Honda 1.4 milyon aracı olası yakıt pompa arızası nedeniyle değişim için geri çağıyor

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Az önce böyle bir haber gördüm, kendim hızlıca Türkçe'ye çevirdim, ülkemizdeki ne kadar aracı ilgilendireceğini bilmiyorum.
Tahminimce ülkemizdeki Civic Sedan 1.6 Eco'ları ilgilendirmiyor gibi görünüyor, 1.5 Turbo Hatchback sahipleri ilerleyen dönemlerde servis ziyaretlerinde sorgulatırlarsa faydalı olacaktır.

Kaynak: https://ca.finance.yahoo.com/news/honda-recalls-1-4m-vehicles-224353681.html
Kaynak-2 (Honda Amerika'nın resmi bülteni, sorunla ilgili bütün detaylar mevcut): https://static.nhtsa.gov/odi/rcl/2020/RMISC-20V314-3499.pdf

Honda dünya genelinde yaklaşık 1.4 milyon aracı motorda güç kaybına neden olabilecek olası yakıt pompa arızası nedeniyle geri çağırma kararı aldı.
DENSO üretimi olan yakıt pompalarının daha kapsamlı bir geri çağrılma işleminin parçası olduğu düşünülüyor.
Honda şu ana kadar bu durumla ilişkili herhangi bir kaza veya yaralanmanın bildirilmediğini belirtti.
Araç sahiplerine Temmuz sonrasında bilgilendirme yapılması planlanıyor. Potansiyel sorunlu yakıt pompalarının ücretsiz değiştirileceği bildirildi.
Sorunun ilk olarak Şubat-Mayıs 2019 tarihleri arasında Hindistan pazarındaki araçlarda ortaya çıktığı bildirildi.
Amerika'daki etkilenen araçlar arasında 2018 ve 2019 model Honda Civic Hatchback, Civic Type R ve 2019 Fit yer alıyor.

2.Kaynakta değiştirilecek parçanın koduda mevcut
1591224895755.png

EK: 18 Eylül itibariyle Türkiye'de de etkilenmiş olan Civicler için servis kaydı olan araç sahiplerine SMS yoluyla servis çağrısı yapılmaya başlanmıştır.
İlgili ürün güncelleme duyurusuna dair bilgilendirme SMSi,
1601390009036.png

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar, yakıt pompası değişimi için bu sabah servise verdim aracı ve az önce teslim aldım. Aslında 2,5 saat falan sürdü işlem ama işlerim dolayısıyla yeni alabildim. Yakıt pompası ve yakıt filtresi değiştirilmiş. Bu hatalı üretim yakıt pompaları küçük bir performans eksikliği ve tüketimde küçük bir yükselmeye neden oluyor diye okumuştum. Bu durum gerçekse Honda'nın bu mağduriyeti gidermesi için de bir şeyler yapması gerek aslında.
Merhaba. Bu yakıt pompası aracın neresinde acaba. Ben aracımın sağını solunu söktürmeyi seven bir insan değilim. Biraz endişelendiriyor bu konu beni.

Fb7 varken rutin bakimlarda yakit pompasi degisimi vardi. O zaman icin yanilmiyorsam 300 tl sadece iscilik ucreti demislerdi. Pompa deponun icinde bu arada.

Ad Soyad
Aydın K.
Aracınız
Civic FC5 2018
Benim araacım 2018 Eco Executive. Kasım ayında bana Honda'dan mesaj geldi, Aralık ayında periyodik bakımda serviste ücretsiz değiştirdiler.

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Konuyu hortlatayım ? Bugün yaklaşık 40 km yol yaptıktan sonra aracımı park ettim ve 5 dk sonra tekrar çalıştırmak istediğimde araç marş yaptı ancak çalışmadı. Yakıtta pislik vb gelmiştir diye arabada bulunan dezenfektan ile ? aracı çalıştırdım. Motor sıcak olduğu için hemen lpgye geçti ve motor sorunsuz çalıştı. Aracı tekrar stop edip çalıştırmak istediğimde yine çalışmadığını gördüm. Biraz daha detaylı baktığımda benzin pompasından hiç ses gelmediğini tespit ettim. Anlaşılan benim benzin pompası yanmış veya sigortası yanmış. Honda yol yardımı aradım, araçta benzin var mı diye sordular sadece. Var dedikten sonra yapacak bir şeyimiz yok, servise çekin bilgisi aldım. (Yol yardım bu kadar arkadaşlar fazla bir şey beklemeyin) Çekici ile uğraşmamak için yine kendi imkanlarımla aracı çalıştırdım ve yetkili serviste güvenliğe aracı teslim ettim. Bakalım Pazartesi günü ne çıkacak? Sonucu paylaşacağım.

Ad Soyad
Onur Yılmaz
Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Selamlar. 2019 model hb 1.5 aracimi yakin zamanda aldim. Sorgulatmam gerekir mi? 2021'in 11. Ayinda servise girmis arac 20.000 bakimi icin, o sirada degistirmis olabilirler mi? Bunun detaylarini nereden ogrenmek mumkun?

Ayrica sms ile bilgilendirilmek icin ne yapmak gerekir?

Geri