Civic FC5 RS Honda Civic RS Brc lpg sistemi

14000 TL lik sıvı sistem BRC, tavsiye edilen Prins Vsi2 di sistemi daha sorunsuz olur dendi ve daha uygun fiyatlı 8000 TL fiyatı. Ama 8000 TL de az bir para değil aynı zamanda riske girmek var. Benim önceki aracım dizeldi hesabını yaptığımda dizele göre 100.000 km de (5 yılda yaparım) 16000 TL fazla yakacağım. Yani prins taktırsam 8000 TL kar edeceğim. Tabi ön görülemeyen lpg kaynaklı masraflar oluşabilir, onlar düşülürse bu kar daha aşağı düşer şüphesiz. Çok karlı gelmedi.

Civic rs gerçekten çok güzel bir otomobil.Bu araca alisan lpgli versiyonları veya dizel araçları kolay kolay kullanmak istemez .Yakıtı da nispeten tutumlu.Ancak benzi olmuş 7 lira.Ne yaksın bu araç? 7 litre yaksa 50 krş eder ki şehir içinde 7 litre yakabilmek rs ile zor .Kisaca araç keyifli ama tuketimi mevcut sartlarda fazla.Satsaniz dizel oto ikinci el birsey almayi deneseniz iciniz el vermiyor .lpg bu konuda ciddi bir çözüm bence
Başlık sahibi arkadaş memnun .Verileri sallayacak değil.Tek düşündüren şey acaba uzun vadede sonu nasıl olacak ?

Rs e lpg takmak isimli konuda prins taktiranlar biraz çoğaldık. Orada daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam selamlar. Bu konuyu merak ediyorum. Kime sorduysam yetkili servis dahil '' hayır benzın tüketimi olmuyor'' dendi. Fabrikadan konuştuğunuz kişi brc yi programlayan kişi mi?
Evet hocam cuzi oranda ama miktarini bilmiyorum %10 demisti satisci olcum yapamayiz malesef teslim alirken kaldirmanin yolu yok mu diye sormustum servis yetkilisi malesef biz yapamayiz tavsiye de etmeyiz dedi, arastirmistim kimsenin bu konuda tam net bilgisi yok ama fabrikadan aradiklarinda da teyit ettirdim, bir miktar benzin yakmaya programlidir motor omru icin dediler. Kisin cok yakmamizda etkisi varmidir bilmiyorum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
herkese iyi günler foruma yeni üye oldum..Honda Civic Rs 2018 sahibiyim..samsun berlin otogaz da RS e Brc sıvı sistem lpg kit takıldı...daha önce de 2017 1.6 civic vardı bende..aynı onda olduğu gibi Brc sadece Rs için bunu üretmiş..fazla uzatmayayım tek kelime ile mükemmel sıfır benzin sarfiyatı dün 200km şehirdışı testi ortalama 100-110 km hızla 13.5 litre lpg yaktı..bilginiz olsun diyerek paylaşıyorum hoşçakalın
Bosa masraf etmissiniz tüp 4 tl baz alırsak 54 tl yapar benzınıde 7 tl baz alalım 7x 9 : 63 tl yapar 9 tl için tüp taktormaya degmez oda sehır içi

Geri