Honda Civic FC5 yaşadığım sorunlar

Şimdi Şöyle Anlatayım Uzun Biraz

11.01.2019 Tarihinde Honda Marmara Plaza'dan 0 Araç Aldım 3 Gün Sonra Aracı Bir Aile Dostumuz Abim ( klasik Araç Toplayan Kaporta Ustası ) Olan Biri 0'da Olsa Araç Bakayım Hata Varmı Dedi ve Gözüyle Gördü Ön Kaput'ta Boyada Toz Vardı Verniğin Altında Ama Öyle Çok İnce Değil Nokta Gibi Bir Toz Bu Arabada Boya Var Gözle Bakmakla Olmaz Expertiz'e Götür Belge Al Dedi Gittik Expertiz'e Ön Kaput Sol Kenarı Lokal Boyalı Çıktı Bayi'yi Aradım Olamaz Öyle Bişe Yanlış Bakılmış Falan Filan Dediler Götürdüm Kaporta Ustası Boya Ölçüm Cihazı İle Geldi Baktı Araca Abi Burası Boyalı Çıkıyor Denildi Aracı Geri Vermek İstiyorum Dedim Öyle Bişey Olamaz Fabrika Hatası Kabul Etmiyorsanız Mahkemeye Verin Dediler Yada Ön Kaput Değişimi Sunuldu Aracın Servis Kaydına Ön Kaput Değişti Girilecektir Dediler Bu Daha Büyük Bir Sıkıntı Yaratacağı İçin Bana Maddi Anlamda Kabul Etmedim Ve Bana Bu Olayla İlgili Bir Çare Bulunmadı Aracım 0 Bayi Çıkışlı Boyalı Araç Olarak Duruyor Şuan

Bittimi Bitmedi Dahası Var

Aracı 02.02.2019 Cumartesi Sabah Saat 09:48'de Servise 1000 Bakımı İçin Götürdüm Ve Aracın o 1000 kilometre de yaptığı sıkıntıları servis danışmanı arkadaşa Beyan Ettim Ama İşimiz Var Bu Gün Yapamayız sabah 08:30 da Gelmen Gerekiyordu Denildi Bakımı mı Yaptılar Sadece Sıkıntılar Aşağıda Yazıyor

Aracın Frenleri Tutmayacak Şekilde Salıyor
Arka Cam Rezistansı Çok Zor Çalışıyor
4 Cam Kapı İçine Su Alıyor
Ön Cam Su Izgarası Yerine Takılı Değil
Orta Ekran Bluetooth Sistemi Sıkıntılı
Alt Takımdan Ses Geliyor
Dreksiyon Kutum'dan Ses Geliyor

Servisten Aracı Alırken Bakımın Ardından Bizim Eleman Yıkamaya Gidip Gelirken Araçla Baktı Araca Bişeyi Yok Aracın Denilip Dediğim Sıkıntılar Servis İş Emri Formuna Bile Yazılmadan Araç Teslim Edildi Güvendim Servis'tir Bakmışlardır Araca Sağlam Diyorlarsa Sağlam O Zaman Diye Gittim Akşamında Araçla Hızlandım Biryere Gitmek İçin Frene Basmam İle Araç Kafayı Eyip Arka Taraftan Sanki Aracı Tokatlıyorlar Gibi Kasayı Oynatıyordu Acilen Sabahına Başka Bir Servise Götürdüm Aracı Abi Senin Arka Frenlerin Tutmuyor İyi Bişe Olmamış Sana Denildi Frenlerim Hava Yapmış Havaları Alındı Test Edilip Teslim Edildi Araç Bana Genel Müdürlüğü Aradığım da Hız Sınırını Neden Aştınız Denildi Vede Ölmemişsiniz Aracınız Yapılmış Denildi Telefon'da

Ve Son Olarak 19.02.2019 Tarihi Saat Gece 22:20 den İtibaren Fren Pedalım'da Salma Mevcut Tekrar Pedala Basıyorum Pedal Sonunda Tutuyor Frenlerim Dün Aracı Sanayi'ye Götürdüm Fren Testi Yaptırdım Sadece Makineye Bağlamadılar Silindirler Üstüne Ön Ve Arka Tekerleri Çıkarıp Silindirler Tekerleri Çevirirken Frenlere Baktılar Sanayi'deki Ustamın Frenlerin de Boşluk Var Denildi Elletmeden Aldım Aracı Geri Cumartesi Tekrar Servise Girecek Araç Bakılması İçin Sonuç Ne Olur Bilinmiyor Fakat Aracın İadesi İçin Çaba Sarfedeceğim

Fren Hava Yapması Neden Olur
  1. Fren Hidroliği Doldurulurken Fabrikasında Nerde Koyuluyorsa O Yağın Havası Alınması Gerek
  2. Fren Hidroliği Dot 3 Dot 4 Dot 5.1 Hangisi Konulmuş Bilmiyoruz Hiç Birimiz 0 Araca O Yağın Kaynama Kuvveti Var Araç Isınınca O Yağın Sıcaklığa Dayanması Gerek Bunlar'da Dot lar Arasında Sıralıdır Sıcaklık Değerleri Isınınca Yağ Kaynar Buhar Yapar Buhar'da Araç Fren Hidroliği Yağına Karışıp Hava Kabarcığı İle Yava Yapar

Fren Pedalı Neden Dipte Tutar Peki
Westanaus Denilen Merkez Nedir Westanaus Fren Pedalına Kendi İçine Hava Çekip Siz Pedala Baskı Uygularken Oda Size Yumuşak Baskı Uygulayıp Frenin Düşmemesini Sağlayan Bir Sistem Borular Çatlak Yarık Olur İse Westanaus İçine Hava Çekerken O Çatlak Ve Yarıklardan Çıkar Pedala Baskı Uygulanmaz Pedal Tutmuyor Zor Tutuyor Gibi Olur

Not : Honda Pişmanlık'dır

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
TSE belgesi olan bir işyerinde fren testi yaptırın. Eğer fren değerleriniz standardın dışında ise, bu belge ile servise başvurun. Servis yinede sorun yok diyorsa hem servisin verdiği rapor, hem de dışarıda yaptırdığınız fren testi sonucu ile birlikte tüketici hakem heyetine başvurun. Elinizde belge olmazsa işiniz çok uzar.

