KALORİFER SORUNU

gks

0
Selamın aleyküm 2008 model hb 1.8 sport aracımda kaloriferi açınca torpito altından gelen aşırı tıkırtılı fan sürtme sesi gibi bir ses özellikle sabahları çok rahatsız etmeye başladı,,birde virajlarda ses bazen artıyor,virajlarda ses neden artıyor olabilir,kaloriferi artık açmaya korkuyorum,ayarı yükselttikçe ses daha çok artıyor sorun sorun ciddimidir acaba veya tavsiyeleriniz nelerdir teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Araçlar farklı ancak muhtemelen mekanizması aynıdır, fan motorundan kaynaklı olabilir, lütfen linkteki konuyu inceleyiniz.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Yok ışıkla bakmadım bulsamda acaba sorun ordamıdır,sanki torpitonun altından geliyor gibi ses,alt yolcu tarafından geldiğini sanmıyorum

Sedan grubu araçlarda genelde fan sesi hep fan motorunun zamanla yağsız kalmasına bağlı ses yapabiliyor, sizde de aynı sorun olması muhtemel ama sizin araçta fan motoru tam olarak nerde bilemiyorum, ama çok farklı bir yerde olacağını sanmıyorum :unsure:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Peki bu ses araç hareket halindeyken virajlarda bazen azalıyor bazende çoğalıyor,,acaba bahsettiğimiz fan yerinden çıkma gibi bir olasılık varmıdır

Fanın dönme merkezindeki mil çok az hareket etse bile sesi değişiyor olabilir, yerinden çıkacağını sanmıyorum, bence fan motoruna odaklanarak öncelikle bir yağlatmayı deneyin.

Aracınız
Selamın aleyküm 2008 model hb 1.8 sport aracımda kaloriferi açınca torpito altından gelen aşırı tıkırtılı fan sürtme sesi gibi bir ses özellikle sabahları çok rahatsız etmeye başladı,,birde virajlarda ses bazen artıyor,virajlarda ses neden artıyor olabilir,kaloriferi artık açmaya korkuyorum,ayarı yükselttikçe ses daha çok artıyor sorun sorun ciddimidir acaba veya tavsiyeleriniz nelerdir teşekkürler

Kalorifer motorunun ya burcu bozuktur yada hava üfleme kanallarından içeriye bir cisim düşmüştür başımıza geldi başka bir marka araçta bi elektirikciye söktürüp baktirin derim saygılar

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri