Civic FD6 Kapı gergisi

Necip

0
2007 HONDA Civic aracımın 4 kapısı da açıldığı zaman durmuyor hemen kapanıyor gergiler bozulmuş olabilir mi yoksa hepsi mi böyle oluyor

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam lokma takımı gerekir demişsiniz, parçayı sanayide kim değişir motor ustaları uğraşmaz sanırım.
Asıl yapacak olanlar kaportacılardır. Sizde yapabilirsiniz. Kapı muhafazı çıkarılıp hallediliyor. Bende aldım fakat daha vakit bulup takamadım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Asıl yapacak olanlar kaportacılardır. Sizde yapabilirsiniz. Kapı muhafazı çıkarılıp hallediliyor. Bende aldım fakat daha vakit bulup takamadım.

Onlar da şimdi sök-tak a dünya para ister 4 kapı için. yoksa ben de n11 deki parçalardan alacağım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Onlar da şimdi sök-tak a dünya para ister 4 kapı için. yoksa ben de n11 deki parçalardan alacağım.
Tanıdık varsa olur. Çok fiyat almaz. Beraber yapılabilir. Veya siz bir kaç malzeme alıp bir yardımcı ile yapabilirsiniz. Video desteğide alınabilir.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
n11 den ürünü aldım ve ustama montajını yaptırdım. Allah razı olsun valla on numara oldu kapılar. Sanki sıfır araçtaki gibi kapılara ağırlık geldi ve kapanma sorunu çözüldü. 2 kademeli oldu kapı ya :)

Aracınız
Civic FD6 2008
kaporta ustasına mı yaptırdınız ve dört kapı için maliyet ne oldu acaba?
n11 den ürünü aldım ve ustama montajını yaptırdım. Allah razı olsun valla on numara oldu kapılar. Sanki sıfır araçtaki gibi kapılara ağırlık geldi ve kapanma sorunu çözüldü. 2 kademeli oldu kapı ya :)

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
henüz parasını sormadım :) tanıdık usta zaten kapıda ufak bi işlem vardı o vesileyle onuda yaptırdım

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
henüz parasını sormadım :) tanıdık usta zaten kapıda ufak bi işlem vardı o vesileyle onuda yaptırdım

Ne kadara mal olduğu bilgisini öğrenip bizimle paylaşır mısınız? Ben de uzun zamandır yaptırmak istiyorum ama sök-tak işlemine ne kadar isterler emin olamadım.

Ad Soyad
Erhan Turhan
Aracınız
Civic FC5 2021
Ne kadara mal olduğu bilgisini öğrenip bizimle paylaşır mısınız? Ben de uzun zamandır yaptırmak istiyorum ama sök-tak işlemine ne kadar isterler emin olamadım.
Tamam hocam arabayı yarın alıcam muhtemelen paylaşırım

Aracınız
Civic FD6 2010
Lokma takımı sadece gergiyi şaseden ve kapıdan ayırırken lazım oluyor. Kapıdan ayırma noktasında normal anahtar da iş görebilir ama şaseden ayırmak anahtarla çok zor. Denemeye de gerek yok. Çünkü alan çok dar ve kapı içlerinin boyasına zarar verilebilir. O yüzden 30-40 tl lik lokmalar iş görür.

Ayrıca gergilerin iç plastiğini koyduktan sonra gress yağı eklenmeli. Yoksa aşınma gene çabuk olacaktır.

Geri