Civic FC5 Honda Servislerinde kullanılan motor yağı hk.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar. Honda servislerinde motor yağı seçimi yapabiliyor muyuz? Bu konuyla ilgili tecrübeye sahip arkadaşımız bilgi verebilir mi? Teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba
Kendi yağlarını kullandıklarını söylüyorlar ancak ne derece güvenilir bilmiyorum.
Merhabalar. Honda servislerinde motor yağı seçimi yapabiliyor muyuz? Bu konuyla ilgili tecrübeye sahip arkadaşımız bilgi verebilir mi? Teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic Type R
Varilden koyuluyor orijinal değil ,, bayiler kendi alıyor.
Lakin turbo araçlarda bazi bayiler isteğe bağlı 0-20 honda oem yağ koyabiliyor.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Yağ konusunu Honda Türkiye servislerin tercihine bırakmış. Honda genel müdürlük ile telefonda bu konuyu sordum "Bayiiler aracınıza uygun istediği yağı kullanabilir" cevabını aldım. 2019 Eco Elegance LPG'li aracımın bakımında Adana/Tekbaş fotodaki kapalı kutu yağı kullandı. Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi bayii isterse varilden doldurabiliyor.
IMG_20201113_091719.jpg

Aracınız
Civic FC5 2017
bende aralık ayı içerisde ankara honda efede yaptırmış olduğum kampanyalı 50.000 bakımında servis danışmanına sormuştum hangi yağı kullanıyorsunuz diye. Castrol 0-20 kullandıklarını söylemişti.

Ugr60

0
Servisler farklı yağ kullanıyor. Benim dizel aracımın bakımları için 4 servisle görüştüm sivas-çorum-samsun-ordu. Ordu ile Çorum orjinal Honda dizel yağı kullanıyor diğer ikisi mobil kullanıyor. Çorumu tercih ettim. yağ konusu benim için önemli mobil konulacak madem özel den ne farkı kaldı yetkilinin?

M2007J20CG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Ben servisin insiyatifine bırakmıyorum konuyu. Eğer söylemezseniz devasa varillerle aldıkları yağlardan koyuyorlar. Ben her defasında Honda Geniune Oil Type 2.0 koyun diye ısrarla söylüyorum ve onu koyuyorlar.

Ad Soyad
hakan arer
Aracınız
Civic FC5 2018
Ben İstanbul'da servisleri aradım Anadolu yakasında servisleri aradım orjinal yağ yoktu ellerinde dizel için.shell ve petrol ofisi var.

XT1650 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Ben anlayamadım bu yağ işini. Lpg yüksek ısı uretir o yüzden fabrika eco lpg yağı dolum yapmış. Ama servis periyodik bakımda petrol ofisi koyuyor. Bizi çokta düşündüklerini sanmıyorum. Uğraşmaktan da yoruldum. Bişey desen aman ne kıymetli arabası varmış moduna giriyorlar. He gardaşım kıymetli, zor aldık, iyi bakmak istiyoruz. Ama bal gibi biliyorlar işlerine gelmiyor. Çünkü işletmeler her zaman kar düşünür.

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri