Honda 1.6 vtec ES araç alıcam fikirlerinizi bekliyorum

Ad Soyad
cihan karakaya
Aracınız
Civic aracım yok
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Ben Cihan,aranıza yeni katıldım. Şuan elimde olan 2000 model clio aracımı satıp,başlıkta bulunan honda 1.6 vtec es 2004 - 2005 ve üzeri aracı almayı düşünüyorum.

Link paylaşmam dogrumu değilmi bilmiyorum, yasaksada şimdiden kusuruma bakmayın, Bütçem 170 en fazla 175 bin tl. o yüzden ağır hasar dışında olan hasarlara pek önem vermiyorum abartılı olmadıgı sürece. Linkteki km lerde veya daha düşük km lerde olan araçlarda var baktıgım, linkteki sadece örnek olarak ve ayrıca otomatik almamdaki sebep kardeşimle ortak kullanıcamız için ,kardeşimin ehliyeti otomatik.

Bu konuda fikirlerinizi,önerilerinizi,alırken nelere dikkat etmem gerek...Bu konularda yardımcı olursanız şimdiden çok teşekkür ederim. Yakın çevreme sorarsam hangi marka olursa olsun o araç yaramaz,o olmaz parçası pahalı şu böyle diyolar... Ki kendi aldıgım clio da hasarsız ve sorunsuzdu,aldıktan 1 sene sonra 0 motor yaptırdım ve diger sorunlar vs derken 10 bini geçmiştir harcadıgım. neyse şimdiden yazıcaklarınız,fikirleriniz için teşekkürler.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhabalar, foruma hoşgeldiniz :)
Tanışma bölümünde kısaca kendinizi tanıtırsanız seviniriz.
Şahsen bütçeniz 175bin tlye çıkıyorsa üzerine 30-40bin koyarak 2007-2012 arası FD6 kasaya yönelmenizi öneririm, mümkünse de 2010 sonrası makyajlı FD6 kasaya yönelmeniz en mantıklısı olacaktır.
Araç alırkende aracın kaportası haricinde satıcının araca gerçekten bakıp bakmadığını öğrenmeniz çok önemli, çünkü Honda’da olsa bakımsız araç başınızı ciddi derecede ağrıtır. Yakın zamanda @akif hocam yeni FD6 alıp esaslı bir bakıma soktu, @Emirbey26 hocam FD6yı uzun süredir kullanan çok hakim bir kullanıcıdır diyebilirim, yorumlarını almak faydalı olur düşüncesindeyim.

Şahsi ve forumda da gözlemlediğim düşünce, otomatik FD6 Civicte subap ayarı doğru zamanda yapılırsa, şanzıman yağı 40binde bir geciktirmeden değiştirilirse, 10bin yağ değişimi ve diğer sıvı kontrolleri düzenli yapılıp yılı/km ömrü dolan parçalarda değişim yapılmışsa 250bin km.ye kadar motor veya şanzımanı baş ağrıtmadan dayanabilecek, sizi kolay kolay yolda bırakmayacak bir araçtır.

FD6 kasanın kronik sorunlarıda uzun süredir bilinmektedir, linkteki konudan detaylıca ne gibi sorunlarla karşılaşılabileceğini inceleyebilirsiniz.

Ad Soyad
cihan karakaya
Aracınız
Civic aracım yok
bende isterdim bütçemi arttırabilmekte, elimdeki imkan bu kadar, fd6lar hoşuma gitmiyo değilde,belki vtec 2 den sonra oda olabilir, 170 bin ve üstünede fd6 var ama agır hasarlı hepsi 2005 honda bana anca yeter 2000 model cliodan sonra :LOL::LOL::LOL:

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben yetkili servis bakımlı araç alırdım hasar kaydıda şaşelerde podyelerde hava yastıklarında işlem yoksa önemsemiyorum pek boyalı değil değişenli alırım ki macunla uğraşmak zorunda kalmayın herkesin araçtan beklentisi farklı olduğu için kendiniz belirlemelisiniz mesela fd6 alacaksam ya Executive 1.8 alırdım geri görüş kamerası koltuk ısıtma 140 bg vb eğer alamıyorsam makyajlı yada makyajsız fark etmez premium alırdım ki yaşlı arabada oluşan sanrofla uğraşmamak için yok tıkalı yok ses yapıyor yok açılmıyor kapanmıyor düğmesi kırıldı vs şeyleri sevmiyorum sanrof benim için külfetten başka bir şey değil ama aracın iç kozmetiği mükemmel olması gerekiyor aracın içine bakan motorunada bakar ama motora Bakan içine pek bakmıyor hatta motora bile bakmıyor o yüzden sizin beklentiniz ve zevkiniz önemli fd6 kasanın öncesini pek bilmiyorum benim ilgi alanım fd6 kasa ve sonrası

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
cihan karakaya
Aracınız
Civic aracım yok
keşke imkanım olabilsede fd6 alabilsemde artık ileride belki ama şuanlık 2005-06 bakıyorum bakalım ,allah inşallah hayırlısını verirde üzmez

Aracınız
Civic FC5 2020
VTEC 2 Ler hakkında hiçbir bilgim yok hocam olsa paylaşmayı çok isterdim ama siz temiz bir araç bulmaya çalışın hem içi hem Kaporta tramersiz ama hasarlı araçlardan uzak durun derim

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
cihan karakaya
Aracınız
Civic aracım yok
anladım yinede teşekkürler, öyle bakmaya calısıyorum...şuanki aracım ilk aracım onu alırken expre sokmamıştım ama hasarı vardı,agır hasar degil tabiki onuda yeni ögrendim keyfi expre sokunca :ROFLMAO: ufak hasarları sorun etmiyorum zaten ama expre sokmadan araç almam ne olursa olsun

Ad Soyad
cihan karakaya
Aracınız
Civic aracım yok
ya birde şaka gibi, az önce bakıyordum sahibindende, 3 araç baktım nerdeyse 3 ündede aynı derecede hasar ve boya var, fiyatları o kadar alakasız ki sinirden çıktım... biri 155 biri 185 biri 210 bin tl :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Ben Cihan,aranıza yeni katıldım. Şuan elimde olan 2000 model clio aracımı satıp,başlıkta bulunan honda 1.6 vtec es 2004 - 2005 ve üzeri aracı almayı düşünüyorum.

Link paylaşmam dogrumu değilmi bilmiyorum, yasaksada şimdiden kusuruma bakmayın, Bütçem 170 en fazla 175 bin tl. o yüzden ağır hasar dışında olan hasarlara pek önem vermiyorum abartılı olmadıgı sürece. Linkteki km lerde veya daha düşük km lerde olan araçlarda var baktıgım, linkteki sadece örnek olarak ve ayrıca otomatik almamdaki sebep kardeşimle ortak kullanıcamız için ,kardeşimin ehliyeti otomatik.

Bu konuda fikirlerinizi,önerilerinizi,alırken nelere dikkat etmem gerek...Bu konularda yardımcı olursanız şimdiden çok teşekkür ederim. Yakın çevreme sorarsam hangi marka olursa olsun o araç yaramaz,o olmaz parçası pahalı şu böyle diyolar... Ki kendi aldıgım clio da hasarsız ve sorunsuzdu,aldıktan 1 sene sonra 0 motor yaptırdım ve diger sorunlar vs derken 10 bini geçmiştir harcadıgım. neyse şimdiden yazıcaklarınız,fikirleriniz için teşekkürler.
CivicTR ailesine hoşgeldiniz.
İstediğiniz kasa Civic için fiyatınızı iyi buldum. Elinizdeki miktar ile piyasası yüksek aracın kötüsünü, piyasası düşük olan aracın ise iyisini alırsınız. Bu aralıkları iyi bilmek gerekiyor. Model, kasa, donanım olarak kafanızda belirlemişsiniz. Es7 kasa için ben öncelikle makyajlı ve dolu olan Es paket öneririm. 5 yıl ve üzeri aynı aracı kullanmış kişilere yoğunlaşırım. Çok el değiştirme tehlikelidir. Türlü türlü modifiye yapılmış araçlardan ziyade sade kullanışmış, orjinalliğini bozmamış araç bakarım. Mesela ilandaki aracı beğenmedim. Tramer ve boya değişen elbette önemlidir. Birde tramere geçmeyen durumlar için kaportacı bakması güzel olur. Kozmetik olarak da iç kısım aracın nasıl kullanıldığını gösterir.
- Birde görünmeyen taraflar var: Triger, V kayışı, bujiler, antifiriz, motor yağı, filtreler, şanzıman yağı, lpg sistemi, disk ve balatar, lastikler, fren hidroliği, oksijen sensörleri, katalizör, klima gazı, komple alt takım ve amortisörler gibi noktalardan araç sahibinin düşünmeden cevap vermesini isterim. Cevap yoksa üstüne bir çizik atılır. Clio'dan sonra yakıt, performans ve geniş iç alan ile hoşunuza gideceğine inanıyorum. Hoşuma giden araç olursa size mesaj atarım. Arama listesi oluşturun ve sabırlı olun. Güzel araçlar hemen gider. Kolay gelsin.

Geri