Honda TR kampanya

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar mutlaka flitrelere bakın eski kasalara OEM flitre kullanıyorlar orjinal değil yani yeni kasalara ise orijinal filtre kullanıyorlar

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kullandıkları filtreler orijinal. Ancak polen filtresi basit kağıt filtre, karbonlu değil ama orijinal etiketli ve paketli. Bakım öncesinde defalarca karbonlu filtre kullandıklarını söylemelerine rağmen kağıt filtre kullandıklarını farkedince tartışma çıkmıştı. Hava filtresi ise her zamanki gibi Toyo Roki, evvelden beri kullanılan orijinal filtre. Bir kaç sene önce yine kampanya zamanı dediğiniz gibi kaliteli başka marka filtreler kullandılarını kendileri söylemişlerdi, yani yerine göre bu da mümkün olabilir.

Tabi bunlarla birlikte çok özenli ve dikkatli bakım yaptıklarını da söyleyemeyiz. Değişmesi gerektiğini bildiğimden öylesine fren disk ve balatalarını kontrol edin demiştim. Gayet iyi dediler nasıl baktılarsa. Ayrıca V kayışında da çatlaklar varmış sonrasında ben farkettim. Güya bilmem kaç noktayı kontrol ediyorlar.

İyi dedikleri balataların halleri ekte, dengesiz aşınma var ve bitiyor. Diskler de epey aşınmış ve yine dengesiz aşınmış, fotoğrafta çok belli olmadığı için onu yüklemedim. Nasıl kontrol ettikleri meçhul, diske elini sürse anlardı zaten değişmesi gerektiğini.20211113_105230.jpg20211113_123844.jpg

Aracınız
Civic FC5 2020
OEM (Original Equipment Manufacturer) orijinal olmuyor mu zaten ? Yan sanayi alternatif marka ürünler mi demek istediniz ?
Tam olarak orijinal olmuyor orjinale yakın oluyor daha kalitesiz yani anlaştıkları firmalara yaptıyorlar tabiki her zaman OEM kalitesiz demek değil parçadan parçalara göre değişiyor bazı parçalar aynı sadece Honda yazmıyor böyle olanlar gerçekten OEM malzeme onlarda bir problem yaşamazsınız

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Valla nedense servislere güvenim yok, hiç olmadı da. Şanzıman yağını 3 litre 553 TL´ye Trendyol´daki satıcıdan sipariş verdim. Orjinalliği konusundaki cevaplarını inandırıcı buldum, inşallah yanılmamışımdır. Dışarıda değişimi yaptıracağım.

iPad cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Bugün Honda Ayışığı'nda FB7 aracımın şanzıman yağı ve filtresini değiştirdim. Toplam (işçilik dahil) 950 TL ödedim.

Bugün Honda Ayışığı'nda FB7 aracımın şanzıman yağı ve filtresini değiştirdim. Toplam (işçilik dahil) 950 TL ödedim.

Filtre ve işçilik dahil olunca fiyat makulmüş. Ben yağı dışarıdan alarak kendime iş çıkarmış oldum. 3 litrenin tamamını mı koymalıyım yoksa boşaltılan yağı ölçüp aynı miktarı mı koymalıyım acaba ? Bunun cevabını bilen var mı ?

Aracınız
Civic FB7 2012
Filtre ve işçilik dahil olunca fiyat makulmüş. Ben yağı dışarıdan alarak kendime iş çıkarmış oldum. 3 litrenin tamamını mı koymalıyım yoksa boşaltılan yağı ölçüp aynı miktarı mı koymalıyım acaba ? Bunun cevabını bilen var mı ?

3 lt koymuşlar faturada. Boşaltma kısmını bilmiyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Altta tapası var. Oradan boşaltıp üstten doldurulur. 3 litre alır.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geri