Honda servis indirimi hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aracınız
Civic FD6 2008
0w20 lik motora ben olsam kesinlikle 10w40 yağ koymazdım. Hem daha fazla yoracak motoru hemde, yağ kalınlaştığı için piston gömlekleri temas ettiği sekmanlar arasında daha fazla sürtünme yapacak olmasıdır.
Hocam ben 10-40 veya 0-20 diye iddia etmiyorum ama yetkili servisler genelde (benim daha önce bakım yaptirdigim 3 farklı servis) hep 10-40 kullanıyor. Faturalariniza bakın isterseniz. Ben daha geçen ay İstanbul'da ayışığında yaptırdım bakımı ve faturada 10-40 yazıyor

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
En son bakımını Honda Turkiye ana servisinde yaptirmistim 2017 yilinin 12 Mayıs tarihinde. Servise devam edecektim ama beni servis alanına sokmadiklari için ayrildim bende yetkili servisten. Artık yedek parça almak için ugruyorum yetkili servise. Fiyatlar çok o kadar para veremem yapılan işi görmem lazım disarida en azından ustamla bile çalıştığım oluyor. Servise dönmem için aracimi garajindan çekici ile almalari gerekir ki ozurlerini kabul edeyim. Ben eski bir Honda calisaniyim üstelik siz düşünün... Mercedes kullanıcılarını müşteri temsilcileri öyle bir simartiyorlar ki o gün mutsuz olsanız dahi sebepsiz bir gülme heyecan ve iyiki bir Mercedesim var dedirtiyor. Honda benim ilk arabam, 30 yılda geçse aradan onduracak ama satış ve servis politikasi çok yanlış. İnsan biraz pohphlanmak istiyor.

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
En son bakımını Honda Turkiye ana servisinde yaptirmistim 2017 yilinin 12 Mayıs tarihinde. Servise devam edecektim ama beni servis alanına sokmadiklari için ayrildim bende yetkili servisten. Artık yedek parça almak için ugruyorum yetkili servise. Fiyatlar çok o kadar para veremem yapılan işi görmem lazım disarida en azından ustamla bile çalıştığım oluyor. Servise dönmem için aracimi garajindan çekici ile almalari gerekir ki ozurlerini kabul edeyim. Ben eski bir Honda calisaniyim üstelik siz düşünün... Mercedes kullanıcılarını müşteri temsilcileri öyle bir simartiyorlar ki o gün mutsuz olsanız dahi sebepsiz bir gülme heyecan ve iyiki bir Mercedesim var dedirtiyor. Honda benim ilk arabam, 30 yılda geçse aradan onduracak ama satış ve servis politikasi çok yanlış. İnsan biraz pohphlanmak istiyor.

Aynen benim de aracın başında durmam lazım, durmasam hep birşey eksik kalıyor sonrasında, gözümle yapılan işi görmem lazımki kafamda soru işaret kalmasın :)

S

Silinen üye 20336

Guest
Servis hizmeti sırasında aracın başında durabilmem için abartılı olmamak kaydı ile ücret talep etseler kabul edebilirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Benim aracım 2017 model, geçen ay aldım ve yetkili serviste bakım yaptırdım aldığım gün. 10-40 yağ koydular ve faturada aynısı yazıyor. Eski arabam fd6 2008 civicti. Sifir aldım 2008 de ve 2013 yılına ( 110 bin bakımına) kadar hep yetkili serviste yaptırdım bakımını. Bütün bakımlarda hep 10-40 yağ koydular ve faturada o şekilde yazıyor. Arabamı amcaoğluna sattım geçen ay. Daha 15 gün önce kitapcikla bakım faturaları varsa onları alayım dedi (satarken yazıyorlar ya kitapçığı ve bakım faturaları mevcut diye) bütün faturaları inceledim hepsinde 10-40 yağ yazıyordu.

Honda türkiyiye arkadasin dedigi gibi faturaya ait gorselle gonderin, ya degistirirler yagi ya da yanlislikla girilmis derler degismeyip yanlislikla girilmis derseler ilk bakimda 0w20 yada 0w30 a geri donmeniz tavsiyemdir.

Aracınız
Civic FD6 2008
Honda türkiyiye arkadasin dedigi gibi faturaya ait gorselle gonderin, ya degistirirler yagi ya da yanlislikla girilmis derler degismeyip yanlislikla girilmis derseler ilk bakimda 0w20 yada 0w30 a geri donmeniz tavsiyemdir.

Bir yollayayım bakalım ne diyecekler. Muhtemelen sizin dediğinizi diyecekler. Yanlışlıkla 10-40 girilmiş faturaya ama servisler 0-30 koyuyor diyecekler. Bir arkadaş yukarda alıntı paylaşmış yağ numaraları ve kullanılan bölgelerle ilgili. Bende o yazıyı daha önce okumuştum. Yağ numaraları sıcak ve soğuğa karşı incelemeleri anlatıyormuş. Yinede bir daha ki yağ değişiminde 0-30 yada 5-30 kullanmayı düşünüyorum

Aracınız
Bir yollayayım bakalım ne diyecekler. Muhtemelen sizin dediğinizi diyecekler. Yanlışlıkla 10-40 girilmiş faturaya ama servisler 0-30 koyuyor diyecekler. Bir arkadaş yukarda alıntı paylaşmış yağ numaraları ve kullanılan bölgelerle ilgili. Bende o yazıyı daha önce okumuştum. Yağ numaraları sıcak ve soğuğa karşı incelemeleri anlatıyormuş. Yinede bir daha ki yağ değişiminde 0-30 yada 5-30 kullanmayı düşünüyorum

Kalın yağdan ince yağa gecerken dikkatli olun. Yağ yakabilir bir süre takipçi olun, o motor kalın yağa aliskin. Kademeli olarak geçmenizi tavsiye ederim ince yağa, yakıt tuketimini arttirir kalın yağ neden 10-40 koymuşlar ki kamyon motorumu bu

Aracınız
Civic FD6 2008

Ben daha önce Adana Tekbaş Honda ve Kahramanmaraş Kısakürek Honda da bakım yaptırıyordum bakımları. Her iki yerde müşteri bekleme alanından araçlara işlem yapılan yerler görünüyordu. Servis alanlarına alınmama sebebi sözde güvenlik deniyor ama bence güvenlikten çok ne iş yapıldığı gorunmesin diye olduğunu düşünüyorum. Çünkü araç servis alanına alındığında genelde ilk 20 dakika araca bişey yapılmıyor(aracın biraz soğuması bekleniyor galiba). Sonra birisi gelip aracı lifte götürüyor kaldırıyorlar havaya yağı boşaltıyor. O şekilde bir 10-15 dakika bekliyor araç sonra usta gelip filtreyi takıp yere indiriyor. Hava filtresi ve polen filtresi değişiyor (1-2 dakika anca sürüyor). Bir müddet o şekilde araç bekliyor. Sonra bakım saati gelen başka bir araç lifte kaldırılacağı için sizin araç servisin bir kenarına alınıyor. Orada yaklaşık 15-20 dakika bekliyor ve yıkama alanına götürmek için bir eleman geliyor aracı alıp götürüyor. 10 dakika sonra aracınız tekrar geliyor ve 5-10 dakika sonra sizi çağırıyorlar ( toplam 1,5 saat geçmesi için bekleniyor) parayı ödeyip aracı alıp çıkıyorsunuz. Son bakım yaptirdigim ayışığı öyle değildi. Arabayı servise girerken görüyorsunuz birde sizi cagirmadan 10 dakika önce dışarı çıkardıklarında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri