Civic FD6 Kaliper boşluğu

Ad Soyad
Ahmet Aydınlı
Aracınız
Civic FD6 2009
Önde fazla ve arkada az olan kaliper boşluğu. Bu sorunun çözümünde pim değişimi yeterli oluyor mu? Pimle beraber başka conta filan değişiyor mu? Ayrıca nette kaliper seti olarak satılıyor? Bazıları ise sadece pimi değiştşriyor veya tornacıda yaptırıyor. Nedir bu işin doğrusu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
benim aracımda da boşluk var yedek parçacıya gittim pim için ölçü istedi usta ölçüye gerek yok dedi teflon bant sardı boşluğu alsın diye sonrada frenler saracı sıkmaya başladı arka frenden sürtme sesi geliyordu ustaya falan götürmeden krikoya kaldırıp söktüm fren kitlemiş balata tek taraflı yamuk bir şekilde aşınmış pimi çıkartıp içindeki teflonları söktüm ve gres yag sürdüm şuanlık ses yok ustanızı seçerken dikkat edin pimi değiştirmeyi bile beceremeyen ustalar var

Aracınız
Civic FC5 2017
Önde fazla ve arkada az olan kaliper boşluğu. Bu sorunun çözümünde pim değişimi yeterli oluyor mu? Pimle beraber başka conta filan değişiyor mu? Ayrıca nette kaliper seti olarak satılıyor? Bazıları ise sadece pimi değiştşriyor veya tornacıda yaptırıyor. Nedir bu işin doğrusu?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynı sorun bende de var. Aracım fc5. Yetkili servise 28.08.2023 tarihinde götürdüm. Tespiti kaliper primlerinin aşındığından ses yaptığı. Set halinde değişmesi gerektiğini söylediler. Servis Ustası bildiğin sağlam tornacı varsa yaptırabilirsiniz dedi çaktırmadan :) ama firen disklerin daha çabuk aşınacağını söyledi. Setin fiyatına 33 bin çektiler serviste. Kaliper pimini tornacıda yaptırıp sorun yaşayan ya da yaşamayan arkadaşlar var mı? Düşünceleriniz.

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri