Civic FC5 İ-dtec Motor soğutma fanı

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhabalar aracım 2019 model dizel otomatik exzutive aracı kullandığım mesafe iş yerim ile ev arası 5 km bu mesafede ve havalarında soğuk olduğu bu günlerde araç bu mesafede soğutma fanını açıyor hararet göstergesi normal olması gereken seviyede aracı hiç sıkıştırmadan kullanıyorum soğutma suyu var servisi aradığımda bu araçların motorunu çabuk ısıttığını ve hararet göstergesinin olması gerektiği seviyeye geldiğinde fanı açmasının normal bir durum olduğunu söylediler. Bu durum normalmi yoksa anormal durummu (bu arada ilk defa Honda bir araç kullanıyorum) bilgisi olan arkadaşlar bilgi verebilirmi

Aracınız
Civic FC5 2018
Çift fan ve 2 hızlı olması lazım. Fakat kışın klima açmak kısa mesafelerde fanları yüksek hızda çevirmez. Ben yazın klima açıkken 150 üzerine çıktığımda yüksek hıza kısa bir süre çıkıp tekrar hızı düşürüyordu.
Kaldı ki fanı düşük hızda içeriden duymanız zor. Kulağım hassastır ben duymuyorum.
Geçenlerde forumda başka bir soruna denk gelmiştim ve forumda olmayan başka bir arkadaşım da bu sorunu yaşamıştı, Sizinki de buna benziyor.
Turbo valf sensörü bozulmuş ve uğultu yapıyor fan sesine benzer.

35c38a4a-2bb0-4537-8ff6-cf9c1df0f689.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ekli dosyalar

• 35c38a4a-2bb0-4537-8ff6-cf9c1df0f689.jpg
    35c38a4a-2bb0-4537-8ff6-cf9c1df0f689.jpg
    173.4 KB · Görüntüleme: 24
Aracınız
Civic FC5 2018
Aracı ilk aldığımda Sol taraftan al
Çift fan ve 2 hızlı olması lazım. Fakat kışın klima açmak kısa mesafelerde fanları yüksek hızda çevirmez. Ben yazın klima açıkken 150 üzerine çıktığımda yüksek hıza kısa bir süre çıkıp tekrar hızı düşürüyordu.
Kaldı ki fanı düşük hızda içeriden duymanız zor. Kulağım hassastır ben duymuyorum.
Geçenlerde forumda başka bir soruna denk gelmiştim ve forumda olmayan başka bir arkadaşım da bu sorunu yaşamıştı, Sizinki de buna benziyor.
Turbo valf sensörü bozulmuş ve uğultu yapıyor fan sesine benzer.

Ekli dosyayı görüntüle 255814

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracı ilk aldığımda soldan sağlam blr çukura düştüm tampon çizik gibi kırılmıştı kasko yu bozmayım dışarıda bir ustaya yaptırdım oda tamponu sökmeden yaptı sol sis lambasının hemen yanı turbo nun radyatör ayağı oradaymış ilk zaman şey yoktu sonra ayak frende beklerken bir zıngırtı yapmaya başladı servis de önlere led ışık takmıştım kendi kendime iyi oturtamadılar onun sesi deyip servise gittim çünkü servis te tamponu yukarı kaldırın ca ses kesiliyor du en kötü ayak kırılmıştır diye düşünüyorum servisten bir telefon abi siz bu aracı hiç çukura düşürdünüz mü tamponda işlem var dedi evet dedim bir karış boya değil turbo radyatör ayağı kırılmış oda öyle esneye esneye yukarıdaki boruyu kırmış sonuç hepsinin değişmesi lazım ne kadar 6580 TL turbo da bozukluk varmı yok radyatör de yok neden değişiyor hepsi komple satılıyor muş kavga dövüş rica minnet 5500 düştüler sağolsun ustayla konuştum radyatör ün değişmesine gerek görmedi halledicez dedi çıkan parçaları da istedim 2840 TL ye mal oldu turbo valf i buna bağlı mı bozuldu yoksa alakası yokmuydu sormadım bile aklınız da bulunsun tampon ön tampon çok tehlikeli

MAR-LX1A cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri