Honda civic Şanzıman yağı

Dragon

0
Aracınız
Honda markası da eneos'u kullanıyor diye biliyordum,sadece kutusu değişik,yağ aynı yağ.

Vites geçişlerinde problem yoktu, yine aynı şekilde akıcı şekilde geçiyor.

Evet onu bende duydum. Umarim oyledir. Eneos Türkiyeye mail attim cevapta sadece dw-1 onayi vardir seklinde geldi. Ben detay istemistim siz mi uretiyosunuz hondaya icerik ayni mi diye pek topa girmeden sadece dw-1 onayi var demisler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Serviste motor yağına 180 şanzıman yağına 225 dedi filtrelere de ortalama 150 desek 550+işçilik işçiliğe de ne alırlar sormadım şanzımana eneos motora Castrol kullanan filtrelere birlikte en fazla 300+işçilik masrafınmolacak gibi görünüyor.
Bilgiler için teşekkür ederim.

Dragon

0
Aracınız
ben 2008 civic için bu hafta yaptım bu bakımları, 75 tl'ye castrol 10-40 aldım, 110 tl eneos atf dw-1 3lt. n11 de vardı birebirakademi diye bir yer ankara disrübütörüymüşler eneosun. 55 tl de yağ hava ve polen filtesi tuttu n11 den. ama filtreleri 90 tl ye bocsh alsaydım keşke dedim sonradan. 30 tl de değişim için normal bir sanayi ustasına verdim. hepsi 270 e bitti.

Aracınız
Bende Ankara'dayım hepsini n11 den aldıysanız link verir misiniz yada elden aldıysanız adreslerini filtreler farklıdır eski kasa Civic benim ki ama aynı yerden alabilirim

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Oncelikle sanziman yag miktarini duz bir zemindd kontrol edin. Subap ayari tam anlamiyla iyi iscilik isteyen bir is ve araba ne kadar soguk olursa o kadar iyi olur. Subap ayari anlamayan biri yaptiginda ayari iyice bozarsa tabi ilk is cekis dusuklugu olur. Bu ikisi degilse baska sebeplef de olabilir tesaduf bakim sonrasina denkg gelmis olabilir hava filtresi kirliligi bogaz kelebegi tikanmasi gibi vs.

Ölçüm yaptım seviye üst çizginin üstündeydi. Fazla yağ ne gibi problem çıkartır acaba.

Bedri

0
Arkadaşlar 2009 honda Civic otomatik şanzıman yağını 60 bin veya 40 bin de tekrar değiştirmek gerekli mi aracım 137 binde 65 bin önce değişmiş. Brava dextron 3, eneos Eco atf yi tercih etmeliyiz.
Bujileriçin ngk da ısrarcı olalım mı Bosh da işimizi görürmü?
Lpg filtresini hiç değiştirmedim oda gerekli mi 70 bin önce lpg takıldı.
Teşekkürler

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar 2009 honda Civic otomatik şanzıman yağını 60 bin veya 40 bin de tekrar değiştirmek gerekli mi aracım 137 binde 65 bin önce değişmiş. Brava dextron 3, eneos Eco atf yi tercih etmeliyiz.
Bujileriçin ngk da ısrarcı olalım mı Bosh da işimizi görürmü?
Lpg filtresini hiç değiştirmedim oda gerekli mi 70 bin önce lpg takıldı.
Teşekkürler

Şanzıman yağında önceliğiniz Honda marka olsun ikinci tercih Eneos, buji Ngk marka tercih etmenizi öneririm.

Geri