Honda Civic FD6 2011 Far Ampul değişimi

Aracınız
Civic FD6 2011
MERHABALAR ;

Honda cıvıc fd6 2011 model araç sahibiyim aracımın kısa farlarını değiştirmek istiyorum bunun için xenon far aldım çizgisel odaklı ama far montaj sırasında ufak bir sorunlar karşılaştım youtube far ampul değişim vidyolarıında bakarken dambulbazın içinden ulaşılıyor ama ben dambulvazı açın far kapağı var bir türlü far kapaığını açamadım izledim vidyolarda direk soketten değiştiryorlar bende direk far kapağı var çözemedim bir türlüde açamadım fazla uğraşmak istemedim bilemiyorum eğerm bilenler varsa yardım olurlarsa çok sevininirim çok teşşekürler şimdiden iyi günler SAYGILARIMLA

Aracınız
Civic FD6 2011
Bu Vidyodaki gibi yaptım sadece tamponun yanındaki civatıyı söküp yan tarafıda açtım bu sayede plastik dambulvazı vazla bükmeden çözdüm ama dambulvazı açıp farın arkasına bakınca soket gözüküyor bende ise direk far kapağı var çözemedim

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Geçen yaz muayeneye gitmeden 6-7 gün önce sol xenon far patlamıştı. Photon almıştım çok memnunum bilginiz olsun, orijinal renginde.
Sanayide oto elektrikçide 10 dk da değiştiler, aracın sağ tarafı daha kolay ama sol tarafta akünün önünde yedek su deposunun çıkarılıp montajını yapmışlardı.40-tl verdim geçen yaz.

Orijinal lambalar philips idi.

Geri