Civic FC5 Kaput Dalgalanması

Aracınız
Civic FC5 2020
Herkese merhaba,
Bu konu hakkında daha önce başka içerikler de yazılmış, onları da okudum fakat genel olarak söylenen şey yetkili servise gidip ayar yaptırılmasıydı. Aracımı geçtiğimiz aralık ayında İzmir'de satın aldım ve şu an 6 binde. İlk aldığım günden beri dikkatimi çeken kaput dalgalanma olayı artık daha çok rahatsızlık vermeye başladı. Aracı satın aldığım yetkili servise gidip bu durumu söylediğimde ayar yaptıklarını söyleyip gönderdiler fakat ilk halinden de daha kötü duruma getirmişlerdi. Daha sonra düzeltmeleri için tekrar gittim, yine ayarladıklarını söylediler fakat hala devam ediyor. Otoyolda hava rüzgarlı olmasa dahi 130-135 km/h civarlarında başlıyor bu dalgalanma. Servisten de düzgün bir sonuç alamadığım için nasıl bir yol izlemeliyim diye düşünüyorum. Var mıdır tecrübesi ya da fikri olan? Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleme:

Hulk

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar bu aracın kaderi sanırım bu. Fabrika çıkışlı neredeyse hiç bir tane civic yok. Durum böyle olunca her yeri sök tak yapılan bir araca dönüşüyor. Böyle bir durumda da aracın sağından solundan ses gelmesi durumu oluşuyor. Sadece kaput için söylemiyorum. Genel ses problemlerine bakış açım bu şekilde. :)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bu aracın kaderi sanırım bu. Fabrika çıkışlı neredeyse hiç bir tane civic yok. Durum böyle olunca her yeri sök tak yapılan bir araca dönüşüyor. Böyle bir durumda da aracın sağından solundan ses gelmesi durumu oluşuyor. Sadece kaput için söylemiyorum. Genel ses problemlerine bakış açım bu şekilde. :)
Araç çok arıza yapmayınca kullanıcılarda ne güzel parayı modifiyeye harcıyorlar :D

Çok yüksek sürat yapan birisi değilimdir her bilinçli vatandaş gibi...
Kronik sorun diye şehir efsanesine dönüşmüş bazı konular ile ilk aldığım zamanlar ilgilenmiştim.
195 km/h'a kadar çıkmıştım müsait bir yolda. Oldukça da yanal rüzgar alan bir ova üzerine kuruluydu bu otoyol. Ben aracımda kaput dalgalanması veya rözenans vs gözlemleyemedim.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba,
Bu konu hakkında daha önce başka içerikler de yazılmış, onları da okudum fakat genel olarak söylenen şey yetkili servise gidip ayar yaptırılmasıydı. Aracımı geçtiğimiz aralık ayında İzmir'de satın aldım ve şu an 6 binde. İlk aldığım günden beri dikkatimi çeken kaput dalgalanma olayı artık daha çok rahatsızlık vermeye başladı. Aracı satın aldığım yetkili servise gidip bu durumu söylediğimde ayar yaptıklarını söyleyip gönderdiler fakat ilk halinden de daha kötü duruma getirmişlerdi. Daha sonra düzeltmeleri için tekrar gittim, yine ayarladıklarını söylediler fakat hala devam ediyor. Otoyolda hava rüzgarlı olmasa dahi 130-135 km/h civarlarında başlıyor bu dalgalanma. Servisten de düzgün bir sonuç alamadığım için nasıl bir yol izlemeliyim diye düşünüyorum. Var mıdır tecrübesi ya da fikri olan? Şimdiden teşekkürler...
2018 model eco exe. Model aracımı geçen sene aldım...Aynı sorun benim aracımda da vardı..Aracı aldığım ilk gün farkettim ve hemen çorlu honda servise götürdüm.Araç o dönem garanti de olduğu için servis 15 dk. da aracımın kaputunu ayarlayıp geri verdi...Şuan sorun yok ama ön kaput artık çok sert vurunca kapanır oldu...Bu da zamanla kaputun ön tarafında gamze oluşturdu..Problem yapmadan binmeye devam ediyorum..Saygılar umarım yazdıklarım işinize yarar..

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Kaput dalgalanması belirli modellerde mi var yoksa hepsinde mi?
FC5 FK7 yani bu kasanın tüm modellerinde ne yazık ki bu dalgalanma mevcut, bende bundan servise bahsettim 30dk da kaput altına silikon sıktılar ve verdiler 1 gün durdu ve geçen şehirler arası yol yaptım 130-150 dedim çok çok az bir titreşim var ama eskisi gibi değil gayet yeterli oldu öncekinde 120 den sonra baya sallanıyordu.

FC5 FK7 yani bu kasanın tüm modellerinde ne yazık ki bu dalgalanma mevcut, bende bundan servise bahsettim 30dk da kaput altına silikon sıktılar ve verdiler 1 gün durdu ve geçen şehirler arası yol yaptım 130-150 dedim çok çok az bir titreşim var ama eskisi gibi değil gayet yeterli oldu öncekinde 120 den sonra baya sallanıyordu.
Merhaba, tam olarak nerelere silikon sıkıldı acaba biliyor musunuz? Var ise fotoğraf daha iyi olur.

M2007J3SG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

fx2006

0
Ad Soyad
Ahmet Mehmet
Aracınız
Civic FE1 2021
Merhaba, tam olarak nerelere silikon sıkıldı acaba biliyor musunuz? Var ise fotoğraf daha iyi olur.

M2007J3SG cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
benim aracın fotosu yok ama örnek olarak kırmızı ile işaretlenen yerlere silikon çektiler, kaput keçesinin altında kalıyor bu alanlar.
1663789817156.png

Geri