Honda Kaporta Sorunu Çözüldüğü söyleniyor

Aracınız
Civic FB7 2013
Honda TR bu sorunu basindan beri yanlis yönetiyor gerçi neyi doğru yapıyor o da ayrı konu bende FB7 kasa Civic var aracimdan memnunum ama bu FC5 kasayıda cok begendim göcük nedeni ile HB modele geçeyim dedim onda da göçük oldugu söylentisi yayıldı kimisi gördüm diyor kimisi yok diyor şahsen ben test sürüsü yaptım ama kendim görmedim şimdi bu araci almayacak isem başka alternatifte yok ki ne alacam ben seneye erteledim 2019 yılında degistireyim diyorum o zamana kadar sorunu çözerler mi Prestige pakette mesela Sport beni kesmez full olan HB ile ilgileniyorum.

Şimdiye kadar bir Honda Civic sahibi olmayı hayal ediyordum. Fc5 kasayı çok beğendim ama göçük olayı beni başlamadan soğuttu. Fb7 kasayı ise iç hacim, bagaj genişliği, vb. nedeniyle yeterince cazip bulmadım. Honda Tr'nin bu konuya etkili ve gerçek çözüm bulmaması, geçiştirmesi bende çok büyük bir imaj kaybına neden oldu. Araştırmalarım sonucunda fc5 kasadaki göçük probleminin şasinin mukavemetsizliğinden kaynaklandığını; Honda'nın ise bu göçük problemini 1 günlük kısmi onarımla halletmeyi düşündüğünü öğrendim. Bu nedenle gönlüm bu araçta ve özellikle fc5 kasada kalsa da, şimdilik yeni kasa hayalimi ertelemeye karar verdim. Umarım fc5 kasa sahiplerinin bu mağduriyeti en kısa sürede giderilir.

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Şimdiye kadar bir Honda Civic sahibi olmayı hayal ediyordum. Fc5 kasayı çok beğendim ama göçük olayı beni başlamadan soğuttu. Fb7 kasayı ise iç hacim, bagaj genişliği, vb. nedeniyle yeterince cazip bulmadım. Honda Tr'nin bu konuya etkili ve gerçek çözüm bulmaması, geçiştirmesi bende çok büyük bir imaj kaybına neden oldu. Araştırmalarım sonucunda fc5 kasadaki göçük probleminin şasinin mukavemetsizliğinden kaynaklandığını; Honda'nın ise bu göçük problemini 1 günlük kısmi onarımla halletmeyi düşündüğünü öğrendim. Bu nedenle gönlüm bu araçta ve özellikle fc5 kasada kalsa da, şimdilik yeni kasa hayalimi ertelemeye karar verdim. Umarım fc5 kasa sahiplerinin bu mağduriyeti en kısa sürede giderilir.

SM-A720F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Siz sezgi isimli kullanicinin paylasimlarini cok okumussunuz bence. Gonlunuz rahat degilse zaten almayin. Şasiye b*k atan ondan baska kimse yok cunku.

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017

sezgi

0
Bir yil onceki 88 ile simdiki ayni mi? 2015 civic elegance eco otomatik in sifir bayi aatis fiyati 78 idi. Hasarsiz40binkm civari olanlar 80 e cok rahat gidiyor.

Ben araci aldiktan sonra yuzde 20 deger kazanmis. En son kasa sonucta. Ama bicilen deger bayi tarafindan 80, siz deneyimli kullanicilar tarafindan da 87 - 88 mi? 3 yil onceki model 2bin prim yapmis zam yememesine ragmen ama alinan en son kasa 1lira bile prim yapamamis mi?

Bu yaklasim bile arabanin ileride nasil bir muamele gorecegini gosteriyor. Hani honda 2. Eli degerliydi? Kaybettirmezdi?

Lenovo P1a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Galeri, bayi 2.el alımda piyasanın %10 altına alır, bayinin veya galerinin alış fiyatı emsal değildir.

2017 Civic Executive Eco Cvt

sezgi

0
Biliyorum. Demek sizin dediginize gore piyasasi 88.

Yani 3 yil onceki bir eski kasasi ile arasinda sadece 8bin fark var :)

yani bir eski kasa 3 yilda 2 bin kazandirmis fiyati artmadigi halde. Ama bizdeki son kasa alindiktan sonra %20 artmasina ragmen bie kurus bile artmamis degeri :) asil deginmek istedigim nokta bu.

Yoksa belli bisey bayinin dusuk fiyata alacagi.

Ayrica su var. Ben araci alali daha yeni 1 yil oldu. Simdi 2017 alan adam demek ki kontagi cevirir cevirmez 20bin deger kaybedecek. 2.eli guclu, piyayasasi olan dediginiz araba bu mu acaba?

Aracınız
Birde şöyle bakalım, aracımin şu an fiyatı 112 bin tl, eşdeğer kazasız ve aynı km ikinci el min 100 binden başlıyor, diğer ucu açık... bende arabamı 100 bine aldım. Bugün satsam zarar etmiycem gibi bindiğimde kar kalacak. Aracın 7 ayda %12 değer kazandığı ortada ve bundan dolayıda zararım olmayacak.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Birde şöyle bakalım, aracımin şu an fiyatı 112 bin tl, eşdeğer kazasız ve aynı km ikinci el min 100 binden başlıyor, diğer ucu açık... bende arabamı 100 bine aldım. Bugün satsam zarar etmiycem gibi bindiğimde kar kalacak. Aracın 7 ayda %12 değer kazandığı ortada ve bundan dolayıda zararım olmayacak.

Arkadas aldigi fiyata bakmiyor [MENTION=7349]ayhanca10[/MENTION] bindigini yaptigi km'yi de hesaba katmiyor.

VTEC Otomatik (ES7) - Beyaz - 2004
Elegance Eco Otomatik (FB7) - Beyaz - 2013
Elegance Eco Otomatik (FC5) - Beyaz - 2017

Aracınız
Daha bugun sifir civic arac alan biri olarak soyluyorum. Rahat olun. Tum dunyada diger tum markalarda olabilecek/daha once olmus olan seyler bunlar. icinizi karatmayin ve arabanin keyfini cikarin. Cunku arac bircok ozelligiyle gercekten guzel bir arac. Honda inallar da serviste gocuklu bir araci yapip teslim ettiler bugun gozumun onunde. Birde showroom da gozlemledigim su , her gelen C sutununa baski uyguluyor ve kontrol ediyor. saglam olsa gocertecek adam. Eminim disarida da bu konudan birazcik haberdar olan meraklilar gelip saglam arabalarimizi da zorluyorlardir. Gelin su olayi zamana yayalim. Sikayeti olan servise kayit yaptirsin ve ici rahat olsun. bu konu cozulecek ama bu yazilanlar kaldigi surece hergun yeniden tazelenecek hafizalar. Umarim gunu geldiginde bu klasoru komple siler, araclarimizin keyfine bakariz. Saygilar, selamlar

Geri