Honda değil ama o da bir Japon. :)

Aracınız
Diğer Markalar
Hiç kullanmadım ama şimdiki Mazda 3 ve gelecek yeni kasası iç tasarımı olarak Honda ve Toyota ya göre göre daha kaliteliymiş gibi duruyor.
Kalite konusunda bir şey diyemem hocam, hepimizin standart beklentileri farklı, japonların tümü kaliteli aslında, sürüşü keyifli beygiri yüksek değil ama istendiğinde seri olabiliyor. Yormayan bir araç.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Kalite konusunda bir şey diyemem hocam, hepimizin standart beklentileri farklı, japonların tümü kaliteli aslında, sürüşü keyifli beygiri yüksek değil ama istendiğinde seri olabiliyor. Yormayan bir araç.
> Benim arkadaş bu kasadan almıştı. Bu zamana kadar hiç inceleme fırsatım olmadı. Böylelikle çevremde Mazda kullanan bir kişi oldu. :)
Rahatça iç, dış bakma fırsatımda oldu. Öncelikle dış çizgiler ve görsel çok sportif ve güzel duruyor. Honda ile bu konuda beraberler. İç genişliği normal diz mesafesi iyidi. İçeridede sportif çizgiler göze çarpıyor. Göstergeler ve havalandırma panelleri efsane olmuş. Bagaj orta seviyede. Lpg tankı mutlaka simit olmalı. En çok donanım olarak cömert olması hoşuma gitti. Bu dolulukta hız sabitleme olmaması beni şaşırtmıştı. Test sürüşünde izalasyon konusunda ben japonum diyor. Motor Doch olmasına rağmen mütevazi ve sessiz bir sürüş sergiliyor. Yakıt olarakta iyi onu söylemeden geçmeyelim. Bazı arızalarada teşhiş için usta sıkıntısı çektiği oldu. Sebep herkez Mazda'dan anlamıyor.
> Mazda aslında piyasaya geç girmedi. Yanlış yapılan bir nokta pazarlama stratejisi oldu. İlk piyasaya girdiğinde diğer japolardan daha pahalıya satılmış. Yeterince reklamda yapılmamış olabilir. Millette diğer japonlara meyletmişler. Benim çevremden öğrendiğim kadarıyla böyle.
> Mazda forumları piyasada az olmanın verdiği netice ile daha sıkı iletişim kuruyorlar. Türkiye'de genel olarak gidilebilir özel servisleri kendileri belirleyip yayınlıyor. Bizim forumdada geçmiş konuların birinde yayınlanmıştı. Mazda benim gözümde hep mütevazi ve ne aldığını bilen bir güruhun kullandığı araç olarak yerini bulmuştur. Honda tam böyle değil. Bir genç zümremiz var. Sorma gitsin. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Diğer Markalar
İlk aldığımda 1. lambda sensörü arıza veriyordu, kendi ustama götürdüm inat etti arıza koduna bakmadı, bende obd2 bluetooth cihazı aldım sensörün bozuk olduğunu oradan öğrendim, aliexpressten 3 yıl önce lambda sensörü sipariş ettim 3. yılı bitecek maaşallahı var, klima ısı düğmesi 22 derece sabit kalmıştı onu da kendim tamir ettim göğüsü söktüm falan 30 dakika civarı uğraştım, arka cam dişlisi sıyırmıştı 5 tanesi 17 liraya n11 den dişli aldım onu da kendim tamir ettim,vites gösterge ışığı patlamış t5 kırmızı led ile değiştirdim. Aracı çoğu ustadan iyi tanıdığımı düşünüyorum :) Bagaj konusuna gelirsek simit tüp var bagaja 2 büyük boy bavul ve ufak tefek şeyleri rahat sığdırıyorum hız seven bir insan değilim gücü bana göre yeterli, yakıtı ideal, japonların zaten nazlı bir yapısı yok yağını suyunu koy yetiyor, pimpirikli yapım olduğu için ufak tefek şeyleri ustalara elletmeden kendim çözmeye çalışıyorum.
Bu da klima ısı düğmesi tamiri videom, kimse tamir etmeye yeltenmeyince iş başa düşmüştü.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
İlk aldığımda 1. lambda sensörü arıza veriyordu, kendi ustama götürdüm inat etti arıza koduna bakmadı, bende obd2 bluetooth cihazı aldım sensörün bozuk olduğunu oradan öğrendim, aliexpressten 3 yıl önce lambda sensörü sipariş ettim 3. yılı bitecek maaşallahı var, klima ısı düğmesi 22 derece sabit kalmıştı onu da kendim tamir ettim göğüsü söktüm falan 30 dakika civarı uğraştım, arka cam dişlisi sıyırmıştı 5 tanesi 17 liraya n11 den dişli aldım onu da kendim tamir ettim,vites gösterge ışığı patlamış t5 kırmızı led ile değiştirdim. Aracı çoğu ustadan iyi tanıdığımı düşünüyorum :) Bagaj konusuna gelirsek simit tüp var bagaja 2 büyük boy bavul ve ufak tefek şeyleri rahat sığdırıyorum hız seven bir insan değilim gücü bana göre yeterli, yakıtı ideal, japonların zaten nazlı bir yapısı yok yağını suyunu koy yetiyor, pimpirikli yapım olduğu için ufak tefek şeyleri ustalara elletmeden kendim çözmeye çalışıyorum.
Bu da klima ısı düğmesi tamiri videom, kimse tamir etmeye yeltenmeyince iş başa düşmüştü.
Aynen benim arkadaşta sizin gibi kendi orta konsolu parçalayıp klima tuşunu tamir etmişti. Zamanla kırılıyormuş forumdan yardım almış. Belki de sizin videodan da yardım almıştır. Daha motorla ilgili bir kaç iş daha yaptı. Ona Obd almasını ben tavsiye etmiştim. Kendi aracını iyi takip ediyor. Arıza kodları vs. Arada sıkışınca beni arıyor. :)
Paran olsa bu aracı satıp ne alırsın diyorum. Cevap net Mazda 6 diyor. Demek ki kendini sevdiren bir yapısıda var. :)

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
1996 Mazda Lantis 1.8, 14 yıldır bu canavarı kullanıyorum, geçen ay FC5 aldık bunu satmaya kıyamadım, halen kullanıyorum. bunun keyfi başka..
Maşallah diyim :) Bu araç benim küçüklük hayranı olduğum araçlardan biri :)
Düzgün bakılırsa ömürlük ve acil ihtiyaç durumu haricinde satmak mantıklı değil.
Tek sorunları her geçen gün parçalarını bulmak daha zorlaşıyor.

Aracınız
Diğer Markalar
BAL satılır mı yaaa, kıymayın etmeyin camekan da saklayın, maaşAllah çok güzel bir araç Allah Nazarlardan esirgesin, lazım olmasında eğer parça lazım olursa Ankara'dan sizin için araştırıp büyük ihtimal bulurum.

Aracınız
Civic FC5 2020
BAL satılır mı yaaa, kıymayın etmeyin camekan da saklayın, maaşAllah çok güzel bir araç Allah Nazarlardan esirgesin, lazım olmasında eğer parça lazım olursa Ankara'dan sizin için araştırıp büyük ihtimal bulurum.
Teşekkür ederim Kardeşim sağolasın. Selamlar..?

Geri