.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Ben HGS kartım nerede onu bile bilmiyorum. Plakadan okuyor. Karta barkoda bence gerek yok. Torpidonuzda dursun anlık okuyamama gibi bir sorun olursa çıkarırsınız.

Geri