Honda'nın çekilmesi Honda'larımızı nasıl etkiler?

Honda'nın çekilmesi Honda'larımızı nasıl etkiler

• Kullanılan toplam oy
    32

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Anormalliğe ne kadar alışmışız, cidden durum vahim ?
Bir firma yapması gerekeni yapıp şirketi işçilere tazminatlarını vererek kapatınca ne kadar gündem oluyor. ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Honda fabrikası kapanınca Türkiye pazarında biraz geri adım atar diye düşünüyordum.
Getirdiği City ve Accord ile rekabete ve pazardaki durumunu korumaya devam edeceğini anladım. Mesela Accord Avrupada yok, sadece Türkiye için getiriliyor ve fiyat olarak rekabetci bir seviyede. City'nin donanımı ve fiyatı rakiplerine ağzının payını veriyor.

Fabrika olarak çekilse de pazarlama olarak daha saldırgan davranmaya başladığı kesin.

Marka olarak çekilmediği sürece bizi etkileyen çok bir şey olacağını düşünmüyorum. Yedek parçayı belli bir süre kanuni olarak sağlamak zorunda ve piyasada çok fazla Honda modeli olduğu için yan sanayide gereken malzemeyi sağlayacaktır. Göçük probleminde fabrika buradaydı, hiç bir faydası olmadı.

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Rez alıyorum bi kaç ay sonra yanıt vereceğim ilk soruya.

Benim düşüncem fabrikası olup olmaması ile alakalı değil bunun araçlarımıza olası etkileri ve bunu öngörebilecek insanların fikirlerini görmek. Sizin mesajızda en ufak ön görü yok mesela. Honda yı olası geleceğini bırakıp benim tercihlerime kafa patlatmışsınız

Hocam ilk mesajıma bir kaç ay sonra cevap verdiğinde yeni kasa gelmiş olacak zaten 400 bandında, ayrıca bizim ülkede fazla ön görüye kafa patlatmaya gerek yok ki her şeyin fiyatı artıyor sürekli.
Yani demişsinizya fabrika kapandı elden çıkartalım mı arabayı yoksa binelim mi diye ona hitaben diyorum fabrikanın kapanması Honda piyasasını başlı başına etkileyecek bir durum değil. Tüm markaların fiyatı artarsa Honda da artacak, piyasa düzelir ( ki bu hayal) fiyatlar aşağı çekilirse Honda nın da fiyatı düşecek bu kadar basit

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam ilk mesajıma bir kaç ay sonra cevap verdiğinde yeni kasa gelmiş olacak zaten 400 bandında, ayrıca bizim ülkede fazla ön görüye kafa patlatmaya gerek yok ki her şeyin fiyatı artıyor sürekli.
Yani demişsinizya fabrika kapandı elden çıkartalım mı arabayı yoksa binelim mi diye ona hitaben diyorum fabrikanın kapanması Honda piyasasını başlı başına etkileyecek bir durum değil. Tüm markaların fiyatı artarsa Honda da artacak, piyasa düzelir ( ki bu hayal) fiyatlar aşağı çekilirse Honda nın da fiyatı düşecek bu kadar basit

29 kişi değer artar demiş iki ay sonra fc5 fiyatları bence her zamankinden hızlı artar her sebeple fabrika kapanması kasanın son bulması vs tr şartları...

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
29 kişi değer artar demiş iki ay sonra fc5 fiyatları bence her zamankinden hızlı artar her sebeple fabrika kapanması kasanın son bulması vs tr şartları...

Hocam ben de diyorum ki her arabanın değeri fiyatı düşüp fc5 in değeri artmaz, her arabanın değeri fiyatı yükselip fc5 in değeri düşmez.
Otomobil piyasası Honda fabrikasının açılıp kapanmasına ya da fc5 in piyasa değerine bağlı değil
Başka da bir şey yazmayacağım bu konuda gereksiz geliyor bana. Ülke ekonomisine endeksli bir konu neticede
Saygılar hayırlı geceler cümleten

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam ben de diyorum ki her arabanın değeri fiyatı düşüp fc5 in değeri artmaz, her arabanın değeri fiyatı yükselip fc5 in değeri düşmez.
Otomobil piyasası Honda fabrikasının açılıp kapanmasına ya da fc5 in piyasa değerine bağlı değil
Başka da bir şey yazmayacağım bu konuda gereksiz geliyor bana. Ülke ekonomisine endeksli bir konu neticede
Saygılar hayırlı geceler cümleten

İsabetli karar almışsın.

Geri