Civic FC5 İçerdeki Cızırtı

Merhaba arkadaşlar.2018 honda civic executive oto. Lpg li aracım var. Tek başıma oturduğumda hareket halindeyken sağ tarafta bir yerde ufak bir cızırtı var ama bulamadım bir türlü aynı sorunu yaşayan var mı? Teşekkürler

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kakuza

0
hocam bu dediğin çızırtı şeklinde ki ses bende de mevcut servise götürdüm abuk subuk ön direksiyon konsolundan geldiğini söyledi bende söktürmedim orayı. hafta sonu B- pillar 'ları söküp kontrol edeceğim fakat ses bariz olarak sunroff ile sol kapı arasında ki alanda geliyor bastırınca ses azalıyor ama tamamıyla gitmiyor.

mkkadi

0
hocam bu dedi�in ��z�rt� �eklinde ki ses bende de mevcut servise g�t�rd�m abuk subuk �n direksiyon konsolundan geldi�ini s�yledi bende s�kt�rmedim oray�. hafta sonu B- pillar 'lar� s�k�p kontrol edece�im fakat ses bariz olarak sunroff ile sol kap� aras�nda ki alanda geliyor bast�r�nca ses azal�yor ama tamam�yla gitmiyor.
Sunroof ve ışık olan düğmelerin önünde delikli plastik var. Bizim araçta cızırtı oradan geliyor. Oraya bastırınca cızırtı kayboluyor. Belki aynı sorundur.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2018
benim aracimda da cızırtı sesi var aeacim bir aylık şoför emniyet kemeri mekanizma içinden geliyor emniyet kemerini boşta cekip bırakınca en son hareketinde de aynı cizirtiyo yapiyor bozuk yolda ve düşük hızda giderken yapıyor bin km kontrolüne gidince soylicem bakalım cozebileceklermi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

mirzo

0
Aracınız
Arkadaşlar ses yolcu tarafının sütunundaki plastik aksamdan geliyor, plastik plastiğe çarpma sesi bi titreşim yapıyor, kalitesiz ve esnek bi parça, servis iç aksama uygulama yapıyormuş, trim sesi sorunu forumunda bi arkadaş yazmış.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
NoFear teşekkürler ilgine ,videodaki ses e benzemiyor sanki vızıltımi cızırtimi desem içeride sivri sinek viziltisi gibi bozuk yolda giderken düşük hızlarda oluyor ,kemer ayar yerini el ile sertçe aşağı yukari yapınca yukarıda durduğu anda da aynı ses geliyor yay plastiğe sürme sesi gibi bakıcaz artık duyulmama gibi imkan yok servise baktırcaz ,sonucu yazarım.tesekkurler tekrar

Aracınız
Civic FC5 2018
Dostum ya omuzunun üzerindeki kemer tokası ya da kemeri toplayan makaradır büyük ihtimal ile. Küçük ihtimal ise kapının sol üst kısmına denk gelen noktadaki lastiğin yerinden çıkıp vızıltı yapmasıdır.

SM-N960F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
aynen başka seçenek yok gibi gözüküyor .

Aracınız
Civic FC5 2018
Aracımı aldığımda 1000 bakımında bundan bahsettim, servis direk olarak emniyet kemer mekanizmaları sorunlu, değiştirsek de olabiliyor dedi. Hatta önce usta bunlar böyle yapacak birşey yok dedi, tartıştık. Sonra servis danışmanı, sökülüp temizleniyor düzeliyor, tekrarlarsa yenisini istiyoruz dedi, ama yine olabiliyormuş. Ama servis konuyu biliyor, çözüm %100 yokmuş... Koskoca Honda buna kalıcı çözüm bulamıyormuş, Bazen neden aldım diyorum aracı...

Geri