Kadran Renkleri

Aracınız
Arkadaşlar hayırlı akşamlar. Kadranda yeşil ve beyaz renklerin tüketimi gösterdiğini biliyorum. Fakat bazen 80-90 la giderken gaza yüklenince kadran 21-22 devirlerde oluyor sonra ayağımı çekinde yeşile dönüyor ve devir düşüyor fakat hız aşağı yukarı aynı şekilde bazen de 120-130 larda kadran yeşil renk oluyor. Bir de burda bazı paylaşımlara baktığımda şunu görüyorum 120 km de 21-22 civarı devirlerde kadran ışığı da yeşil. İşin o kısmını bir türlü anlayamadım. Tüketim konusunda bildiğim kadarıyla yeşil olması daha az yaktığı anlamına geliyor fakat devirler neden değişiyor daha detaylı anlatabilicek var mı acaba? Gaza yüklenince anında beyaza dönüyor kadran anca ayağımı hafifçe çekip ibre yeşile dönünce hafiften tekrar gaz verince yeşilde devam ediyor ama diğer türlü ayar tutturamıyorum. Bu arada bahsettiğim durumlar aşağı yıkarı aynı şartlarda gerçekleşiyor düz yol ve arabada yük yokken yani. Nedir işin sırrı daha fc 5 otomatiği yeni kullanıyorum. 2016 lpg elegans aracım. Sizler çok daha tecrübelisiniz. Yani hafif hafif gaz vererek de kullanınca arabayı yüksek hızlara çıkartıp örneğin 110-120 orda sabit kullanmak istesem dahi motor devirleri sürekli değişiyor. Nasıl kullanırsam daha iyi bir tüketim değeri elde ederim? Araçta görünen 8.8lt -10.5lt . Tabi bu değerler bana ait değil. Ben sadece sizden tecrübelerinizi dinlemek istiyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ukirdi

0
Dostum şimdi 120 falan giderken vites devrini yakalamissa yeşil yanar eğer yakalayamamissa mavi yanar devri yakalayınca yeşile döner tekrar dusuk hizdada aynı şekilde gaza yüklendiniz taktirde kadran rengi mavi olur ama rolantiyi yakalayinca yeşile doner devirli kullanırsanız bi sıkıntı olmaz ani hızlanmalarda mavi olur genelde

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Yani rolantiyi yakalaması için bi süre gaza yüklenmeden o hızda mı kullanmamız gerekiyor sabit bir şekilde yoksa hafif gazdan çekip rolantiyi yakalamasına bu şekilde mi sağlamalıyız? Bu şekilde yapmak araca zamanla zarar verir mi ?

ukirdi

0
Dostum zaten araçlar tam otomatik şanzıman olduğu için o kendi devri yakalar yani sen dip gazda yapıp bıraktın an o gene bulur devrini kısacası sen normal sürüsüne devam et yokuslarda genelde mavi yanar gaza yuklendin için gaza sabit bas yani hız sabitlemesi gibi düşün yüklenirsen vites atmak istice için mavi yanar normal aynı hızda gidersen veya hızın düşerse hep yeşil kalır

Aracınız
Civic FC5 2016
Dostum şimdi 120 falan giderken vites devrini yakalamissa yeşil yanar eğer yakalayamamissa mavi yanar devri yakalayınca yeşile döner tekrar dusuk hizdada aynı şekilde gaza yüklendiniz taktirde kadran rengi mavi olur ama rolantiyi yakalayinca yeşile doner devirli kullanırsanız bi sıkıntı olmaz ani hızlanmalarda mavi olur genelde

bende hep beyaz yanıyor o kadran ışığı daha hiç yeşil yada mavi olmadı eco elegans fabrika lpg li
genelde eco tuşunu açmıyorum ama ogün denemek için eco tuşunu açtım biraz yol gittim gaza yüklenmeden normal ayarda 1,5 - 2,0 devirlerde gene yanmadı lpg de iken yeşile dönüyormu o kadran ışığı yoksa sadece benzinde giderken mi yeşile dönüyor ? Rica etsen bilgi verimisiniz 3 hafta oldu bugün alalı aracı da hiç yeşil olmadı o ışık.

Aracınız
Dostum zaten araçlar tam otomatik şanzıman olduğu için o kendi devri yakalar yani sen dip gazda yapıp bıraktın an o gene bulur devrini kısacası sen normal sürüsüne devam et yokuslarda genelde mavi yanar gaza yuklendin için gaza sabit bas yani hız sabitlemesi gibi düşün yüklenirsen vites atmak istice için mavi yanar normal aynı hızda gidersen veya hızın düşerse hep yeşil kalır

Teşekkür ederim Saolun :)

Geri