İlk marşa bastığın da stop edecekmiş hissi

Aracınız
Civic FD6 2008
Sabah ilk marşa bastığım da stop edecekmiş gibi yapıp geri toplaması aküyü ölçtürdüm zayıf dedi değiştirdim marş motorunu da temizlettim ama değişen birşey olmadı neyden kaynaklanır önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Aşağıda 35km şehir içi ortalamam 31km/h ortalama hız ile gözükmekte. Bir de ertesi gün devamında yaptığım karma kullanımım mevcut. 1 depo ile karma kullanımda 370km yaptım haftasonu. Buna göre bir değerlendirme yapabilirsiniz. Bana yakıt tüketiminiz yüksek geldi ancak tarzınıza göre normaldir belki. Buji ve subap ayarı için bi gösterseniz iyi olur. Hava filtresi de keza önemli.

Ekli dosyalar

• IMAG0023.jpg
    IMAG0023.jpg
    61.2 KB · Görüntüleme: 33
  • IMAG0053.jpg
    IMAG0053.jpg
    65.3 KB · Görüntüleme: 35
Sabah ilk marşa bastığım da stop edecekmiş gibi yapıp geri toplaması aküyü ölçtürdüm zayıf dedi değiştirdim marş motorunu da temizlettim ama değişen birşey olmadı neyden kaynaklanır önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fd6 aracımda da buna benzer bir sorun vardı. Titreyerek çalışıyor bazen stop ediyordu. Aracın çalışıp kendine gelmesi için 2 yada 3 saniye gaz veriyordum. Sonrasında rölanti olması gereken seviyelere geliyordu.

Subap ayarı yaptırdım ve sorunum çözüldü.

LG-K430 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri