Civic FB7 Kalorifer sorunu

Arkadaşlar merhaba. Aracım 2014 civic. Problem klima kapalı kolorifer açık 28 derecede çok ılık üflüyor ancak bir üst kademe olan en sıcak moda alınca çok aşırı sıcak oluyor yani derece derece ayarlayamıyorum. Bunun sebebi ve çözümü hakkında bir bilgisi olan var mı acaba. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı?

SM-G610F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar bugün baktım aynen yukarda söylendiği gibi beyaz boru çıkmış, taktım. Kontrol etme imkanım olmadı inşallah düzelmiştir. Ama bu tarz bir sorun çok saçma geldi neden çıkar bu boru anlamadım.

Ekli dosyalar

• civic.jpeg
    civic.jpeg
    115.7 KB · Görüntüleme: 125
Arkadaşlar bugün baktım aynen yukarda söylendiği gibi beyaz boru çıkmış, taktım. Kontrol etme imkanım olmadı inşallah düzelmiştir. Ama bu tarz bir sorun çok saçma geldi neden çıkar bu boru anlamadım.

Sizin sorununuz düzeldi mi? Aynı sorundan bende de var.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam bendede aynı sorun var çözüm buldunuzmu acaba

Aynı problem bende de var. Boru bağlantılarını kontrol ettim sıkıntı yok. Anlayamadığım bir düzensizlik var. Kalorifer sadece en yüksek ayarda ısıtıyor. Ve fanı da kendisi en yüksek seviyeye getiriyordu. Daha sonra ise fan ayarını yükseltmemeye başladı.Ancak sonraki denemelerimde kaloriferi en düşük ayara aldığımda fanı en yüksek seviyeye getirdiğini farkettim. Problem sensörde olsa gerek diye tahmin ediyorum.

Aynı problem bende de var. Boru bağlantılarını kontrol ettim sıkıntı yok. Anlayamadığım bir düzensizlik var. Kalorifer sadece en yüksek ayarda ısıtıyor. Ve fanı da kendisi en yüksek seviyeye getiriyordu. Daha sonra ise fan ayarını yükseltmemeye başladı.Ancak sonraki denemelerimde kaloriferi en düşük ayara aldığımda fanı en yüksek seviyeye getirdiğini farkettim. Problem sensörde olsa gerek diye tahmin ediyorum.

Sensör dediğiniz ısı sensörü mü acaba . Arabanın içinin sıcaklığını ölçen diyorsunuz.

SM-M515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Sensör dediğiniz ısı sensörü mü acaba . Arabanın içinin sıcaklığını ölçen diyorsunuz.

Evet. Olmadı servise gideceğim artık. En azından problemi teşhis edip bilgi verirler. Artık sonrasında duruma göre hareket etmeyi düşünüyorum.

Tamamdır teşekkürler. Siz çözüm bulursanız yazın lütfen bende yazarım buraya

Bir diğer husus klima kontrol ünitesinden şüpheleniyorum. Komutları doğru aktarmıyor olabilir. Kontrol panelinden komut verdiğinizde direksiyon kutusunun altında bir motor var. Onu çalıştırıyor. Verilen komutlara motorun düzensiz tepki verdiğini farkettim. Motoru söktüm ve inceledim. Basit bir motor ve dişlilerden oluşuyor. Arıza söz konusu değil.

Ustanın tavsiyesi üzerine petek temizlemesi yaptırmak üzere başka bir ustaya gittim. Usta kalorifer en yüksek ayarda sıcak üflüyorsa sıkıntı petekte değil dedi. Kalorifer sisteminin bu şekilde çalışması sistem yazılımı ile alakalı bir durum dedi.

Geri