Kaput dalgalanması ile ilgili islem

Konuyu yeniden açtım ama 3 gün önce İstanbul da 3. Köprü yolunda Hızım 180 200 Civarı idi ön kaputum sanki çıkıp ön cama yapışacak derecede zıplıyordu dalgalanıyordu yani korkudan yavaşlamak zorunda kaldım çözüm bulabildiniz mi konu ile ilgili acaba aracım civic FC5 2018 Model 2019 Trafik Çıkışlı

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Allah bildiği gibi yapsın bunları, arkadaş ortada sıkıntı var, sen bunu fabrika çıkışında çözsene reziller başka birşey değil reziller.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Allah bildiği gibi yapsın bunları, arkadaş ortada sıkıntı var, sen bunu fabrika çıkışında çözsene reziller başka birşey değil reziller.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Nasıl test ediliyor anlamış değilim bir gram bu araçlar yolda açılsa aniden drek %100 kaza riski taşıyor o ön Kaput

RNE-L01 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Aynı sorun benim arabada da vardı uzun yolda hız yapmaya korkuyordum. Servise gittim kaput biraz geniş ondan dolayı biraz sallanır önemli bişey yok falan diye saçmaladılar. Dışardan bir kaç ustaya gösterdim ön tarafta bir ayarsızlık yok normaldir dediler. Sonra dışarda gördüğüm fc5'leri yakından inceledim çoğunlukla kaputun uç kısmının benim arabaya göre biraz daha aşağıda olduğunu farkettim, bugün daha önceden gittiğim kaportacıya durumu anlatıp şu kaputun menteşesini biraz aşağıya alıp deneyelim dedim, adam kaput zor kapanır bunla alakası yoktur dedi ama ben yine de menteşeyi biraz aşağıya aldırdım, sonra denedim 150-160 sallanma yok. Sadece kaput öncekine göre biraz sert kapanıyor. Üç tane somunu gevşetim menteşe ayarlanıyor. Kendiniz bile yapabilirsiniz. Ustaların aklına uysam iyice arabadan soğuyacam

wntyhn

0
Aracınız
Abi neresinden ayarlıyoruz ya resim atabilirmisin benim araba 80-90 la giderken bile sallanıyo servis yok çok büyük yok ışık yansıması dedi geçirdi bıktım kendim yapcam artık yardımcı olursanız sevinirim
Aynı sorun benim arabada da vardı uzun yolda hız yapmaya korkuyordum. Servise gittim kaput biraz geniş ondan dolayı biraz sallanır önemli bişey yok falan diye saçmaladılar. Dışardan bir kaç ustaya gösterdim ön tarafta bir ayarsızlık yok normaldir dediler. Sonra dışarda gördüğüm fc5'leri yakından inceledim çoğunlukla kaputun uç kısmının benim arabaya göre biraz daha aşağıda olduğunu farkettim, bugün daha önceden gittiğim kaportacıya durumu anlatıp şu kaputun menteşesini biraz aşağıya alıp deneyelim dedim, adam kaput zor kapanır bunla alakası yoktur dedi ama ben yine de menteşeyi biraz aşağıya aldırdım, sonra denedim 150-160 sallanma yok. Sadece kaput öncekine göre biraz sert kapanıyor. Üç tane somunu gevşetim menteşe ayarlanıyor. Kendiniz bile yapabilirsiniz. Ustaların aklına uysam iyice arabadan soğuyacam

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mertk

0
Aracınız
Arkadaşlar sanayide 30 yıllık ustaya bu konuyu danıştım. ( Kendisi sanayide ve izmirde ün yapmış ustalardandır. )

Kaputun altına çok fazla rüzgar girdiği için dalglanma yapabilir. Çözüm olarakta yukarıda ismail-01 arkadaşın anlattığı sistemi anlattı. Yani kaputun ön kilidini birkaç santim aşşaya çekerek kaputu biraz içeriye alıyorsunuz önden gelen rüzgar kaputun altına girmiyor ve dalgalanmaya neden olmuyor. Bence Bu yol denemeye değer.
Servis mervis hikaye parça sök-tak tan başka işe yaramayan bir sistem.

Aracınız
Civic FC5 2018
benimkinde 130 dan sonra yapıyordu bin k bakimda soyledim on kaput menteşe sini asagi aldilar dolayisi ile kaput zor kapaniyor ve yan camurluklardan 1-2mm asagida duruyor sallanma kesildi ancak kaputu acup silecek suyunu bile doldurmaya çekiniyorum, kaputu en tepeden kendi asaleti ile biraksaniz bile kapanmiyor, tum gucumle asagi iterek kapanıyor araba sallaniyor kapanirken 10 bin km bakimda tekrar soyleyecegim cok siki kapandigini, yaptiklari islem kolaya kacmak baska bise degil kaput alti fitil dolgusu ve on kisimlardaki ayar lastiginin yetersiz boyutta olmasi alltan giren havanın kaputu tamamen sallamasi asil sorun fitilleri ve ayar lastigini daha saglam lastiklerle degistirilmesi kaput mentesesinin ayarini bozmadan daha sıkı kapanmasi en garanti yol yaparlar mi yapmazlarmi bilmiyorum. arabada iscilik ve malzeme kalitesi sifir tek sorun bu.

FC5_ELEGANCE

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Hocam sıkı olması da sıkıntılı kaputu kapatmak için bastırıyorsunuz iyi bir şey değil bırakmak lazım 10 cm mesafeden ayarını düzeltsinler bence @BC_552

Geri