Kalorifer klapesi nedir? Bulunmuyor...

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
Hocam selamun aleyküm. Aracım Civic hb 2007,usta kalorifer klaperi diye bir parçasında arıza olduğunu söyledi.bu parça klimadan kalorifere geçişi sağlıyormuş.Soğutmada yada ısıtmada sorun yok ama arasında geçiş olmuyor.Klima aktifken kalorifer ,kalorifer aktifken klima aktif olmuyor.bu parça kalorifer kliperi mi? bu ise şuan arızalı ve bulamıyorum.Lütfen yardımcı olur musunuz.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam selamun aleyküm. Aracım Civic hb 2007,usta kalorifer klaperi diye bir parçasında arıza olduğunu söyledi.bu parça klimadan kalorifere geçişi sağlıyormuş.Soğutmada yada ısıtmada sorun yok ama arasında geçiş olmuyor.Klima aktifken kalorifer ,kalorifer aktifken klima aktif olmuyor.bu parça kalorifer kliperi mi? bu ise şuan arızalı ve bulamıyorum.Lütfen yardımcı olur musunuz.

Emin olmak için başka bir ustaya daha gösterip duruma göre hareket edin, parçanın isminden emin değilim, @h.k_ahmet biliyor musun?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Benim bu konuda ne yazık ki tecrübem yok.
@seckins33 hocam bu konuları daha iyi biliyor. Yardımcı olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Aleyküm selam, problemi biraz daha açalım. Kalorifer ve klima sorunsuz çalışıyor fakat arasında geçiş yapmıyor demişsiniz. Peki örneğin kaloriferi kapatıp klimaya geçiş yaptığınızda veya klimayı kapatıp kaloriferi açtığınızda bir problem yaşamıyor musunuz? Ya da bu problemi ara ara mı yaşıyorsunuz? Defroster içerisinde sıcak soğuk ayrımını yapan hareketli bir klepe var. Siz kontrol ünitesinden sıcak - soğuk ayrımı yaptığınızda elektrik motoru yardımıyla bu klepe sıcak - soğuk yönlendirmesi yapar. Bir ihtimal, yönlendirme motoru da arıza yapmış olabilir veya klepe sıkışarak çalışıyor olabilir.

Aracınız
Civic HB 8. Jen.
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Sanırım o hareketi - geçişi sağlayan klepenin dişleri kırılmış ve fonksiyonunu yerine getiremiyor.Ustam öyle söyledi ve bu parçanın da bulunmadığını söyledi.Ama şu ihtimal de var ,motor arızası da olabilir,çünkü usta açıp bakmadı içine. Fakat manuel olarak klepenin yönünü değiştirdi ve soğuk taraftan sıcak tarafa geçiş sağladı .Bu parçanın tamiri yada değişimini yapabilecek ,parça teminini yapabileceğim bir yer varsa tavsiye edebileceğiniz çok memnun olurum.Ankara da yaşıyorum.hayırlı işler dilerim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Sanırım o hareketi - geçişi sağlayan klepenin dişleri kırılmış ve fonksiyonunu yerine getiremiyor.Ustam öyle söyledi ve bu parçanın da bulunmadığını söyledi.Ama şu ihtimal de var ,motor arızası da olabilir,çünkü usta açıp bakmadı içine. Fakat manuel olarak klepenin yönünü değiştirdi ve soğuk taraftan sıcak tarafa geçiş sağladı .Bu parçanın tamiri yada değişimini yapabilecek ,parça teminini yapabileceğim bir yer varsa tavsiye edebileceğiniz çok memnun olurum.Ankara da yaşıyorum.hayırlı işler dilerim.
Ankara'da olmadığım için bu konuda yardımcı olamayacağım. Ancak zamanınız olduğunda söktürüp parçaya dışarıda baktırmakta fayda var. Belkide basit bir problemdir.

Ad Soyad
Erkan Can KÖSE
Aracınız
Civic FE1 2022
Ankara'da yıldız hurdacılar var orada çıkma parça oluyor şansınızı deneyebilirsiniz.

gunesec

Özel Üye
Eyvallah teşekkür ederim.Bir bakacam.Yenisi japonyadan geliyormuş.Türkiye de yok.1000 tl.Ya tamir yada çıkma artık.

Benim scenicte başıma gelmişti. Önce bir açılsın, büyük ihtimalle göğüs kısmı sökülecek. Klapelere bağlı çubuklarla ya da dişli sistemiyle açıp kapatıyor. Benimkini usta tamir etmişti. Motor ya da klape almaktan kurtulmuştum. Basit bir arıza olabilir, dişli atlamıştır ya da bir parça kırılmıştır. Maalesef sökülmeden sorunu bulmak zor.

Geri