Civic FC5 Kaput dayama takozu düştü!

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhabalar kaput titremesinden dolayı takozu biraz yukarı kaldırıyım dedim döndürürken sonuna gelmiş birden kaydı elimden ve sağ ön boşluğa düştü. Altta koruma olduğu için yok düşmedi.Yani öyle olduğunu düşünüyorum.
-Öncelikle düştüğü yerde sıkıntı olcak parça var mıdır?
- Yeni takozu nerden bulabilirim. Sitelere baktım ama eski modeller için bulabildim.
Yardımlar için teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
IMG_3188.JPG

Bu aparat düştü.
Düştüğü yeri de çekicem ama şuan araçtan uzağım yarın atabilirm onu da

Ekli dosyalar

• IMG_3188.JPG
    IMG_3188.JPG
    80.7 KB · Görüntüleme: 35
Aracınız
Onu bulup almaya çalışın, motor sıcaklığı ile eriyip kötü kokulara sebep olur hatta eriyebilir.

Bir de kaput açık kaldığını düşünen beyin araba kitlendikten sonra 3 kere yanan lambalar yanmayabilir. İmkanınız varsa kendiniz yapın yoksa en yakın lastikçi ya da serviste o muhafazayı söktürün.

Bende kaput keçesini yıkama bahanesiyle klipsi düşürmüştüm vites kutusunun üzerine , o kadar çok siyah renk komponent var ki motorda o kadar siyah renk arasında tam 10 dk onu aradım hava rezonatörünü çıkarıp anca ulastım. O kadar boruların arasında bir küçüçük yere erkek eliyle girmem mümkün değildi uzun bir tornavida yardımıyla aşağı itmiştim neyseki bizim FB7 lerde alt koruma kısmen var bir bütün değil o benim için bir kolaylık oldu. Motorun sağ tarafı çok kalabalık değil sol tarafı kadar bence daha dikkatli bakmalısınız.

Aracınız
Civic FC5 2018
Onu bulup almaya çalışın, motor sıcaklığı ile eriyip kötü kokulara sebep olur hatta eriyebilir.

Bir de kaput açık kaldığını düşünen beyin araba kitlendikten sonra 3 kere yanan lambalar yanmayabilir. İmkanınız varsa kendiniz yapın yoksa en yakın lastikçi ya da serviste o muhafazayı söktürün.

Bende kaput keçesini yıkama bahanesiyle klipsi düşürmüştüm vites kutusunun üzerine , o kadar çok siyah renk komponent var ki motorda o kadar siyah renk arasında tam 10 dk onu aradım hava rezonatörünü çıkarıp anca ulastım. O kadar boruların arasında bir küçüçük yere erkek eliyle girmem mümkün değildi uzun bir tornavida yardımıyla aşağı itmiştim neyseki bizim FB7 lerde alt koruma kısmen var bir bütün değil o benim için bir kolaylık oldu. Motorun sağ tarafı çok kalabalık değil sol tarafı kadar bence daha dikkatli bakmalısınız.

Teşekkür ederim. Uyarıları dikkate alıcam yarın daha detaylı bakıp duruma göre alt korumalığı çıkarttırıp alırım inş. çıkar ortaya.

Komple hata bende ama honda bu tarz ihtimalleri düşünmüyor heralde. Ufak parçalara kilit sistemi koyabilir düşmesine karşın.. Her an bir parça elimde kalıcak gibi hissediyorum bazen.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar farklı bir konuda içinde de yazdım ama başlık açtığım için burdan bilgi vermek istedim.
IMG_3201.JPGIMG_3205.JPGIMG_3206.JPGIMG_3202.JPG

Sırasıyla olay böyle gelişti.

Arkadaşlar baya uğraşmayla birlikte alt kısmı sökmeden çıkardım. Tampon aldındaki boşlukardan iki parmağımı sokarak aldım plastiği ama baya uğraştırdı Fotolarda göründüğü gibi cam suyu tankının ordan yuvarlanmış.
İnşallah ihtiyacınız olmaz ama olursa fotolar da rehber olsun diye yükledim

Geri