HONDA CİVİC FE 1 YAKIT TAVSİYE

Ad Soyad
Sezgin hızlı
Aracınız
Civic FE1 2023
ARKADAŞLAR 2023 MODEL HONDA CİVİC FE1 ARACIMA BENZİNİ NEREDEN ALMALIYIM GÖRÜŞLERİNİZ DEĞERLİ

seckins33

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
*
Aracınız
Civic FC5 2019
ARKADAŞLAR 2023 MODEL HONDA CİVİC FE1 ARACIMA BENZİNİ NEREDEN ALMALIYIM GÖRÜŞLERİNİZ DEĞERLİ
Merhaba, kurumsal firmalardan (opet shell po BP vb) alırsanız sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum. Ben evime yakınlığı sebebiyle opetten alıyorum. Diğer firmalardan aldığımda oluyor, bir fark hissetmiyorum.

Ad Soyad
İBRAHİM ÇAKICI
Aracınız
Civic FE1 2021
Opetin gazi (Aygaz) cok yagli lpg filtresini cabuk tikiyor ve petrol ofisi nin gazina gore daha az km yapiliyor sende iyi bi takip sonucu ayni kanıya varabilirsin
Tavsiyem po gaz petrolofisi

gkhnbkkl

+300hp
Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
etanol alıp her depoda 3-4 litre atarsanız güzel olur. pandemiden beri yakıtların içindeki alkolü kaldırdılar bu yüzden yanma odası sıcaklığı ve verim düştü. stok araçlarda bile ilave edilmesi fayda sağlar.

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2023
etanol alıp her depoda 3-4 litre atarsanız güzel olur. pandemiden beri yakıtların içindeki alkolü kaldırdılar bu yüzden yanma odası sıcaklığı ve verim düştü. stok araçlarda bile ilave edilmesi fayda sağlar.

Süper bilgi teşekkürler, sanırım Ethanol oranı %10dan %5 civarına düştü dogrumu hocam? Yoksa %5 ethanolden %0 ( saf benzinemi)

1) araçlarımız stok %10 kesindir diye tahmin ediyorum ama sizce %15-20 kaldırırmı?

2) stok araçta performans artışı gözlemlemlermiyiz sizce?

3) yakıt tüketimi artar tahminimce dogrumu?

4) tavsiye ettiginiz tum depoda 3-4lt sanirim ethanol oranını %7.5-9 oranında artırır dogrumu?

5) en ekonomik ve en guvenilir ethanol kaynagı/ firmasi neresi nerelerden almamizi tavsiye edersiniz?

Ozellikle adanada yazin bizim araclar cidden sicak calisiyor hem oktan artisi hemde daha soguk calisacak olmasi motor acisindan yararli olacaktir cidden bende denemek isterim

Geri