Honda ve PRINS LPG

LPG dönüşümü için randevu alayım diye düşünürken benzine indirim geldi.

Son 10 yıldır benzin / LPG paritesi hic bu kadar düşmemiş idi.

Ne oluyor... anlamış değilim.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
LPG dönüşümü için randevu alayım diye düşünürken benzine indirim geldi.

Son 10 yıldır benzin / LPG paritesi hic bu kadar düşmemiş idi.

Ne oluyor... anlamış değilim.

Doğru ama şimdi indirim sırası lpg de ;)

Benzer bir çok başlık var. Ama burada
sadece Prins LPG li Honda civic kullanan arkadaşların bilgi ve tecrübelerini paylaşmalarını istiyorum.

Benzinli FC5 kullanıyorum bu gün 1 ay oldu 1500 km yol yapmışız ve ortalama kullandigim güzergahta 10 litre yakıt tüketimim var. Öncesinde eco brc LPG fb7 civic vardı. O da aynı şekilde 12 litre LPG tüketirdi.

Bu FC5 i baya bir sevdim... onunla 3 yıl gibi zaman geçirebilirim ve LPG ile devam etmek istiyorum.

Dönüşüm için Ankara Memduh Usta yada mocan otogaz i düşünüyorum. Başka önerilere açığım

FD6 FB7 FC5 farketmez... İ-vtec honda ya prins LPG dönüşümü yaptırıp tecrübe paylaşmak isteyen arkadaşları yoruma davet ediyorum.
Hocam prins ya da a firması ya da B firması farketmez. En önemli şey gerçekten sağlam bir usta bulman. Bazı ustalar var ki gerçekten iyi iş çıkarıyorlar. Beynin koyuldugu yerden tut, kabloların geçeceği güzergaha kadar ince eleyip sık dokuyorlar. Örnek verecek olursam turbolu aracıma lovata marka kıt taktırmıştim. Adamlar gaz borusunu artık nereden geçirmişlerse gaza bastığım zaman gazin borunun içinden geçerken çıkardığı sesi duyuyordum. Bu sadece ustalık ile alakalı bir şey mesela.
Başka bir örnek verecek olursam gittiğim yerde resmen iki tane çocuğa verdiler arabayı baktım onlar kesip biçiyorlar vs vs.
O nedenle işin ehli bir usta bulup bu işi yaptırmak çok daha mantıklı. Zaten prins taktirinca ya da başka bir firma taktirinca daha az yakacak diye bir durum yok

LPG dönüşümü için hep prins dedim. Ve bu yönde araştırma yaptım. Ancak her nasılsa bütün ibreler BRC yi gösterir oldu.

Bunun müsebbibi Prins Servisleri ile yaptığım ikili görüşmeler oldu.

Silverline ile VSI2 arasında bazı farklılıkların olduğunu biliyoruz. Konu sadece ve sadece enjektör değil yani.
Ayrıca garanti konusu da 2 yıl 100 bin km ancak her nasılsa prins Türkiye garanti den malzeme değiştirme konusunda çok direnclilermis.
Ayrıca yıl da ya da her 20 binde 300 TL filtre maliyeti var.

BRC ise 3 yıl 100 bin km garanti veriyor ve her konuda yardımcı oluyorlar. Bakım maliyeti ise 30 ile 50 TL arası değişiyor.

Bütün bunların yani sıra Honda ya uyumluluk vs konularda Ustaların Ustası diye bilinen adamın da BRC yi önermesi ayrı bir değerlendirme oldu.

Aracınız
BRC zaten Prins grubuna ait. Ayrıca 20000km'de 250 lira birinde, 10000km'de 130 lira birinde bakım maliyeti var. Öyle 50 liraya brc'nin orjinal filtresi mi varda bu fiyatı yazdınız?

Ayrıca kaliteli kit demek iyi ve sürekli eğitim demek. O yüzden markada usta kadar önemlidir. Örneğin a firması 1 kişiye eğitim verip siz ekibinize anlatın diye söylerken, b firması bütün ekibe eğitim verir. Sizce hangisi daha sağlıklı?

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2013
Markadan önce ustalık diyorum bende 4 sene atiker kit kullandım ayar bile yaptırmadım açma kapama düğmesi bozuldu o değişti sadece brc var şu an araçta ayar tutturamadık hala buraderin arabada brc var sorunsuz...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Prins kaliteli parçalardan oluşan kitlere sahip ancak uyumluluk konusunda Honda ile BRC çok daha iyi seviyede.
BRC'nin direk Honda uyumluluk kiti ile birçok yerde tesisatta kesme işlemleri minimal düzeyde kalınarak montaj yapılabiliyor.
Bu açıdan bence Honda için BRC en mantıklısı (y)

Aracınız
Civic FB7 2015
lpg de her işlem bir yere kadar.
Ankarada lpg nin tek adresi Mocan Otogaz, Can Bey-Övünç Bey
Kaliteli montaj,
sağlam işçilik,
ustalık isteyen montaj kriterleri,
servis hizmeti,
satış sonrası müşteri memnuniyeti....
bence övünç bey hangi marka lpg takıyorsa aracınız için en iyisi o....

Geri