İlk aracım 2018 model eco elagance Fare sorunu!!!

Selamün Aleyküm Abilerim Kardeşlerim.
Benim Adım Alperen İnci
Sakarya Hendekte ikamet etmekteyim.
22 yaşındayım
Tarım ve Hayvancılıkla uğraşmaktayım.
10 gün önce 2018 model eco elagance araç aldım ilk arabam Honda oldu. Abilerim sizlerden bilgi almak istiyorum. Benim büyük bir problemim var. Hemde çok büyük. Bu aracı aldım ve 10 günden beri fare sorunum var ağlayacam artık ne kadar zehir koyduysam kaputun altına taşıyor yiyor başım bu fareyle dertte kabloloları kemirmesinden korkuyorum bu akşam kapan aldım kurdum. İnşâallah yakalarım onu sizlere birşey soracağımı peki bu fareyi insan gözüyle göremeyeceğimiz bir yerde yuva yapma ihtimalim var mı? Torpidonun altına doğru yuvalanabilir mi? Yani benim göremeyeceğim yer varmıdır. Buna ne gibi çözüm önerirsiniz aracımı çok severek isteyerek aldım ama içim gidiyor lütfen yardım edin abilerim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geçmiş olsun. Tahminen forumda ilk kez böyle bir konu açılıyor. Evde bende baya fare ile uğraştım. Fakat araba işini ilk sizden duyuyorum.

> Neyse neler yapabiliriz?
> İlk başta pelet yem uygun olur. Fare yer ve iç kanamadan ölür.
> Kapan olabilir. Kaçma olasılığıda var. Her zaman tutturamıyor.
> Birde yapışkan koyma. Sıvı fareyi çeken koku yayar. Kartonu sürüp paspaslara konur.

Bilmeniz gereken fare sıcak yerleri sever. Bir yol yapar ve hep aynı yoldan geçer. Yolu görürsen kapatma. Oraya tuzak kur. Şimdi havalar soğudu üreme mevsimi değil. Fakat yuva yapmaya kalkarsa önceden işini bitirmek gerekir. Felaket hızlı ürer.
Anlattıklarınıza göre fare motora yakın olan göğüs bölgesin alt civarında olmalı. Sabırla takip etmen gerekiyor.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geçmiş olsun. Tahminen forumda ilk kez böyle bir konu açılıyor. Evde bende baya fare ile uğraştım. Fakat araba işini ilk sizden duyuyorum.

> Neyse neler yapabiliriz?
> İlk başta pelet yem uygun olur. Fare yer ve iç kanamadan ölür.
> Kapan olabilir. Kaçma olasılığıda var. Her zaman tutturamıyor.
> Birde yapışkan koyma. Sıvı fareyi çeken koku yayar. Kartonu sürüp paspaslara konur.

Bilmeniz gereken fare sıcak yerleri sever. Bir yol yapar ve hep aynı yoldan geçer. Yolu görürsen kapatma. Oraya tuzak kur. Şimdi havalar soğudu üreme mevsimi değil. Fakat yuva yapmaya kalkarsa önceden işini bitirmek gerekir. Felaket hızlı ürer.
Anlattıklarınıza göre fare motora yakın olan göğüs bölgesin alt civarında olmalı. Sabırla takip etmen gerekiyor.

Abi ne palet yem kaldı ne de buğday hepsini yedi ölmedi nede yapışkan kaldı kartona sürdüm kartonla birlikte kaçtı sonra kartondan ayrılmış tahtaya sürdüm şimdi pasta zehir ve kapan kurdum çok büyük lağım faresi bi pislikleri var tavşan pisliği kadar neredeyse benim korkum arabaya yuva yapmış olması sıcakken geliyor arabanın çevresindeki zehirleri topluyor kaportanın altına sileceklerin oraya taşıyor zehiri bir kısmını yiyor bir kısmını bırakıyor pisliyo bide sonra nereye gidiyor bilmiyorum benim korkum göremediğim bir yerde yaşıyor olması. Birde çevremde bir kaç kişi şey dedi naftalin koy kokusuna gelmez dedi arabanın dişina 2 kutu naftalin koydum motorun üstüne kaputun altına koydum yine nafile naftalinin yanına taşımış zehirleri

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
O zaman bu fare değil. Bu bir sıçan. Bunlar büyük olur. Pis yerde yaşadığı için direnci kuvvetlidir. Aracın dışına zehir koyuyorsunuz. İçinde pislik gördünüz mü? Aracın içine girebiliyorlar mı?
Aracı başka yere parkedin kapan kurun. Fakat büyük olsun normal fare kapanı olmaz. Birde gece gelirler. Kürekle nöbet lazım. Bunların araba içinde yuva yapacağını sanmıyorum. Birde gelebilecekleri yakın foseptik çukurlarını kontrol edin. Açık yerleri kapatın. Aracı oradan uzak tutun.
Kimin geldiğini görmedik ancak tahmin yürütüyoruz.