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Bu konuda eksik olan yerler var, hangi yetkili servise gidildi? İstanbulda 7-8 tane yetkili Honda bayisi var eğer birisinde sıkıntınıza çözüm bulunmazsa farklı yaklaşımları değerlendirebilmek için diğer yetkili servislere gitmelisiniz.

Ön kaput kenarı boyalı denilmiş bir sürü de araç kaza görmüş şüphesi veren şikayet var sürücü airbag i oynuyor, direksiyon kutusundan ses geliyor şeklinde, sanki bu araba ile sıfır km iken bayiye taşınması esnasında önden kaza yapılmış kazada airbag açmış direksiyon kutusundan fren sistemi hidrolik taşıyan parçalarına kadar zarar görmüş ve tamir edilip toplanmış araç sıfır diye tekrar satılmış gibi bir ihtimal var.

o zaman Tarcanlar yada Düzce Onay oto gibi meşhur ekspertizlerden detaylı iyi bir ekspertiz raporu çıkarttırmak lazım.

Aracı geri almak zorundalar tüketici kanununda maddeler çok açık ayıplı mali 6 ay boyunca iade edebiliyorsunuz öncellikle tespit edilen sıkıntıları Honda tr ve globale yazmalısınız başka bir Honda bayinde aksaklıklar kayıtlı bir şekilde tespit edilmeli zaten hondaya yaptığınız başvurularda özelikle başka bir bayide aracımın kontrol edilmesini istiyorum diye yazin BEN 2016 YİLİNDA OYAK RENAULT KAMPANYASİNDAN SİFİR FLUENCE İCON ALDİM ARACTA SİKİNTİLAR CİKTİ BU YOLU İZLEDİM OTURDUM FRANSAYA KADAR MAİL ATTİM HATTA ATTİGİM BU MAİLLERİ İZMİR MAİS BAYİNDEKİ BANA YOK KARDESİM OLMAZ O İS DİYEN BAYANADA GONDERİYORDUM KANUNLARİ MADDE MADDE BELİRTMİŞTİM SONUÇ 3 GUN SONRA O VAKİT İKEMAT ETTİGİM MALATYA RENAULT BAYİ MUDURU BENİ ARADI ARABAYİ İNCELEDİLER VE EN SON SORULDU ARABAYİ DEGİSTİRTMEMİZİ İSTERMİSİN DEDİLER BENİM SIKINTILARİM SENİNKİSİ KADAR CİDDİ DEGİLDİ SORUNLARİM GİDERİLDİ O DA BENİM İCİN YETERLİYDİ.BASKA BİR ABİMİN AYNİ KAMPANYADAN ALDİGİ RENAULT MEGANE HB ARACTA İSE SENİN HESAP KAPUT BOYALI CİKTİ VE BU DURUMU ARABAYİ GERİ GETİRİRKEN Bİ SOLUKLANMAK İCİN DURDUGU AFYONDA DİNLENME TESİSİN YİKAMACİSİ FARK ETMİŞ ONUN ARACİNİ DEGİSTİRDİ RENAULT VE İVEDİLİKLE YAPTİ BU İSLEMİ AMA O DA HEMEN BASKA BİR BAYİDE BU DURUMU TESPİT ETTİRDİ HOCAM HAKKİNİZİ ARAYİN ASLA BU İSİN PESİNİ BİRAKMAYİN ONCA EMEKLE BU DENLİ PARALAR ODEYİP USTUNE BİRDE SUSMAYALİM HAK HUKUK VAR KİMSE KİMSEYE BUNU YAPAMAZ... Tüketici hakem heyeti bu nedenle var...

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
Bu konuda eksik olan yerler var, hangi yetkili servise gidildi? İstanbulda 7-8 tane yetkili Honda bayisi var eğer birisinde sıkıntınıza çözüm bulunmazsa farklı yaklaşımları değerlendirebilmek için diğer yetkili servislere gitmelisiniz.

Ön kaput kenarı boyalı denilmiş bir sürü de araç kaza görmüş şüphesi veren şikayet var sürücü airbag i oynuyor, direksiyon kutusundan ses geliyor şeklinde, sanki bu araba ile sıfır km iken bayiye taşınması esnasında önden kaza yapılmış kazada airbag açmış direksiyon kutusundan fren sistemi hidrolik taşıyan parçalarına kadar zarar görmüş ve tamir edilip toplanmış araç sıfır diye tekrar satılmış gibi bir ihtimal var.

o zaman Tarcanlar yada Düzce Onay oto gibi meşhur ekspertizlerden detaylı iyi bir ekspertiz raporu çıkarttırmak lazım.
Bu Exper fırmalarına güvenmeyin reklam yapıyor lar kesınlıkle

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri