Honda Civic FC5 yaşadığım sorunlar

Şimdi Şöyle Anlatayım Uzun Biraz

11.01.2019 Tarihinde Honda Marmara Plaza'dan 0 Araç Aldım 3 Gün Sonra Aracı Bir Aile Dostumuz Abim ( klasik Araç Toplayan Kaporta Ustası ) Olan Biri 0'da Olsa Araç Bakayım Hata Varmı Dedi ve Gözüyle Gördü Ön Kaput'ta Boyada Toz Vardı Verniğin Altında Ama Öyle Çok İnce Değil Nokta Gibi Bir Toz Bu Arabada Boya Var Gözle Bakmakla Olmaz Expertiz'e Götür Belge Al Dedi Gittik Expertiz'e Ön Kaput Sol Kenarı Lokal Boyalı Çıktı Bayi'yi Aradım Olamaz Öyle Bişe Yanlış Bakılmış Falan Filan Dediler Götürdüm Kaporta Ustası Boya Ölçüm Cihazı İle Geldi Baktı Araca Abi Burası Boyalı Çıkıyor Denildi Aracı Geri Vermek İstiyorum Dedim Öyle Bişey Olamaz Fabrika Hatası Kabul Etmiyorsanız Mahkemeye Verin Dediler Yada Ön Kaput Değişimi Sunuldu Aracın Servis Kaydına Ön Kaput Değişti Girilecektir Dediler Bu Daha Büyük Bir Sıkıntı Yaratacağı İçin Bana Maddi Anlamda Kabul Etmedim Ve Bana Bu Olayla İlgili Bir Çare Bulunmadı Aracım 0 Bayi Çıkışlı Boyalı Araç Olarak Duruyor Şuan

Bittimi Bitmedi Dahası Var

Aracı 02.02.2019 Cumartesi Sabah Saat 09:48'de Servise 1000 Bakımı İçin Götürdüm Ve Aracın o 1000 kilometre de yaptığı sıkıntıları servis danışmanı arkadaşa Beyan Ettim Ama İşimiz Var Bu Gün Yapamayız sabah 08:30 da Gelmen Gerekiyordu Denildi Bakımı mı Yaptılar Sadece Sıkıntılar Aşağıda Yazıyor

Aracın Frenleri Tutmayacak Şekilde Salıyor
Arka Cam Rezistansı Çok Zor Çalışıyor
4 Cam Kapı İçine Su Alıyor
Ön Cam Su Izgarası Yerine Takılı Değil
Orta Ekran Bluetooth Sistemi Sıkıntılı
Alt Takımdan Ses Geliyor
Dreksiyon Kutum'dan Ses Geliyor

Servisten Aracı Alırken Bakımın Ardından Bizim Eleman Yıkamaya Gidip Gelirken Araçla Baktı Araca Bişeyi Yok Aracın Denilip Dediğim Sıkıntılar Servis İş Emri Formuna Bile Yazılmadan Araç Teslim Edildi Güvendim Servis'tir Bakmışlardır Araca Sağlam Diyorlarsa Sağlam O Zaman Diye Gittim Akşamında Araçla Hızlandım Biryere Gitmek İçin Frene Basmam İle Araç Kafayı Eyip Arka Taraftan Sanki Aracı Tokatlıyorlar Gibi Kasayı Oynatıyordu Acilen Sabahına Başka Bir Servise Götürdüm Aracı Abi Senin Arka Frenlerin Tutmuyor İyi Bişe Olmamış Sana Denildi Frenlerim Hava Yapmış Havaları Alındı Test Edilip Teslim Edildi Araç Bana Genel Müdürlüğü Aradığım da Hız Sınırını Neden Aştınız Denildi Vede Ölmemişsiniz Aracınız Yapılmış Denildi Telefon'da

Ve Son Olarak 19.02.2019 Tarihi Saat Gece 22:20 den İtibaren Fren Pedalım'da Salma Mevcut Tekrar Pedala Basıyorum Pedal Sonunda Tutuyor Frenlerim Dün Aracı Sanayi'ye Götürdüm Fren Testi Yaptırdım Sadece Makineye Bağlamadılar Silindirler Üstüne Ön Ve Arka Tekerleri Çıkarıp Silindirler Tekerleri Çevirirken Frenlere Baktılar Sanayi'deki Ustamın Frenlerin de Boşluk Var Denildi Elletmeden Aldım Aracı Geri Cumartesi Tekrar Servise Girecek Araç Bakılması İçin Sonuç Ne Olur Bilinmiyor Fakat Aracın İadesi İçin Çaba Sarfedeceğim

Fren Hava Yapması Neden Olur
  1. Fren Hidroliği Doldurulurken Fabrikasında Nerde Koyuluyorsa O Yağın Havası Alınması Gerek
  2. Fren Hidroliği Dot 3 Dot 4 Dot 5.1 Hangisi Konulmuş Bilmiyoruz Hiç Birimiz 0 Araca O Yağın Kaynama Kuvveti Var Araç Isınınca O Yağın Sıcaklığa Dayanması Gerek Bunlar'da Dot lar Arasında Sıralıdır Sıcaklık Değerleri Isınınca Yağ Kaynar Buhar Yapar Buhar'da Araç Fren Hidroliği Yağına Karışıp Hava Kabarcığı İle Yava Yapar

Fren Pedalı Neden Dipte Tutar Peki
Westanaus Denilen Merkez Nedir Westanaus Fren Pedalına Kendi İçine Hava Çekip Siz Pedala Baskı Uygularken Oda Size Yumuşak Baskı Uygulayıp Frenin Düşmemesini Sağlayan Bir Sistem Borular Çatlak Yarık Olur İse Westanaus İçine Hava Çekerken O Çatlak Ve Yarıklardan Çıkar Pedala Baskı Uygulanmaz Pedal Tutmuyor Zor Tutuyor Gibi Olur

Not : Honda Pişmanlık'dır

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@34 FAG 61 Hocam arkadaşların yazdığı gibi fren testi yapan bir çok yer var freni test ettirin yazılı sayısal rakamlar ile servise tekrar başvurun.
Boya konusu sıkıntılı hukuki süreç bilir kişi vs. uğraşmanız gerekiyor.

@34 FAG 61 Hocam arkadaşların yazdığı gibi fren testi yapan bir çok yer var freni test ettirin yazılı sayısal rakamlar ile servise tekrar başvurun.
Boya konusu sıkıntılı hukuki süreç bilir kişi vs. uğraşmanız gerekiyor.
Fren leri teste soktum sonra servis e gittim bizi nerenin ne dediği değil bizie bizim ustalarımızın ne dediği önemli dediler ve bana sizin aravanızda sorun yok Piskolojik sizinki dediler deli muamelesi gördüm servis te

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Fren leri teste soktum sonra servis e gittim bizi nerenin ne dediği değil bizie bizim ustalarımızın ne dediği önemli dediler ve bana sizin aravanızda sorun yok Piskolojik sizinki dediler deli muamelesi gördüm servis te

Fren testi makine ile yapılıyor test sonucu sayısal değerlerin bulunduğu kağıdı alıp servisin yaptığı test değerlerini karşılaştırabilirsiniz, bu şekilde içinizi de rahatlatabilirsiniz ;)

Fren testi makine ile yapılıyor test sonucu sayısal değerlerin bulunduğu kağıdı alıp servisin yaptığı test değerlerini karşılaştırabilirsiniz, bu şekilde içinizi de rahatlatabilirsiniz ;)
Servisin Fren testi Bi çalışan arabayı alıyor 1 tur atıyor Fren sağlam diyor sağlam onlar da teste falan sokmuyor lar arabayı bir ustanın işçinin ağzından çıkan laf ile hareket ediyorlar

Ya Arkadaşlar Ben'de mi sıkıntı Serviste mi Arabayı Frenler den Şüphelenip Fren Testine Soktum Sadece Hani Her Zaman Servise Gidilmez Diye Usta'nın Dediği Frenlerin de Yüksek Oranda Boşluk Var Sonda Tutuyor Frenler Denildi Aldım Aracı Servise Gittim 2 Aylık 1602 Kilometre'de Araba Çünkü Daha Garantiden Bakılması İçin Anahtarı Aldılar Benden Bi Çalışan Usta'mı Değil'mi Bilmiyorum 30 40 dk Sürdü Arabayı Geldi Sağlam Bu Araba Sıkıntı Arabada Değil Sizde Denildi Piskolojik Sizdeki Sorun Arabada Sorun Yok Dediler Deli Muamelesi Gördüm Herkesin İçinde Siz Arabayı İade Etmek İstiyorsunuz Bahane mi Üretiyorsunuz Bozuk Bozuk Deyip Dediler Aracı Sağlam Olarak Teslim Ettik Diye İş Emrini İmzalatıp Yolladılar Beni

Polis ile Gidip Hakaretten Aldıra Bilir Miyim Şahısları Ben

( Allah Razı olsun Aldığım Günden Beri Servisten Çıkamadık 0 Araç İle Her Cumartesi Abone Olduk Bir Sıkıntı Çıkarmadan Rahat Etmiyor Araba )

Nedir 2 aydır her cumartesi gidipte çözüme kavuşturamadığın sorunlar çok merak ettim.
Fren tutma ması ustam Bi Servis sağlam dedi ölüyorduk duramadık sabahına sağlam denilen araba akşamına kaza atlattık d den L ye attık motor Freni gibi durdurduk arabayı yavaşladı el freni çekip durduk 400 metre ilerde servise Götürdüm arabayı senin Arka Frenlerin hava yapıp iptal olmuş dediler bana 0 3 haftalık arabanın frenleri hava yapmış havaları alındı teslim edildi şimdi ise Fren pedalına bastığım da en sonda tutuyor pedal dibine kadar bastığım da tutuyor servise gidince durumu yukarıda yazdığım gibi cevap aldım

Geri