Civic FC5 Honda Garanti Kapsamı

Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar herkese gunaydinlar olsun. Bir baska konuda "Cvt sanzimanlar hakkinda" bahsedilen garanti konusu ile alakali yazmak istiyorum ve hepimizin okumasi gerekir diye düşünüyorum. Zira araclarimizi 6 yil garantili diye biliyorduk. Ya da ben 6 yil garantili diye biliyordum. Ancak oyle degilmis. 135bin km servisli bakimli araci garanti disinda gosterilmis. Okuyunca hem uzuldum hem tirstim . İsterseniz linki paylaşayım. Okumak isteyen okusun. Az bir şey zaten.

GM 5 Plus cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Arkadaşlar herkese gunaydinlar olsun. Bir baska konu (cvt sanzimanlar hakkinda ) adinda acilan konu ile alakali ancak hepimizin okumasi gerkir diye dusnuyorum. Zira araclarimizi 6 yil garantili diye bikiyorduk. Yada ben 6 yil garantili diye biliyordum. Ancak oyle degilmis. 135bin km servisli bakimli araci garanti disinda gosterilmis. Okuyunca hem uzuldum hem tirstim . İsterseniz linki paylaşayım. Okumaknisteyen okusun. Az bisiy zaten.

Merhaba hocam bu linkte 6 yıl yazıyor sizin paylaştığınız orjinal parça garantisi diye yazıyor ama tam anlayamadım. Benim aracın geçen koltuk
Mekanizmasını garantiden drğiştiler 17 model Nisan çıkışlı eğer garantisi 3 yıl olsaydı değişmezlerdi. Bazı müşteri temsilcileri çok bilgisiz ve küstah olabiliyor. Pek kale almamak lazım.

Aracınız
Civic FC5 2017
Honda 6 Yıl Garanti’nin sağladığı en önemli avantajlardan biri, aracın 2. el olarak satılması durumunda 6 Yıl Garanti’nin aracın yeni sahibine aynı şartlarda devrolmasıdır.

Aracın 6 yıl veya 150.000 kilometre garanti kapsamına girebilmesi için gerekli tüm periyodik bakımlarının Honda Yetkili Servisleri'nde ve eksiksiz yapılmış olması gerekir.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Konu başlığını ve ilk mesajı daha anlaşlılabilir olması adına düzenledim @arslanD hocam.

Şimdi bahsettiğiniz konuda ufak bir yanlış anlaşılma var ben onu da düzelteyim; 135bin km'de zincir kıran araç garantili değil ancak şanzımanın tüm bakımları zamanında ve eksiksiz yetkili serviste yapıldı ( 3 bakım). Araç 2017 trafiğe çıkışlı ve garanti kapsamında değil yetkili serviste motor yağı ve filtreleri değişmemesinden ötürü. Ancak subap, ayarı, buji gibi kritik parçaların bakımı yetkili serviste yaptırıldı. Oluşan arıza da zaten motor yağıyla alakalı olmasa da araca garanti kapsamında bir şanzıman tamiri veya yenisi takılamaz denildi. Verilen fiyat da 70bin. Farklı bir servis de 60bin verdi. Bunlar işçilik hariç fiyatlar sanırsam ki o fiyatları duyunca zaten irdelemedim. Takılacak şanzımanın garantisi ne olur diye sorduğumda da 2 yıl dendi ancak buna zincir yine kırarsa diye sorduğumda bir tıkanıklık yaşandı ve kullanıcı hatasına girebilir dendi. Şanzımanın neresine garanti veriliyor açıkçası net anlayamadım ama anladığım şey bizim araçlarda da garanti veriliyorsa buna 3 yıl 100bin km sonunda şanzıman dahil değil.

Tekrar farklı yerleri arar bilgi edinmeye çalışırım, bu konuda bilgisi olan ya da fikri olan arkadaşlarımız varsa aydınlatırsa sevinirim.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2019
Tamam hocam aydinlatici bilginiz icin teşekkür ederim. Ancak diyelim ki sanzimaninorada yaptirdiniz ve 70bin verdiniz. Takilan her türlü parca 2 yil zaten garantilidir. Nasil bisiy diyemezler. Valla anlamadim. Yalniz 3 yil sonundaki 2. 3yil garantisindenise bazi parcalari kapsamiyo dedi musteri temsilcisi. Kafam allak bullak oldu şuan

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ben aracı alırken ve yetkili servise fb7 aracımı götürürken satış temsilcimin ve bakımdaki zafer ustanın söylediği şey 6 yıl garanti için net olarak şuydu: "Aşınan hiç bir parçaya 6 yıl garanti verilmiyor 6 yıl garantinin kapsadığı tek şey motor bloğu". Ben de 6. bakımdan sonra yetkili servise gitmeyi bırakmıştım ki adamlar götürdüğüm yağı da koyuyor 300-350tl'ye rutin bakımı yapıyorlardı.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ben aracı alırken ve yetkili servise fb7 aracımı götürürken satış temsilcimin ve bakımdaki zafer ustanın söylediği şey 6 yıl garanti için net olarak şuydu: "Aşınan hiç bir parçaya 6 yıl garanti verilmiyor 6 yıl garantinin kapsadığı tek şey motor bloğu". Ben de 6. bakımdan sonra yetkili servise gitmeyi bırakmıştım ki adamlar götürdüğüm yağı da koyuyor 300-350tl'ye rutin bakımı yapıyorlardı.

Hocam Honda' yı severiz ederiz de ciddi bir sorun oldumu yetkili servislere zerre güvenim yok 6 yıl garanti olsa dahi yok bunları 7 sene Honda Civic FB7 kasa araç sahibi olarak yazıyorum yani defalarca yetkili servise gitmiş araç sahibi olarak yazıyorum Toyota daha güven veriyor satis sonrası Japon marka olarak bana açıkçası kimse kusura bakmasın ama tabiki Honda sevgisi farklı o devam ediyor :)

Aracınız
Civic FB7 2013
Honda yetkili servisleri tek bir ağızdan aynı şeyi söylüyor yürüyen aksam FD6 ve FB7 lerde yürüyen aksamda pek sorunlar olmuyor ama FC5 kasade yeni nesil CVT var orada büyük bir soru işareti var velev ki bozuldu komple değişmesi gerek eee kim ödeyecek bunun bedelini basit bir göçük sorununu kolayca çözemeyip binlerce mağdur yaratan devasa kurumsal Honda firmasına nasıl güveneyim ben şimdi :)

Aracınız
Civic FC5 2017
honda türkiyeyi aradım bilgi vermedi bu konuda.servise sorun onlar daha iyi bilir diyor.suyun başını tutan honda türkiye nedense alt koldaki soyguncularına yönlendiriyor.

Geri