honda civic 1,5l vtec turbo elegance eco cvt 2021 ön sensör hatası

Ad Soyad
... ....
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar selamlar öncelikle daha bugün üye oldum, basıma gelen bir durumdan ötürü yardımınıza ihtiyacım var :)

Bugün seyir halindeyken ön sensör sanki bir şeyin dibine gelmişim gibi ötmeye basladı, özellikle tümseklerden geçerken ve bir yere biraz yanaşınca sağ ön tarafın dibindeymişim gibi kıpkırmızı uyarı veriyor uyarıyı sadece sağ ön taraftan alıyorum arka sensörlerde ya da sol ön tarafta bir sorun görünmüyor . Bugün havada yağmurda vardı ondan sebep midir bilmiyorum.

Daha önce bu tarz bir sorun ile karşılaşan arkadaşım var mı ? Eğer varsa nasıl bir çözüm bulabilirim yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden çok teşekkürler (y)

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
CivicTR ailesine hoşgeldiniz.
Daha eski modellerde benzer durum yaşanmıştı. Genelde panjur değişmi ile düzeldiğini söylediler. Yağmurda ise sensör su damlalarını görür ise öter. Ama kuru havada da ötmesi ciddi bir problem.
Önceki konular:

Son düzenleme:
Ad Soyad
... ....
Aracınız
Civic FC5 2021
Araçta kırık ve ya bir darbe yok ama birden başladı ama özellikle tümsekten geçerken ötmesinin sebebi ne olabilir acaba bilginiz var mı ?

Aracınız
Civic FC5 2017
bende de cok oluyordu bu sorun.ön taraftakı sensorlerın uzerınde kucuk tas sıcramaları vardı tozlansa yagmur degse veya bazen tamamen anlamsız otup duruyordu.En son 1 ay önce kaza yaptım panjur ve sensorler degıstı o sorundan da kurtuldum :)

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
yağmurda ötmelerden dolayı panjur değişimi yapıyor servis garanti kapsamında. servise bir gidin gösterin çözümü bulacaklardır.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Öncelikle hoş geldin ve aracın hayırlı olsun.

Herkesin başına gelen bir durum. Ön panjur için bülten var. Ücretsiz değiştiriliyor serviste ve sorun çözülüyor.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
tümseklerden geçerken ötüyorsa sensör gevşemiş olabilir ve açısı değişmiş olabilir, bu durumda kenar çerçevesini bir engel olarak görüyor olabilir, veya bağlantı gidip geliyor bu durumda da cihaz sensörü göremediği için hata veriyor olabilir, sarsıntıda kablo bağlantısı kesiliyor olabilir, sensör dökülerek kabloların ölçülmesi eğer bir sorun yok ise aynı sensörün diğer sensörlerden biri ile yer değiştirilerek sensörün kendisinde arıza olup olmadığına bakılması gerekmektedir.

Geri