O zaman bu fare değil. Bu bir sıçan. Bunlar büyük olur. Pis yerde yaşadığı için direnci kuvvetlidir. Aracın dışına zehir koyuyorsunuz. İçinde pislik gördünüz mü? Aracın içine girebiliyorlar mı?
Aracı başka yere parkedin kapan kurun. Fakat büyük olsun normal fare kapanı olmaz. Birde gece gelirler. Kürekle nöbet lazım. Bunların araba içinde yuva yapacağını sanmıyorum. Birde gelebilecekleri yakın foseptik çukurlarını kontrol edin. Açık yerleri kapatın. Aracı oradan uzak tutun.
Kimin geldiğini görmedik ancak tahmin yürütüyoruz.

Değerli yorumun için teşşekürler abi hertaraf samanlık arabanın önü sağı solu hep eski samanlıklar var. Foseptik çukuruda cabası evet gare pisliği var çok evin önüne çektim bir kaç gün gelmedi yağmur yağdı için giremedim avluya pati çekiyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Değerli yorumun için teşşekürler abi hertaraf samanlık arabanın önü sağı solu hep eski samanlıklar var. Foseptik çukuruda cabası evet gare pisliği var çok evin önüne çektim bir kaç gün gelmedi yağmur yağdı için giremedim avluya pati çekiyor

Arabayı koyduğun yerde tam sıçan cennetiymiş. Samanlıkta saklanacak yer çok. Kolay gelsin. Takipteyim.

Aracınız
Civic FC5 2018
geçmiş olsun kardeşim ,babamın fb7 aracına da fare girmişti ,aracı calistirdiginda marş kayışina sıkışıp kayişi siyirttirmisti,sonradan kablo vs kemirmesin tekrar gelmesin diye kucuk filelerle her yere naftalin koydu 5-6 yere daha gelmedi ,ama havalandırmayı dışarıdan hava alma modunda kullanamadik tabi bir kaç ay.

FC5_ELEGANCE_CVT

geçmiş olsun kardeşim ,babamın fb7 aracına da fare girmişti ,aracı calistirdiginda marş kayışina sıkışıp kayişi siyirttirmisti,sonradan kablo vs kemirmesin tekrar gelmesin diye kucuk filelerle her yere naftalin koydu 5-6 yere daha gelmedi ,ama havalandırmayı dışarıdan hava alma modunda kullanamadik tabi bir kaç ay.

FC5_ELEGANCE_CVT

Geçmiş olsun abi işte beninkine naftalinde fayda etmiyor

ywzckr

0
Abi ne palet yem kaldı ne de buğday hepsini yedi ölmedi nede yapışkan kaldı kartona sürdüm kartonla birlikte kaçtı sonra kartondan ayrılmış tahtaya sürdüm şimdi pasta zehir ve kapan kurdum çok büyük lağım faresi bi pislikleri var tavşan pisliği kadar neredeyse benim korkum arabaya yuva yapmış olması sıcakken geliyor arabanın çevresindeki zehirleri topluyor kaportanın altına sileceklerin oraya taşıyor zehiri bir kısmını yiyor bir kısmını bırakıyor pisliyo bide sonra nereye gidiyor bilmiyorum benim korkum göremediğim bir yerde yaşıyor olması. Birde çevremde bir kaç kişi şey dedi naftalin koy kokusuna gelmez dedi arabanın dişina 2 kutu naftalin koydum motorun üstüne kaputun altına koydum yine nafile naftalinin yanına taşımış zehirleri

Fare pastasi al ziraicilerde bulunur, birde yurt disi uretimi nerdeyse ceviz buyuklugunde mumlu zehir olur bu ikisini dene fare once toplar sonra yer fare yedikten sonra olmesi en az 3-4 gun alir. Sen 1 tane gorduysen en az birkac tanedir, elle elemeyeceksin koydugun yemi insan kokusu olan yemi yemez fare. Eline bir poset gecir oyle koy gerekirse, ac kalmadigi surece bisey kemirmez fare. Ama oldugu yerde koku yapmaz bu zehirlerle olurse, fakat dogal yollarla olurse koku yapar haberin olsun. Gordugun farenin buyuklugu kivi buyuklugunde ise faredir ama patates buyuklugunde varsa sicandir.

Geri