Honda servis indirimi hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bugün terakkiyi aradım anlaşma sağlandığı için. Aslında 30.000 standart bakım 1400 müş ama indirimle 1100 oluyor dedi. Çamkıranı aramıştım 1250 demişti %10 a kadar maksimum indirim yapabiliriz demişlerdi. Sanırım anlaşma sağlanan terakki pek fiyat avantajı sağlamayacak. Ben zaten yarın itibariyle garantiden çıkarıp özel servise gidiyorum. Polen ve hava filtresini kendim değiştireceğim yağ ve yağ filtresi değişimi için honda performans 40 lira istiyor. 80-100 civarı da lpgye veririm. Orjinal hava filtresi, bosch polen ve yağ filtresi, motul 0w20 ecolite aldım toplam maliyetim 500 lirayı geçmeyecek. 500 lira ile tüm satıcılar para kazanırken honda servisleri nasıl olur da 600-700 liraya yapamaz bu işi anlamış değilim. Hadi 100 lira da ekle 800 olsun.

Merhaba arkadaşlar,

Servislerden filo mantığı ile indirim almaya çalışacağız, servisler ile pazarlık edebilmek için araç potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor. Yetkili servis hizmeti almayı planlayan arkadaşlardan ricamız aşağıda linkte yer alan formu doldurmaları. İlk aşamada Ankara İstanbul ve İzmir servisleri ile görüşmeyi planlıyoruz, bu şehirlere yakın diğer şehirlerden de katılım sağlamak isteyen arkadaşlar forma lütfen şehirlerini ve servis almayı planladıkları şehirlerini belirtsinler.

Formu doldurdum fakat iletilip iletilmediği hakkında bi fikrim yok onu nasıl takip edebilirim

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Bugün terakkiyi aradım anlaşma sağlandığı için. Aslında 30.000 standart bakım 1400 müş ama indirimle 1100 oluyor dedi. Çamkıranı aramıştım 1250 demişti %10 a kadar maksimum indirim yapabiliriz demişlerdi. Sanırım anlaşma sağlanan terakki pek fiyat avantajı sağlamayacak. Ben zaten yarın itibariyle garantiden çıkarıp özel servise gidiyorum. Polen ve hava filtresini kendim değiştireceğim yağ ve yağ filtresi değişimi için honda performans 40 lira istiyor. 80-100 civarı da lpgye veririm. Orjinal hava filtresi, bosch polen ve yağ filtresi, motul 0w20 ecolite aldım toplam maliyetim 500 lirayı geçmeyecek. 500 lira ile tüm satıcılar para kazanırken honda servisleri nasıl olur da 600-700 liraya yapamaz bu işi anlamış değilim. Hadi 100 lira da ekle 800 olsun.
Servisler öyle malesef Eskiden servise giderdim 12 bın 15bin km de bir balyayla para verırdım 1200 1500 tl. Şuan öyle bir kafada degılım. Her 6500 km de bir bakımımı kendım yapıyorum lpg filtresı de dahıl malıyetı 400 tl. Polen ve hava fıltremı kendım değişiyorum (filtron - bosch -mann fılter) Sanayıde sadece 30 tl işçiliğe yağ değişiyorum. Evde stokladım zaten 8 9 tane orıjınal yag fıltrem var
Yani yılda 25000 bın km yapıyorum Ve her 6500 km bır bakım yapıyorum Yıl da 3 kez. 3 kez yag yag fıltresı polen hava lpg fıltresı degıstıryorum her 6500 km de bır. Servıse vercegım parayla 1400 tl ıle ben yılda 3 bakım yapıyorum. Aracımın, Motorum daha sağlıklı. Yetkılı servıse bi ton verıp 10 15 bın km eski yağ ile gezıncegıme, aracıma zarar verecıgıme. Her 6500km de bır cüzii malıyete bakım yaparım aracım daha saglıklı olur kı son 2 senedır oyle yapıyorum

Son düzenleme:
Email geldi terakki ile anlaştık diye.bugun aradım terakkiyi daha önceden 1300 TL demişlerdi 20000 bakımı için.bugün ön düzen de dahil indirimle 1210 TL olur dediler.yani çok bir indirim yapmadılar.

Arkadaşlar, servisler bakımı şu fiyata yaparız diye fiyat vermiyorlar sadece yüzdelikli rakam söylüyorlar bizde almış olduğumuz rakamları sizinle paylaşıyoruz fiyat alıp pazarlık etmek vs. gibi konu sizler de.
Eğer genel anlamda indirim yapılmadığı düşünüyor iseniz bizler de boşa kürek çekmeyelim...

Yok hocam sizlik bir durum değil ama benim gözlemim terakkinin standart ücretleri her zaman çamkırandan fazlaydı. Örneğin indirim olmadan önce şanzıman yağı için aradığımda değişime terakki 800 çamkıran 750 demişti. Gene indirim olmadan önce 30.000 bakım için aradığımda terakki 1400 çamkıran 1250 demişti. Yani indirim yapsa da çamkıran dan çok az ucuza geliyor. Belki çamkıranla da anlaşma yapılabilirse daha iyi sonuçlar alabiliriz diye düşünüyorum.

Bugün malatyadan bakım için honda elazığ servisine gittim. Servis sorumlusu Murat bey ve ustaları çok değerli ilgi alaka ile karşılıyor , ben okadar servise gittim böyle servis personeli ile karşılaşmadım gerçekten değerli insanlar, indirim hakkında konuşunca clup üyeleri ,Elazığ honda çelik arayıp fiyat alır ken bu konuyu belirtiklerinde işçilkte 15 indirim sağlanacağı yardımcı olunacağı belirtildi.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Selamun aleykum arkadaşlar 2015 fb7 aracim var ve 60 bin bakıma gidicem fakat pek servise götürme taraftarı değilim.Tek tereddüt ettiğim şey şanzuman yagi kesinlikle serviste değiştirilmesi gerekli dedi sanayide sorduğum birkaç usta. Dışarıda degistiripte sıkıntı yaşayan oldumu yardımcı olabilirmisiniz..

Selamun aleykum arkadaşlar 2015 fb7 aracim var ve 60 bin bakıma gidicem fakat pek servise götürme taraftarı değilim.Tek tereddüt ettiğim şey şanzuman yagi kesinlikle serviste değiştirilmesi gerekli dedi sanayide sorduğum birkaç usta. Dışarıda degistiripte sıkıntı yaşayan oldumu yardımcı olabilirmisiniz..

Yağı servisten alıp dışarıda da değiştirebilirsiniz. Basit bir işlem zaten. Ama servisler yağı aldıktan sonra üzerine 50 tl gibi farkla değişimini de yapıyorlar. Serviste şanzıman yağı değişim kaydı olmasını isterseniz serviste değiştirin

06 HONDA 2234

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri