Honda civic 1.4 is

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
1.4 is 90 hp.
1.6 ies 120 hp.
30 hp. fark az değil. Bunun için baya emek lazım. Eğer imkanınız varsa 1.6 ies alıp egzos sistemini ayar verilse çok daha keyifli ve ucuz güç elde edersiniz. Bu benim fikrim.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Cok haklisiniz ama ben ies tadin da olabilir dedim yani gaz tepkimesi ivmelenmesi hos olur durumumu duzeltiyim hepsini deniycem

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Cok haklisiniz ama ben ies tadin da olabilir dedim yani gaz tepkimesi ivmelenmesi hos olur durumumu duzeltiyim hepsini deniycem

O zaman yolunuz açık olsun. Yalnız bu işleri yapmış bir rehber lazım.

Aracınız
Civic EK
Mutlaka bu foruma danisicam
Eksilerini artilari mutlaka paylasicam

Kardeşim benim araç 1.4 , şu an üzerinde 1.6 emme , spor hava filtresi ve headers var , ayrıca egzoz sistemim orjinal.
Yok fakir karışımmış , yok zarar verirmiş hiç takma , 3 senedir böyle motor 250 binde taktım şu an 280 binde maşallah hiç bişey yok.
Eğer imkanın varsa şu dedilerimi tak sana yeter , bana da dua edersin , çok ama çok yararı var , yukarıda daha önce denememiş kişilerin lafına hiç bakma , denemeden bişeyi bilemezsin , vtec2 kullanıyo akıl vermeye çalışıyo insanı da yanlış yönlendiriyo ,
kardeşim denedin mi ? iyi veya kötü sonuç aldın mı ? ondan sonra yorum yap

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşım lütfen yorumları iyi okuyun! Bu tarz modifiye için uygulayan arkadaşlar size daha iyi yardımcı olur diye de söyledim. Engel olmaya çalıştığımda yok. Ben teknik olarak bildiklerim ile yardımcı olmaya çalıştım. Karşılıklı fikir alışverişi yaptık. Bu konuda yaptığın var ise paylaşırsın bizde bilgileri tazeler teşekkür ederiz. Forumun amacı bu zaten.
Birde karşınızdaki insanları tam tanımıyorsanız veya geçmişini bilmiyorsanız yazılan ifadelere dikkat etmek gerekir!

Kardeşim benim araç 1.4 , şu an üzerinde 1.6 emme , spor hava filtresi ve headers var , ayrıca egzoz sistemim orjinal.
Yok fakir karışımmış , yok zarar verirmiş hiç takma , 3 senedir böyle motor 250 binde taktım şu an 280 binde maşallah hiç bişey yok.
Eğer imkanın varsa şu dedilerimi tak sana yeter , bana da dua edersin , çok ama çok yararı var , yukarıda daha önce denememiş kişilerin lafına hiç bakma , denemeden bişeyi bilemezsin , vtec2 kullanıyo akıl vermeye çalışıyo insanı da yanlış yönlendiriyo ,
kardeşim denedin mi ? iyi veya kötü sonuç aldın mı ? ondan sonra yorum yap

Son düzenleme:
Aracınız
Civic EK
Arkadaşım lütfen yorumları iyi okuyun! Bu tarz modifiye için uygulayan arkadaşlar size daha iyi yardımcı olur diye de söyledim. Engel olmaya çalıştığımda yok. Ben teknik olarak bildiklerim ile yardımcı olmaya çalıştım. Karşılıklı fikir alışverişi yaptık. Bu konuda yaptığın var ise paylaşırsın bizde bilgileri tazeler teşekkür ederiz. Forumun amacı bu zaten.
Birde karşınızdaki insanları tam tanımıyorsanız veya geçmişini bilmiyorsanız yazılan ifadelere dikkat etmek gerekir!

Bence hiç gerek yok.
Peki değiştirsen ne olur?
Oksijen fazla girer arıza lambası yanar. Fazla oksijenin hepsini yakamaz ısı açığa çıkar. Çok fakir karışım olur. Etkileri > (Düşük performans, yükte teklemeler, subap erimesi, piston erimesi, silindir yatak çizmesi, buji vuruntusu veya atlaması) İleriye dönük canınızı sıkar.

Siz niye üstünüze alındınız ki başka yorum yapanlarda var .
Ayrıca üstteki yazıda bildiğiniz olumsuz şekilde yönlendirmişsiniz arkadaşı.
Yazdıklarınızda bu setup la hiç ama hiç uyuşmuyor , düşük performans demişsin nasıl performans düşer merak ettim ? subap erimesi neyden olur bilginiz var mı ? buji vuruntusu neyden dolayı yapar ?
Bence teknik konulara girmeden sadece forumun moderatörlüğünü yapsanız daha makbule geçer .

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
@onuruzun34 Maşallahınız var.
Vtec 2 aracı olarak ben gözüküyorum. Diğer arkadaşların profilinde de görmedim.
Yorumum hakkında düzenleme yaptım.
Araç az fakir veya çok fakir oldunda neler olduğunu açıklarsanız sevinirim. Üslubunuz hiç hoşuma gitmedi. Ayrıca tanışma bölümünde kendinizi tanıtınız.

Geri