Civic FC5 RS Honda fb7 satıp

2011 2.0 nissan qashaqi mi yoksa 2018 dacia mı almalı ikiside otomatik km düşük ve 4*4 alma sebebim dizel tercih etmem gerek ve yüksek araba istiyorum sizce hangisi alınır

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2011 2.0 nissan qashaqi mi yoksa 2018 dacia mı almalı ikiside otomatik km düşük ve 4*4 alma sebebim dizel tercih etmem gerek ve yüksek araba istiyorum sizce hangisi alınır

Nissan daha kaliteli tabiki ama 10 yaşını doldurmuş nerdeyse, dacia daha yeni ona göre. Duster otomatik dsg mantığı sanırsam, tam otomatik veya cvt değil. Otomatik şartı yoksa dizel manuel duster düşünülebilir.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
500 TL paraya kıyıp o dediğin araçlardan kirala 24 saat Bi gez... Honda civic FB7 nin direksiyon logosunu öpersin.

Dizel ve otomatik en saçma süreç zira yüksek türlü dizel motorlar otomatik sanzimani her türlü eziyor.

Gerçekten yaa.. Sürüş zevki ve hissiyatı bambaşka Honda nın

Ustam honda güzel araba ben de çok seviyorum lakin dağ bayır gezmek amacıyla dizel 4*4 araba alıcam motoru güçlü heryerde gidebilen ondan sebep sordum

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar

Duster'ın 2018 model 4x4 otomatiği var mıydı ya? Sahibinden'e de baktım göremedim.

Duster'ın son makyajlanan hali bile bir çok iyileştirme yapılmasına rağmen çok kalitesiz. Takır tukur bir araba. 2021 öncesi kasa daha da kötüydü bu konuda. Eğer Nissan'ın sağlam olduğundan eminseniz ve kilometre de aşırı yüksek değilse bence Qashqai tercih edilebilir.

Risk almayayım daha yeni daha düşük km alayım derseniz de dağda bayırda Duster da işinizi görür hatta fiyatına göre bu alanda çok başarılı olduğunu da okumuş ve gözlemlemiştim. Sadece konfordan ve kalite hissiyatından ödün vermiş olursunuz.

Aracınız
Civic FB7 2012
suzuki yi araştır derim..

Aracınız
Civic FB7 2013
Dacia yürüyen ve motor olarak üzmez hatta 4x4 olarak cüssesinden büyük işler yapar ama iç mekan kalitesi ve parça kalitesi konusunda sınıfta kalır.
Qashqai ise fena bir araç değil ama Xtrail şanzımanlarında 4-5 sene önce problemler çıkıyordu. Araştırılması lazım.

@serdar80 'in dediği gibi arazi sınıfında Suziki bu iki markaya göre kendini daha çok kanıtlamış bir marka.

Sonuçta şu da var. Bu araçlar arazi aracı değil lastikleriyle amortisör ve şanzımanlarıyla yerden yüksek asfalt araçlarıdır.
Kendini off road a kaptırıp "şu tepeyi tırmanayım" dersen sonuç hüsran olabilir ama bozuk zeminli toprak yollar için düşünülebilir.

Aracınız
Subaruları araştırdınız mı ?
Motor ve sanzıman konusunda Japon grubundan başka bir markaya güvenmem. Premium marka alman otomotiv şirketinde çalışıyorum.

Geçen hafta servisle eve dönüyordum ve servisin markası Prestij SD modeli.
Üzerinde Mitsubishi nin motoru var.

Tam 40 km yağsız ve susuz gitti bu araba. Kırmızı yağ lambası yaktı ve durduk. Yanık yağ kokuları gelmeye başladı bir süre sonra. Tekrar marş bastı yatak sesine benzer bir ses çıkarıp marşıda zor çevirdi.

Sonra koridor bölgesindeki sahanlık tahtasını kaldırdığımızda EGR ye giden su hortumunun çıktığını gördük.

Arabada biraz yağ ve su vardı bir kaç uğraş sonucu marş bastık sonra devam. Gayet sağlıklı çalışıyordu.Bugün başka bir servis geldi şöför arkadaş da pek anlamıyor motordan fakat türboyu baya yıprattıgı kesin…

Geri