HONDA CİVİC FC5 STOP ETME

Aracınız
Civic FB7 2014
HONDA CİVİC 2017 MODEL FC5 KASA ARACIM VAR. ARACIMDA SON İKİ AYDIR DÜŞÜK DEVİRDE 1000 2000 arası sabit hızla giderken rampada veya geri geri gelirken aniden gazdan ayağımı çekince tekleme silkeme veya stop etme oluyor…. bu sorunlardan stop etme teklemeyı tüpte yapıyor (fabrikasyon lpg) ayrıca benzindede rölanti düşmesi ile karşılaşıyoruz genellikle…aracım kmsi 70000 binde neyden kaynaklanabilir???

Çözüm
arkadaşlar merhabalar sorunumu buldum tabiki kendim deil @mturker abimin sayesinde yoksa sanayiyi bırak türkiyede bu iş başına nadir gelen insan var sorun egr valfiymiş … egr valfi temizliğini yaptık sorun düzeldi… tekrardan üyemiz @mturker abime teşekkür ederim sağol varol

mturker

Özel Üye
HONDA CİVİC 2017 MODEL FC5 KASA ARACIM VAR. ARACIMDA SON İKİ AYDIR DÜŞÜK DEVİRDE 1000 2000 arası sabit hızla giderken rampada veya geri geri gelirken aniden gazdan ayağımı çekince tekleme silkeme veya stop etme oluyor…. bu sorunlardan stop etme teklemeyı tüpte yapıyor (fabrikasyon lpg) ayrıca benzindede rölanti düşmesi ile karşılaşıyoruz genellikle…aracım kmsi 70000 binde neyden kaynaklanabilir???
Merhaba bu tip sorun bende de vardı egr valfini degistirdim duzeldiydi.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar...yazdıklarınızdan yola çıkarak

1.Buji kontrolü ve kötü ise değişimi..(aracınız 70.000 km de değişim zamanı gelmiş)

2.LPG ayarı ve kontrolu..

3.Lpg 1 ve 2 nci filtre kontrol ve değişimi..

Öncelik bunlar...yazdıklarımda sorun yoksa

4.Lpg regülatör conta kaçak testi,kaçak varsa contanın değişimi..

5.@mturker arkadaşın dediği gibi Egr valfi sorunu da olabilir..

Öncelikle sorunun tam olarak tespiti için Gaz bitmeye yakın lpg Depodan vanasını kapatın....3/4 gün benzinde deneyin...eğer benzinde de bu sorun oluyorsa Motor ve parçalarına yönelin... Benzinde iken hiç bir sorun yoksa Lpg sistemine yönelin...Saygılar

Son karar tabiki sizin...Saygılar

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2018
Benzer durum bende şu şekilde. Aracı ilk çalıştırdığımda benzinden lpgye geçiş aşamasında rampada ışıklara denk gelmem ya da trafik nedeniyle durmam gerektiğinde araç stop ediyor. Servisle paylaştım problemi. 4 Lpg enjektörünü garantiden değiştirecekler. Ondan kaynaklıymış. Değişimden sonra tekar paylaşım yaparım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2014
Merhaba bu tip sorun bende de vardı egr valfini degistirdim duzeldiydi.

benzindede yapıyor muydu aynı sorunu
Merhabalar...yazdıklarınızdan yola çıkarak

1.Buji kontrolü ve kötü ise değişimi..(aracınız 70.000 km de değişim zamanı gelmiş)

2.LPG ayarı ve kontrolu..

3.Lpg 1 ve 2 nci filtre kontrol ve değişimi..

Öncelik bunlar...yazdıklarımda sorun yoksa

4.Lpg regülatör conta kaçak testi,kaçak varsa contanın değişimi..

5.@mturker arkadaşın dediği gibi Egr valfi sorunu da olabilir..

Öncelikle sorunun tam olarak tespiti için Gaz bitmeye yakın lpg Depodan vanasını kapatın....3/4 gün benzinde deneyin...eğer benzinde de bu sorun oluyorsa Motor ve parçalarına yönelin... Benzinde iken hiç bir sorun yoksa Lpg sistemine yönelin...Saygılar

Son karar tabiki sizin...Saygılar
çok sağolun yazdıklarınız için… aracın 65000 kmde aldığım şahıs bujilerini değiştirmiş… sorunu benzinde yapmıyor kolay kolay ama ondada hafif tekleme ve rölanti düşümünü hissettiriyor… ben subap ayarından şüphelendim ancak honda bakım kağıdında yazmıyor aldığım şahıs onuda yaptırdım servis fiyat yazmadı sadece tanıdıklardı dedi ama ne kadar yaptılar unutulmuşta olabilir ben subap ayarından şüpheleniyorum
Benzer durum bende şu şekilde. Aracı ilk çalıştırdığımda benzinden lpgye geçiş aşamasında rampada ışıklara denk gelmem ya da trafik nedeniyle durmam gerektiğinde araç stop ediyor. Servisle paylaştım problemi. 4 Lpg enjektörünü garantiden değiştirecekler. Ondan kaynaklıymış. Değişimden sonra tekar paylaşım yaparım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
bende benzinde silkelene teklemede yapıo

mturker

Özel Üye
benzindede yapıyor muydu aynı sorunu
Hem LPG hem benzin ikisinde de yapıyordu.
İlk lpg de yapmaya başladı zaman gectikce çoğaldı benzindede yapmaya başladı sonradan daha da çoğaldı silkeleme stop etme kalkışlarda.
Ama hizlandiginda akışkan yolda hiç bir sorun yoktu.
Cekisde vs sorun yoktu.

Aracınız
Civic FB7 2014
Hem LPG hem benzin ikisinde de yapıyordu.
İlk lpg de yapmaya başladı zaman gectikce çoğaldı benzindede yapmaya başladı sonradan daha da çoğaldı silkeleme stop etme kalkışlarda.
Ama hizlandiginda akışkan yolda hiç bir sorun yoktu.
Cekisde vs sorun yoktu.

bende çorum özençler brc servisine gideceğim ama ilk tekrar Subap ayarına baktırcam tekrardan yapılımı die… ne zaman yaptırcaksınız enjektorlerı devam eder mı haberleselım

Moderatörün son düzenlenenleri:

mturker

Özel Üye
Lpg pişmanlıktır.. bir araba ya benzinli ya dizel yada elektrikli olmalı. Lpg de bindiğim tüm araçlar da bi sıkıntı çıktı :(

CPH2205 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam biz buna şansızlık diyoruz.
Allah başka dert vermesin.
Gönül ister elbette benzinli yada dizel olarak binmeye ama geldiğimiz noktaya bakalım sonuç olarak.
İyi günler.

Geri