Işıklarda Beklerken Vuruntu

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yetkili servis değil özel adı duyulmuş bir yer orijinal dedi ama tabi bilemiyorum
Anladım. Aracınızın km.si kaç?
Orjinal eski bobininiz duruyor mu? Değiştirilen bobin ne markaydı?

Şahsi kanaatim,
Honda'lar özellikle motorları dayanıklı araçlar ancak bu dayanıklılığa orjinal parça sayesinde sahip oluyorlar.
Kesin olarak orjinal parça temin edilebilecek en garanti yerde maalesef servisler ve servislerde bunun farkında oldukları için orjinal parçayı çok fahiş fiyatla satıyorlar.
Geçmişte kendimde dahil birçok kişi özellikle motorla ilgili çözümsüz sorunlarda özel servislerde orjinal parça olarak satılan ama sonradan imitasyon olduğunu anladığımız parçalardan dolayı çok sorunlar yaşadık, sizde de böyle bir durum olabilir.
Sizin durumunuzda anladığım kadarı ile bir ateşleme sorunu var gibi görünüyor, bu tip sorunlarda da ilk olarak akla buji gelir.
Size tavsiyem öncelikle araçta hata kodu varmı diye bilgisayara bağlayıp okutun.
Eğer gaz kelebeği de temizlenip bilgisayar ile kalibrasyonu yapılmışsa elinizdeki bujileri iade edip servisten orjinal buji temin ederek servisten aldığınızı bujiler ile değişimi yaptırın, buji değişimi sonrası istenilen randıman elde edilemezse bobinleri teker teker kontrolden geçirin.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Unutmadan bir ihtimal hava filtresinden motora giden boruyu da kontrol etmenizi tavsiye ederim,

yyaazz

0
Aracınız
Unutmadan bir ihtimal hava filtresinden motora giden boruyu da kontrol etmenizi tavsiye ederim,
Cevabınız için teşekkürler. Bobinlerde sıkıntı olsa sorun daha belirgin olur diye düşünmüştüm zaten. En son buji değişiminde de kendisi garantiden değiştiriyorum demişti çünkü çıkan bujilerin uçları (tırnak diye tabir ettikleri kısım) hep kısalmış erimişti. Sanırım dediğiniz gibi sahte buji kullanımından oluyor. Pazartesi orjinal ürün temin etmeye çalışacağım biraz kullandıktan sonra buraya da dönüş yaparım.

Geri